BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Jaki produkt warto wybrać do kąpieli niemowląt?

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Jaki produkt warto wybrać do kąpieli niemowląt?

płyn do kąpieli dla niemowląt

Tuż po urodzeniu dziecka młodzi rodzice muszą nauczyć się, jak odpowiednio dbać o swoją pociechę. Począwszy od karmienia, przewijania, aż po pielęgnację delikatnej skóry malucha. To bardzo ważne, aby już od pierwszych dni życia niemowlaka podejmować najlepsze decyzje – warto zwracać uwagę nawet na to, jaki płyn do kąpieli wybieramy i czy kupowane kosmetyki mają odpowiednie atesty gwarantujące bezpieczeństwo ich stosowania.

Pielęgnacja niemowlaka – czy jest istotna?

Młodzi rodzice często zastanawiają się, jakie kosmetyki do pielęgnacji powinni wybrać, szczególnie do pierwszej kąpieli niemowlaka. Niestety większość produktów dla dorosłych nie powinna być stosowana przy tak delikatnej i wrażliwej skórze, ponieważ może ją podrażnić, a nawet uszkodzić (mowa tutaj głównie o naturalnej barierze ochronnej). Stąd też rozgraniczenie na oliwki, szampony, balsamy czy kremy z atestami przeznaczone dla młodszych użytkowników. Nawet płyn do kąpieli dla niemowląt musi mieć nieco inny skład niż ten, którego do wieczornego, domowego SPA używają dorośli. Skóra z czasem się uodparnia na silniejsze detergenty, ale to dopiero z czasem będzie możliwa zmiana codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Małe dzieci zmagają się z innymi problemami skórnymi niż młodzież czy osoby dorosłe – o tym szczególnie warto pamiętać. Nie wszystkie choroby ujawniają się zaraz po urodzeniu, czasami potrzeba czasu, aby zauważyć, że maleństwo cierpi na atopowe zapalenie skóry lub boryka się z trudnymi w leczeniu wypryskami. Co więc warto zrobić? Najlepiej jest starać się, aby przynajmniej w początkowym etapie życia wykluczyć potencjalnie szkodliwe substancje, które mogą być przyczyną takiego stanu. Czasami są to czynniki drażniące, których eliminacja całkowicie rozwiąże problem. Niekiedy jednak potrzebna jest pomoc specjalisty.

Staramy się jednak zwracać uwagę na to, z czym ma kontakt skóra niemowlaka. Dlatego też kupujemy przede wszystkim ubranka uszyte z bawełny oraz kąpiemy w wodzie z dodatkiem płynu o działaniu nawilżającym bądź też natłuszczającym (z dodatkiem tzw. emolientów).

Jakie kosmetyki będą odpowiednie dla niemowlaka?

W codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć zarówno substancji ochronnych, jak i tych, które dodatkowo nawilżają i natłuszczają. Konieczne jest także stosowanie produktów z SPF, które uchronią naszego malucha przed poparzeniami (tutaj warto stosować dodatkowe osłony przed słońcem w postaci parasolek czy daszków instalowanych przy wózku). Kluczowe znaczenie ma zarówno poranna, jak i wieczorna pielęgnacja. Do smarowania nie tylko twarzy, ale także całego ciała zaleca się używać m.in. kremów, oliwek czy balsamów posiadających najważniejsze atesty i przeznaczonych właśnie dla dzieci.

Każdy opiekun wie również, że mokre chusteczki użytkowane są każdego dnia – dobrze, aby również i one były przeznaczone właśnie dla wrażliwej skóry oraz nie zawierały szkodliwych substancji. W końcu przecieramy nimi zarówno buzię niemowlaka, jak i rączki, które później nierzadko wędrują prosto do buzi. Zaopatrzyć należy się także w szampon, a do tego produkt uniwersalny i niezwykle ważny, czyli płyn do kąpieli dla dzieci.

Jaki płyn do kąpieli dla niemowląt będzie najlepszy?

Wybrać najlepszy płyn do kąpieli dla niemowląt wcale nie jest prosto. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy u naszej pociechy pojawiły się do tej pory jakieś alergie lub oznaki niezwykle wrażliwej skóry. Czasami tak małe dzieci mają również problemy z pokrzywką czy wypryskami. W takim przypadku konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który może nam zalecić stosowanie specjalistycznych produktów mających jednocześnie działanie pielęgnacyjne, jak i lecznicze.

Najczęściej warto jednak z góry założyć, że taki maluch nie powinien mieć jeszcze kontaktu z silnymi detergentami. Mogłyby one naruszyć naturalną barierę ochronną skóry i wywołać przesuszenia. U dziecka powoduje to niemały dyskomfort, z którym nie potrafi sobie samodzielnie poradzić. Stąd też niezwykle istotne jest świadome kupowanie produktów.

Płyn do kąpieli dla niemowląt ma często skład, który jest pozbawiony drażniących składników występujących nierzadko w kosmetykach dla dorosłych. Musi mieć też odpowiednie atesty, abyśmy mieli gwarancję, że możemy go bezpiecznie dodawać do wody, w której kąpiemy dziecko. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie są jego właściwości – polecane są szczególnie te płyny, które natłuszczają i nawilżają delikatną skórę.

Coraz popularniejsze są produkty łączące w sobie aż dwa działania – to płyn do kąpieli i szampon w jednym kosmetyku. Czy taki duet sprawdza się w codziennej pielęgnacji? Jak najbardziej! Doskonale potwierdza to produkt marki Mixa, który łączy w sobie działanie najlepszych składników myjących o bardzo łagodnym działaniu. Dodatkowo w składzie znalazł się również odżywczy olejek ze słodkich migdałów.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu
Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Mycie noworodka, czyli praktyczne wskazówki w kąpieli
Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie
Pierwsza kąpiel noworodka. Jak zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą?
Kąpiel delikatna jak skóra dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.