BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie

kąpiel w krochmalu

Kąpiel w krochmalu to stary i niezawodny sposób naszych babć na radzenie sobie z zaczerwienioną i delikatną skórą niemowlaka. Okazuje się, że ta bezpieczna metoda w ostatnich latach wraca do łask i zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Poznaj właściwości krochmalu i dowiedz się, w jaki sposób go przygotować do kąpieli swojego dziecka.

Czym jest krochmal do kąpieli niemowlaka?

Krochmal to połączenie wody oraz skrobi roślinnej, zwykle ziemniaczanej. Większości z nas może kojarzyć się z produktem, który stosowało się w gospodarstwie domowym – mamy i babcie z powodzeniem wykorzystywały go jako ostatni element prania pościeli i bielizny. Dzięki niemu tkanina nie wchłaniała wilgoci ani kurzu, co zmniejszało prawdopodobieństwo namnażania się bakterii i drobnoustrojów, a ewentualne zabrudzenia stawały się o wiele prostsze do usunięcia. Krochmal tworzyło się poprzez dodanie do wrzątku odpowiedniej ilości mąki rozpuszczonej uprzednio w wodzie. W wyniku tego powstawała zawiesina, która konsystencją przypominała kisiel. Choć obecnie krochmal rzadko wykorzystuje się do prania pościeli i bielizny, stanowi on świetny środek na zaczerwienienia i odparzenia pieluszkowe malucha.

Kąpiel noworodka w krochmalu

Co daje kąpiel w krochmalu? To bardzo dobry sposób służący do złagodzenia podrażnień, na które każdego dnia narażona jest delikatna i wrażliwa skóra noworodka. To idealne rozwiązanie, jeśli pupa Twojego dziecka jest często zaczerwieniona lub pojawia się u niego odparzenie bądź pieluszkowe zapalenie skóry. Bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku wszelkich otarć, potówek czy wysypki, którą spowodowały kosmetyki pielęgnacyjne lub środki piorące do ubranek czy pieluszek tetrowych.
Co więcej, kąpiel w krochmalu sprawdzi się bardzo dobrze także w przypadku atopowego zapalenia skóry u niemowlaka oraz skazy białkowej. Krochmal ma zastosowanie także w przypadku trądziku niemowlęcego – zmienioną chorobowo skórę wystarczy przemyć wacikiem nasączonym krochmalem.

Kąpiel w krochmalu – przepis

Przygotowanie krochmalu do kąpieli maluszka jest bardzo proste i co równie ważne, nie zajmuje wiele czasu, a wszystkie niezbędne składniki zazwyczaj znajdują się w naszym domu. Do stworzenia krochmalu będziemy potrzebować:

  • 2 łyżek stołowych mąki ziemniaczanej;
  • 6 litrów wody

Przygotowanie krochmalu:

  • 2 łyżki stołowe mąki ziemniaczanej rozpuść w dwóch szklankach zimnej wody;
  • powstały roztwór wlej do około 5 litrów wrzącej wody;
  • pamiętaj o tym, aby połączone składniki mieszać energicznie – w innym przypadku mogą powstać grudki;
  • powstały w następstwie krochmal powinien mieć konsystencję rzadkiego i gładkiego kisielu;
  • przygotowany w ten sposób krochmal wlej do wanienki z ciepłą wodą o temperaturze około 37-38 stopni;
  • kiedy temperatura będzie optymalna, rozpocznij kąpiel maluszka.

Warto pamiętać o tym, że kąpiel noworodka w krochmalu nie wymaga spłukiwania. Po zakończeniu jej, wystarczy otulić dziecko ręcznikiem i osuszyć jego skórę. Krochmal pozostawia na skórze niemowlaka delikatną warstwę ochronną, która chroni go przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru
Mycie noworodka, czyli praktyczne wskazówki w kąpieli
Pierwsza kąpiel noworodka. Jak zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą?
Kąpiel delikatna jak skóra dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.