BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Mycie noworodka, czyli praktyczne wskazówki w kąpieli

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Mycie noworodka, czyli praktyczne wskazówki w kąpieli

mycie noworodka

Poród to ogromne wydarzenie, jednak prawdziwe wyzwanie dla rodziców rozpoczyna się tuż po nim – kiedy przychodzi pora na zaopiekowanie się maluchem. Każda czynność, w tym oczywiście higiena i pielęgnacja, musi odbywać się zgodnie z zasadami. To zapewni dziecku bezpieczeństwo, doskonałe zdrowie oraz komfort. Jak myć noworodka, by obyło się bez większego płaczu czy stresu?

Jak myć niemowlaka? Zachowaj ostrożność

Aby oczyścić twarz dziecka, możesz wziąć miękki wacik nasączony letnią wodą i delikatnie przetrzeć nim skórę. Podczas kąpieli możesz również użyć bawełnianej myjki (pamiętaj o tym, by stosować je jednorazowo) i specjalnego mydła przeznaczonego do stosowania już od pierwszych dni życia. W żadnym wypadku nie możesz też pomijać okolic uszu oraz fałdek na szyi.

Do oczu wystarczy użyć bawełnianego krążka lub jałowego gazika i namoczyć go w soli fizjologicznej, a następnie delikatnie przyłożyć do każdej powieki. Wykonuj spokojne, łagodne ruchy, szczególnie jeśli to pierwsza kąpiel dziecka. Maluch musi się przyzwyczaić do tej nowej czynności, która początkowo może budzić jego niepokój.

Mycie włosów dziecka

Jak postępować, kiedy chcemy umyć główkę i delikatne włoski niemowlaka? Najpierw ułóż ramię pod plecami dziecka, a dłoń u nasady jego szyi, co zapewni mu pełne podparcie. Weź myjkę i namocz ją w letniej wodzie, a następnie wykręć ją nad główką pociechy, aby zwilżyć włosy bez spryskiwania oczu. Następnie weź niewielką porcję hipoalergicznego, bardzo łagodnego szamponu Mixa i wmasuj w skórę. Opłucz główkę dziecka, powtarzając ten sam gest, co w przypadku jej zwilżenia.

Podczas mycia możesz mówić do malucha albo mu śpiewać. Nie trać też z nim kontaktu wzrokowego. To nie tylko sprawi, że nawiążecie głębszą więź – będzie miało również kojący wpływ na dziecko, szczególnie jeśli potem planujesz utulić go do snu.

Czym myć niemowlaka?

Do kąpieli noworodka najlepiej używać produktów łagodnych, które zadbają o nawilżenie i natłuszczenie skóry dziecka – jest ona cieńsza i wrażliwsza niż u osoby dorosłej. Doskonale sprawdzi się Mixa Delikatny płyn do kąpieli i mycia z olejkiem.

Aby właściwie oczyścić ciało malucha, zacznij od szyi, przejdź do ramion, następnie rączek, talii, nóg i zakończ na stópkach. Używaj przy tym ruchów masujących. Jednocześnie nie można zapominać o tym, by dokładnie spłukać resztki kosmetyku, zwracając szczególną uwagę na fałdki i zgięcia (kolana, łokcie, pachy).

Oczyść pupę dziecka

Podczas kąpieli nie pomijaj okolic intymnych, które są najbardziej podatne na podrażnienia. Przy pomocy wody i niewielkiej ilości łagodnego mydła dokładnie umyj te partie ciała dziecka, a następnie dokładnie je opłucz. Później osusz skórę miękkim ręcznikiem.

Kolejnym krokiem będzie nałożenie produktu nawilżającego na pośladki – sprawdzi się tutaj ATOPIANCE Emulsja łagodząca do twarzy i ciała. W ten sposób zminimalizujesz otarcia, jakie powoduje noszenie pieluszki.

Pielęgnacja pępka u noworodka

Rodziców często przeraża mycie pępka, szczególnie na samym początku, kiedy to miejsce nie jest jeszcze zagojone po odcięciu pępowiny. W rzeczywistości jednak ta czynność jest bardzo prosta, choć oczywiście wymaga delikatności.

Weź jałowy gazik i namocz go w roztworze antyseptycznym. Przyłóż do pępka, odczekaj chwilę, a następnie osusz to miejsce przy pomocy czystego gazika.

Jeśli masz trudności z czyszczeniem niektórych części ciała, nie wahaj się porozmawiać z pediatrą, który pokaże Ci, jak to zrobić. O poradę możesz też poprosić mamę lub inną kobietę z rodziny, która ma większe doświadczenie w zajmowaniu się dziećmi.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
Łagodząca woda oczyszczająca bez spłukiwania Mixa Baby
Łagodząca woda oczyszczająca bez spłukiwania Mixa Baby
Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru
Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie
Jaki produkt warto wybrać do kąpieli niemowląt?
Pierwsza kąpiel noworodka. Jak zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą?
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.