BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Pierwsza kąpiel noworodka. Jak zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą?

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Pierwsza kąpiel noworodka. Jak zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą?

Jak kąpać noworodka | Mixa

Pierwsza kąpiel noworodka jest jednym z największych wyzwań, które stoją przed świeżo upieczonymi rodzicami. Często towarzyszą jej obawy i niepewność. Aby kąpiel niemowlaka nie była stresująca, powinniśmy bazować na poniższych wskazówkach.

Kiedy powinna być pierwsza kąpiel noworodka?

Zdarza się, że pierwsza kąpiel noworodka odbywa się w szpitalu – jednak nie jest to obligatoryjne, tzn. szpital nie ma obowiązku kąpać dzieci tuż po urodzeniu. Zatem pierwszą kąpiel noworodka możemy przeżyć dopiero po przybyciu do domu.

Dlatego też, kąpiel niemowlaka po powrocie ze szpitala jest istotną czynnością pielęgnacyjną. Co prawda, maź płodowa, z którą dzieci przychodzą na świat, stanowi ochronną barierę dla ich skóry, to mimo wszystko, powinniśmy ją zmyć. Wówczas skóra naszego maluszka pozbędzie się drobnoustrojów przyniesionych ze szpitala. Zalecane jest, aby pierwszą kąpiel noworodka wykonać w pierwszym dniu po przybyciu do domu.

W czym kąpać noworodka?

Kąpiel dziecka powinna mieć miejsce 2-3 razy w tygodniu. Musimy zastanowić się, gdzie powinniśmy kąpać naszego maluszka. Możemy w łazience, ale wtedy musimy zaopatrzyć się w przewijak, który można postawić np. na pralce. Kąpiel dziecka pod prysznicem czy kąpiel w wannie? Nie ma też przeciwwskazań, aby do kąpieli noworodka używać małej wanienki usytuowanej w pokoju, na stabilnym podłożu lub podeście. Bez względu na to, które miejsce wybierzemy, pomieszczenie w którym ma odbyć się kąpiel niemowlaka musi być ciepłe – optymalna temperatura to 22-25° C.

Jak kąpać noworodka?

Jeżeli bardzo obawiamy się pierwszej kąpieli niemowlaka, możemy poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego (np. nasza mama lub położna). Kąpiel niemowlaka powinna odbywać się po wieczornym karmieniu, gdyż daje to gwarancję dłuższego i spokojniejszego snu dziecka.

Przystępując do kąpieli niemowlaka, powinniśmy przygotować potrzebne nam przedmioty i ustawić je w taki sposób, aby były w zasięgu naszej ręki. Potrzebne będą kosmetyki i akcesoria do mycia (do kąpieli noworodka zalecane jest delikatne mycie za pomocą gąbeczki, by uniknąć zamoczenia pozostałości od pępowiny). W miejscu, w którym po kąpieli będziemy przewijać dziecko, powinien być rozłożony czysty ręcznik, a obok niego ubranko i pieluszka oraz kosmetyki nawilżające.

Czym kąpać noworodka?

Do kąpieli niemowlaka powinniśmy używać odpowiednie emolienty, które myją i jednocześnie chronią skórę przed wysuszeniem. Używając takich preparatów, kąpanie noworodka może odbyć się na dwa sposoby:

  • Możemy wykąpać dziecko w wodzie z rozcieńczonym emolientem, np. Mixa Baby Łagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1. Podczas aplikacji zmienia się w bogatą, kremową pianę przez co kąpiel malucha staje się pieszczotą. Delikatnie oczyszcza i nawilża skórę.
  • Możemy dziecko wykąpać używając preparatu jako „mydła”, który jednocześnie chroni skórę przed działaniem twardej wody. W tym wypadku, dobrze sprawdzi się Mixa Baby Kojący krem do kąpieli i pod prysznic. Formuła tego produktu została wzbogacona kompleksem Cold Cream o neutralnym pH dla skóry niemowlaka. Delikatne składniki odżywcze nawilżają skórę dziecka, pozostawiając ją aksamitnie gładką i miękką w dotyku. Krem testowany dermatologicznie – nie zawiera parabenów i alkoholu, a więc ma działanie hipoalergiczne.

Podczas kąpieli noworodka nie zapominajmy o myciu włosów i skóry głowy. Powinniśmy wybierać preparaty, które nie szczypią w oczy dziecka. W tym wypadku możemy sięgnąć po Mixa Baby Bardzo delikatny szampon micelarny. Doskonale pochłania brud i zanieczyszczenia. Po kąpieli niemowlaka, włosy nie plączą się, są sprężyste i pełne blasku.

Musimy mieć również na uwadze to, że kąpiel noworodka w wodzie może osłabiać naturalną barierę ochronną jego naskórka. Zatem, po kąpieli niemowlaka, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie, aby nie doprowadzić do przesuszenia skóry. Mixa Baby Lekkie mleczko do ciała przeciw przesuszaniu zmiękcza i wygładza skórę dziecka. Jednocześnie wzmacnia barierę ochronną naskórka zatrzymując odpowiednią ilość wody w organizmie naszego malucha. Mleczko pozwala zachować elastyczność oraz optymalne nawilżenie skóry.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo delikatny szampon micelarny
Bardzo delikatny szampon micelarny
Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru
Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie
Jaki produkt warto wybrać do kąpieli niemowląt?
Kąpiel delikatna jak skóra dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.