BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru

płyn do kąpieli dla dzieci

Każdy typ skóry wymaga odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Wszystko po to, by móc ją zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Stosowanie właściwie dobranych kosmetyków jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych – dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, mają wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę. Dlatego też codziennie używane produkty powinny być dobierane z rozwagą. Jednym z najważniejszych elementów rutyny pielęgnacyjnej jest płyn do kąpieli dla niemowląt. Co wybrać?

Żel do kąpieli dla dzieci – jak go używać?

Skóra dziecka jest miękka, ale jednocześnie cienka i delikatna. Naturalna bariera ochronna w postaci płaszcza hydrolipidowego nie jest po porodzie w pełni wykształcona, dlatego wymaga regularnego stosowania odpowiednich kosmetyków. Płyn do kąpieli dla dzieci jest absolutną podstawą. To właśnie on będzie głównym środkiem myjącym każdego wieczoru. Żel do kąpieli dla dzieci powinien być używany w niewielkich ilościach i rozcieńczony wodą. Po umyciu wszystkich partii ciała – w tym również fałdek czy też zgięć kończyn – należy dokładnie opłukać skórę. Zanim jednak przejdziemy do kąpieli dziecka, warto wiedzieć, czym się kierować, wybierając przeznaczony do tego produkt.

Żel do mycia dla dzieci o neutralnym pH

Aby wybrać odpowiedni żel do mycia dla dziecka, koniecznie zdecyduj się na kosmetyk, który w żaden sposób nie będzie podrażniał jego delikatnej skóry. W przypadku osób dorosłych naturalne pH skóry jest lekko kwaśne (jego wartość oscyluje między 5 a 6,5), tymczasem u niemowląt pH jest zbliżone do 7 – innymi słowy, jest ono neutralne. Jeśli chcesz zatem kąpać dziecko w taki sposób, by uniknąć wszelkiego dyskomfortu, koniecznie zakup płyn z neutralnym pH.

Żel do kąpieli dla dzieci nie powinien zawierać mydła

Jak już zostało wspomniane, skóra dziecka jest cienka i delikatna. Naturalna bariera ochronna nie działa jeszcze prawidłowo, wobec czego nie należy jej w żaden sposób naruszać. Dlatego mydło nie jest sprzymierzeńcem podczas codziennych czynności higienicznych. Chociaż skutecznie usuwa zanieczyszczenia, może też nadmiernie wysuszać, co naraża skórę na podrażnienia. Dbanie o odpowiednie natłuszczanie i nawilżanie skóry niemowlęcia to priorytet dla każdego rodzica. W takim razie koniecznie musisz wypróbować żel do mycia bez mydła. Przed zakupieniem danego kosmetyku trzeba zatem sprawdzić jego skład, by uniknąć substancji, które mogą okazać się dla malucha szkodliwe.

Jaki płyn do kąpieli dla niemowląt? Hipoalergiczny

Atopia często pojawia się w pierwszym roku życia. Dlatego, by zapewnić dziecku maksymalny komfort, produkty do pielęgnacji powinny być hipoalergiczne, co zredukuje ryzyko wszelkich uczuleń. Mixa oferuje łagodne formuły powstałe z myślą o skórze wrażliwej, ze skłonnością do atopii. Przykładowo znakomicie może się sprawdzić Delikatny płyn do kąpieli i mycia z olejkiem. Dodatek gliceryny sprawi, że skóra dziecka będzie doskonale nawilżona.

Płyn do kąpieli dla dzieci wzbogacony o składniki aktywne

Skóra i włosy dziecka są miękkie i delikatne. Wobec tego stosowane kosmetyki muszą łagodnie, ale także skutecznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, a przede wszystkim dbać o to, by utrzymać natłuszczenie. W związku z tym, kompletując wyprawkę, zwróć uwagę na to, czy produkt do kąpieli został wzbogacony o dobroczynny składnik aktywny. Dobrym przykładem jest Łagodny szampon i płyn do kąpieli 2w1 od Mixy. Jest hipoalergiczny i bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Co szczególnie istotne, w jego składzie znalazł się olejek ze słodkich migdałów, który znakomicie odżywia.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu
Łagodząca woda oczyszczająca bez spłukiwania Mixa Baby
Łagodząca woda oczyszczająca bez spłukiwania Mixa Baby
Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Mycie noworodka, czyli praktyczne wskazówki w kąpieli
Kąpiel w krochmalu – właściwości i przepis na przygotowanie
Jaki produkt warto wybrać do kąpieli niemowląt?
Kąpiel delikatna jak skóra dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.