Płyn do kąpieli dla dzieci – nasze rady dotyczące jego wyboru

Każdy typ skóry wymaga odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Wszystko po to, by móc ją zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Stosowanie właściwie dobranych kosmetyków jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych – dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, mają wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę. Dlatego też codziennie używane produkty powinny być dobierane z rozwagą. Jednym z najważniejszych elementów rutyny pielęgnacyjnej jest płyn do kąpieli dla niemowląt. Co wybrać?

Żel do kąpieli dla dzieci – jak go używać?

Skóra dziecka jest miękka, ale jednocześnie cienka i delikatna. Naturalna bariera ochronna w postaci płaszcza hydrolipidowego nie jest po porodzie w pełni wykształcona, dlatego wymaga regularnego stosowania odpowiednich kosmetyków. Płyn do kąpieli dla dzieci jest absolutną podstawą. To właśnie on będzie głównym środkiem myjącym każdego wieczoru. Żel do kąpieli dla dzieci powinien być używany w niewielkich ilościach i rozcieńczony wodą. Po umyciu wszystkich partii ciała – w tym również fałdek czy też zgięć kończyn – należy dokładnie opłukać skórę. Zanim jednak przejdziemy do kąpieli dziecka, warto wiedzieć, czym się kierować, wybierając przeznaczony do tego produkt.

Żel do mycia dla dzieci o neutralnym pH

Aby wybrać odpowiedni żel do mycia dla dziecka, koniecznie zdecyduj się na kosmetyk, który w żaden sposób nie będzie podrażniał jego delikatnej skóry. W przypadku osób dorosłych naturalne pH skóry jest lekko kwaśne (jego wartość oscyluje między 5 a 6,5), tymczasem u niemowląt pH jest zbliżone do 7 – innymi słowy, jest ono neutralne. Jeśli chcesz zatem kąpać dziecko w taki sposób, by uniknąć wszelkiego dyskomfortu, koniecznie zakup płyn z neutralnym pH.

Żel do kąpieli dla dzieci nie powinien zawierać mydła

Jak już zostało wspomniane, skóra dziecka jest cienka i delikatna. Naturalna bariera ochronna nie działa jeszcze prawidłowo, wobec czego nie należy jej w żaden sposób naruszać. Dlatego mydło nie jest sprzymierzeńcem podczas codziennych czynności higienicznych. Chociaż skutecznie usuwa zanieczyszczenia, może też nadmiernie wysuszać, co naraża skórę na podrażnienia. Dbanie o odpowiednie natłuszczanie i nawilżanie skóry niemowlęcia to priorytet dla każdego rodzica. W takim razie koniecznie musisz wypróbować żel do mycia bez mydła. Przed zakupieniem danego kosmetyku trzeba zatem sprawdzić jego skład, by uniknąć substancji, które mogą okazać się dla malucha szkodliwe.

Jaki płyn do kąpieli dla niemowląt? Hipoalergiczny

Atopia często pojawia się w pierwszym roku życia. Dlatego, by zapewnić dziecku maksymalny komfort, produkty do pielęgnacji powinny być hipoalergiczne, co zredukuje ryzyko wszelkich uczuleń. Mixa oferuje łagodne formuły powstałe z myślą o skórze wrażliwej, ze skłonnością do atopii. Przykładowo znakomicie może się sprawdzić Delikatny płyn do kąpieli i mycia z olejkiem. Dodatek gliceryny sprawi, że skóra dziecka będzie doskonale nawilżona.

Płyn do kąpieli dla dzieci wzbogacony o składniki aktywne

Skóra i włosy dziecka są miękkie i delikatne. Wobec tego stosowane kosmetyki muszą łagodnie, ale także skutecznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, a przede wszystkim dbać o to, by utrzymać natłuszczenie. W związku z tym, kompletując wyprawkę, zwróć uwagę na to, czy produkt do kąpieli został wzbogacony o dobroczynny składnik aktywny. Dobrym przykładem jest Łagodny szampon i płyn do kąpieli 2w1 od Mixy. Jest hipoalergiczny i bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Co szczególnie istotne, w jego składzie znalazł się olejek ze słodkich migdałów, który znakomicie odżywia.

Produkty powiązane z artykułem

  • Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci Sprawdź
  • Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1 Sprawdź

Artykuły powiązane