BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Jak pielęgnować włosy u niemowlaka?

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Jak pielęgnować włosy u niemowlaka?

wypadanie włosów u niemowlaka

Niemowlęta nie mogą pochwalić się jeszcze bujnymi, długimi włosami – te urosną dopiero później i na pewno będą miały jeszcze czas zachwycać. Tymczasem nie można jednak pomijać faktu, że u noworodków pielęgnacja włosów to także dbanie o delikatną skórę głowy. To bardzo ważne, aby nie zapominać o stosowaniu właściwych kosmetyków oraz pamiętać, że kąpiele początkowo bywają dla tak małych dzieci niezwykle stresujące. Dobrze również dowiedzieć się, czy wypadanie włosów u niemowlaka jest czymś naturalnym oraz na co warto zwrócić uwagę podczas rutyny pielęgnacyjnej.

Pielęgnacja włosów niemowlaka

Włosy niemowlaka są delikatne i bardzo kruche. Nawet jeżeli nasz maluch urodzi się z nieco bujniejszym owłosieniem skóry głowy, to prawdopodobnie z czasem kosmyki zaczną wypadać. W odpowiednim momencie zastąpią je nowe, znacznie silniejsze i grubsze. Nie warto także sugerować się kolorem, który zauważalny jest w pierwszych miesiącach życia – on także może ulec zmianie. Wszystko dlatego, że początkowo mówimy o włosach płodowych, czyli tymczasowych. Czasami są one kręcone i bardzo ciemne.

Pielęgnacja włosów niemowlaka nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Niepotrzebne są tutaj zaawansowane produkty, ponieważ nie jest to czas, w którym konieczne jest aplikowanie substancji pomagających w stylizacji. Zazwyczaj wystarczy posiadanie jednego kosmetyku oraz specjalnej szczotki.

Wypadanie włosów u niemowlaka – przyczyny

Wielu rodziców zauważa, że włosy u tak małego dziecka wypadają. Czy jest to powód do niepokoju? Specjaliści twierdzą, że nie. To jedno z naturalnych zjawisk, które występuje zazwyczaj w okresie niemowlęcym. Chociaż włosów nie jest jeszcze dużo, to mogą one znacząco wypadać. co powoduje tworzenie się nieestetycznych, łysych placków. Głównym powodem jest tutaj częste pocieranie główki o takie materiały jak materac, poduszka czy kaptur.

Wytarte włosy u niemowlaka to nic złego – trudno byłoby nam powstrzymać malucha od częstego kręcenia się i wiercenia. Skoro początkowo nie może nawet unieść główki, to pozostaje mu tylko obracanie nią w różne strony, aby obserwować otoczenie. Problem ten przeminie w swoim czasie.

Gdy więc zauważymy braki w owłosieniu u naszej pociechy, to nie musimy zgłaszać się z tym problemem do specjalisty. Wystarczy jedynie postarać się, aby codzienna pielęgnacja włosów dziecka była właściwie dobrana i poprawnie prowadzona. Niepokoić możemy się dopiero w momencie, kiedy maluch nieco urośnie, a przypadłość pozostanie. Wtedy prawdopodobnie oznaczać będzie to niedobory w organizmie lub występowanie którejś z chorób skórnych.

Pielęgnacja włosów dziecka – produkty

W pierwszych miesiącach życia dziecka włosy nie są jeszcze zbyt gęste czy grube, dlatego bez problemu można wybierać produkty o podwójnym zastosowaniu. Mowa oczywiście o płynach do kąpieli dla dzieci, które nadają się także do mycia wrażliwej skóry głowy oraz pierwszego owłosienia. Jako że jest to czas, kiedy malucha myjemy co dwa lub trzy dni – to dokładnie tej samej zasady powinniśmy trzymać się w przypadku oczyszczania włosów. Są one bardzo delikatne, więc lepiej nie obciążać ich zawartymi w kosmetykach substancjami.

Oprócz płynu do kąpieli rodzice powinni zakupić także szczotkę z miękkim włosiem. Służy ona do ułożenia mokrych włosów. Grzebień nie będzie dobrym rozwiązaniem. Aby nie powodować przesuszeń, ale również nie wywoływać u dziecka stresu – nie sięgajmy po suszarkę. Pamiętajmy jednak o ogrzaniu główki poprzez założenie bawełnianej czapki.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu
Bardzo delikatny szampon micelarny
Bardzo delikatny szampon micelarny
Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Emolienty dla niemowląt - kiedy warto stosować?
Kosmetyki dla dzieci – które wybrać
Sucha, suchsza, najsuchsza… Prawidłowe nawilżanie skóry dziecka
Pierwsze kroki w pielęgnacji
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.