BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Kosmetyki dla dzieci – które wybrać

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Kosmetyki dla dzieci – które wybrać?

kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci to bardzo często powracający temat, który wśród debiutujących rodziców może budzić wiele wątpliwości. Rynek kosmetyczny obfituje w ogromne ilości kosmetyków przeznaczonych dla dzieci, jednak czy wszystkie z nich będą rzeczywiście odpowiednie dla delikatnej i wrażliwej skóry maluszka? Sprawdź, jaki zestaw kosmetyków dla dzieci sprawdzi się najlepiej i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Kosmetyki dla dzieci – dlaczego wybór jest tak ważny?

W oczekiwaniu na przyjście na świat maluszka przyszli rodzice zaczynają kompletować pierwszą wyprawkę. Jednym z jej elementów są kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji skóry noworodka. Dlaczego jednak wybór odpowiednich kosmetyków dla dziecka jest aż tak istotny i powinniśmy sięgać po produkty powstałe z myślą o najmłodszych?

Przede wszystkim skóra dziecka po narodzinach i przez kilkanaście następnych miesięcy jest bardzo wrażliwa i delikatna. Nie jest także w pełni rozwinięta – jej ochronny płaszcz hydrolipidowy nie jest jeszcze całkowicie wykształcony, przez co jest o wiele bardziej podatna na otarcia, uszkodzenia i wszelkiego rodzaju infekcje czy podrażnienia, do których mogą się przyczynić niewłaściwie dobrane kosmetyki dla dzieci.

Zestaw kosmetyczny dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Wybierając zestaw kosmetyków dla dzieci, nie możemy sugerować się jedynie zapewnieniami producenta umieszczonymi na opakowaniu. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na listę składników zawartych w produkcie oraz to, czy dany kosmetyk posiada odpowiednie certyfikaty, świadczące o tym, że może być stosowany przez noworodki i niemowlęta oraz dzieci z wrażliwą i delikatną skórą.

Jeśli chcesz w świadomy sposób skompletować zestaw kosmetyczny dla dziecka, powinieneś dokładnie przestudiować listę składników i wiedzieć, jakich substancji należy unikać w przypadku kosmetyków dla dzieci:

 • mydło i jego pochodne (SLS, SLES) – naruszają warstwę ochronną skóry i mogą powodować podrażnienia;
 • oleje mineralne – powodują powstawanie bakterii beztlenowych na powierzchni skóry;
 • parabeny – mogą powodować reakcje uczuleniowe oraz w negatywny sposób wpływać na działanie układu hormonalnego;
 • phenoxyethanol – kontakt z nim może powodować wysypkę;
 • triethanolamine (TEA) – może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną, dodatkowo podejrzewany o działania kancerogenne.

Jak stworzyć zestaw kosmetyków dla dzieci?

Zatem w jakie składniki powinny być wyposażone kosmetyki dla dzieci, aby spełniały swoją funkcję? Przede wszystkim warto sięgać po produkty, które posiadają certyfikowane organiczne ekstrakty, oleje, składniki roślinne i witaminy, które będą tworzyć warstwę ochronną na skórze maluszka – w tym celu szczególnie polecane są emolienty, np. masło shea.

Co równie ważne, zestaw kosmetyczny dla dzieci wcale nie musimy być wyposażony w dużą liczbę produktów. W przypadku delikatnej skóry noworodka – im mniej, tym lepiej. Warto, aby w wyprawce dziecka znalazły się:

 • delikatny płyn do mycia ciała i włosów;
 • powstały roztwór wlej do około 5 litrów wrzącej wody;
 • krem na odparzenia;
 • oliwka;
 • ochronny krem do twarzy;
 • chusteczki nawilżające.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Emolienty dla niemowląt - kiedy warto stosować?
4 sposoby na pękającą i szorstką skórę u dziecka
Jak pielęgnować włosy u niemowlaka?
Sucha, suchsza, najsuchsza… Prawidłowe nawilżanie skóry dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.