BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka 4 sposoby na pękającą i szorstką skórę u dziecka

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

4 sposoby na pękającą i szorstką skórę u dziecka

szorstka skóra u dziecka

Skóra noworodków i niemowląt jest bardzo delikatna i każdego dnia wystawiona na działanie czynników zewnętrznych. Niestety szorstka skóra u dziecka stanowi jedno z najczęstszych zmartwień rodziców oraz znaczący problem dermatologiczny. Jakie są przyczyny suchej i pękającej skóry u niemowląt? Czy nadmierna suchość skóry może być objawem choroby? Sprawdź, jak poradzić sobie z tym problemem

Szorstka skóra u niemowlaka – przyczyny

Sucha i szorstka skóra u dziecka często stanowi jeden z objawów atopowego zapalenia skóry (AZS). Mimo to suchość, pękanie czy łuszczenie się naskórka nie musi zawsze oznaczać, że mamy do czynienia z chorobą. Przede wszystkim powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że skóra dziecka po urodzeniu i w kolejnych miesiącach jest bardzo cienka i delikatna w porównaniu ze skórą osoby dorosłej.

Szorstka skóra u niemowlaka spowodowana jest faktem, że w okresie prenatalnym przez 9 miesięcy przebywa w wodach płodowych matki. Stąd tuż po urodzeniu jego skóra nie jest jeszcze w pełni wykształcona – m.in posiada niski poziom lipidów, nieaktywne gruczoły potowe i łojowe.

Pękająca skóra na dłoniach dziecka może być związana z wpływem czynników zewnętrznych. Można do nich zaliczyć promieniowanie słoneczne, niewłaściwą wilgotność powietrza, niską temperaturę czy klimatyzację. Poważną przyczyną, która powoduje suchość skóry u dziecka, są także niewłaściwie dobrane kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji maluszka, zawierające składniki, które mogą przesuszać skórę, a w następstwie prowadzić do jej pękania.

Szorstka skóra u dziecka – objawy

Sucha skóra u dziecka staje się szorstka, zaczerwieniona, a oprócz tego może towarzyszyć jej nieprzyjemne uczucie swędzenia, które powoduje u maluszka dyskomfort. Jednak w jakiej sytuacji szorstka skóra u niemowlaka lub pękająca skóra na palcach nóg u dzieci powinna wzbudzić nasz niepokój? Jeśli zauważymy, że skóra u niemowlaka jest nie tylko szorstka i sucha, ale równocześnie znajdują się na niej grudki, pęcherzyki lub nadżerki, a świąd jest dla dziecka nie do zniesienia, koniecznie udaj się z maluszkiem do dermatologa. Mogą to być objawy pieluszkowego zapalenia skóry, grzybicy lub AZS.

Jak zapobiegać szorstkiej skórze u dziecka?

Na szczęście szorstka skóra u niemowlaka rzadko powinna być powodem do rozpoczęcia leczenia farmakologicznego. Aby skóra naszego dziecka wróciła do normy, warto postępować zgodnie z poniższymi czynnościami:

  • zadbaj o nawilżenie i odżywienie – skóra każdego dziecka wymaga częstego nawilżania. W tym celu warto sięgać po specjalne produkty powstałe z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze dzieci. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzą się emolienty;
  • zrezygnuj z mydła – mydło i jego pochodne mogą wyrządzić dużą krzywdę w czasie kąpieli. Pozbawiają delikatną skórę warstwy ochronnej, przez co o wiele łatwiej jest ją podrażnić i przesuszyć;
  • zadbaj o odpowiednie nawodnienie dziecka – szorstka skóra u dziecka może wynikać także z nieodpowiedniej ilości przyjmowanych przez nie płynów. Zadbaj o to, aby maluszek dużo pił;
  • chroń skórę przed czynnikami zewnętrznymi – silny wiatr, mróz, ale i promienie słoneczne i suche powietrze mogą bardzo mocno przesuszyć skórę i sprawić, że stanie się szorstka i zacznie pękać. Aby temu zapobiec, stosuj odpowiednie kremy ochronne z filtrem.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Jaką wybrać pielęgnację skóry dziecka zimą
Emolienty dla niemowląt - kiedy warto stosować?
Kosmetyki dla dzieci – które wybrać
Sucha, suchsza, najsuchsza… Prawidłowe nawilżanie skóry dziecka
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.