BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Wszystko, co powinniście wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry u niemowląt?

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Wszystko, co powinniście wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry u niemowląt?

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt | Mixa

Atopowe zapalenie skóry (AZS) u niemowląt jest najczęstszą dolegliwością dermatologiczną wśród najmłodszych. Choroba ma charakter przewlekły i nawracający. Atopowe zapalenie skóry twarzy i ciała u dzieci może wyciszyć się i latami nie dawać żadnych symptomów, ale choroba może pojawić się w każdej chwili.

Jakie są objawy atopowego zapalenia skóry u dzieci?

Omawiane zapalenie skóry u dzieci najczęściej pojawia się już w okresie niemowlęcym. Typowymi symptomami dla atopowego zapalenia skóry u niemowląt są:

  • wykwity skórne zlokalizowane w charakterystycznych miejscach takie jak: policzki, skóra głowy, rączki, nóżki, pośladki czy też tułów – w tych miejscach skóra jest zazwyczaj sucha i szorstka;
  • uporczywy świąd powodujący to, że dziecko jest niespokojne, płacze, ma problemy ze snem, jest rozdrażnione.

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry u dzieci i niemowląt?

Atopowe zapalenie skóry u dzieci ma swoje podłoże w genetyce. Dotyczy anatomii naskórka oraz funkcjonowania układu odpornościowego. W późniejszym okresie istotną rolę odgrywa funkcjonowanie układu nerwowego – atopowe zapalenie skóry u dzieci może nasilić się np. w wyniku silnego stresu. Niemniej jednak, jeżeli zaobserwujemy objawy sugerujące atopowe zapalenie skóry u dziecka, powinniśmy niezwłocznie udać się do dermatologa, który na podstawie badań potwierdzi to schorzenie.

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt i dzieci powinniśmy sukcesywnie leczyć chociażby ze względu na komfort dziecka. Takie zapalenie skóry u dzieci jest bardzo uporczywe. Dokuczliwy świąd powoduje, że dziecko drapie się w miejscach zapalnych podrażniając je jeszcze bardziej. Uszkadza to naskórek, w wyniku czego może dojść do większych powikłań, takich jak zakażenia bakteryjne.

Jak wspomóc leczenie atopowego zapalenia skóry u dzieci?

Musimy pamiętać, że układ immunologiczny u dzieci z atopowym zapaleniem skóry jest bardziej wrażliwy, tzn. bardziej podatny na wszelkie drobnoustroje występujące w naszym otoczeniu. Dlatego nie bez powodu powinniśmy stosować – obok zaleceń lekarza – szczególną higienę odpowiednią dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Wspomaganie leczenia atopowego zapalenia skóry u dzieci odbywa się głównie poprzez natłuszczanie skóry. Jak często powinniśmy natłuszczać ciało dziecka? Jednorazowa aplikacja kremem lub mleczkiem na atopowe zapalenie skóry u niemowlaka wystarcza na około 6 godzin, zatem powinniśmy to robić 3 lub 4 razy dziennie w równych odstępach czasowych.

Kąpiel dziecka z atopowym zapaleniem skóry

Bardzo ważne jest, aby zapalenie skóry u dziecka niwelować podczas kąpieli. Na powierzchni skóry znajduje się bariera ochronno-zabezpieczająca – chroni przed czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie zabezpiecza przed utratą wody. Aby jednak nie zaburzyć tego mechanizmu w atopowym zapaleniu skóry u niemowlaka, warto sięgnąć po olejek do kąpieli ATOPIANCE Mixa Baby Łagodzący olejek do ciała i włosów. Jego formuła została wzbogacona w odżywczy i łagodzący kompleks Omega-8 zawierających 8 komplementarnych kwasów tłuszczowych, które długotrwale nawilżają przesuszoną skórę. Produkt jest przeznaczony także do atopowego zapalenia skóry u noworodka, czyli można stosować go od pierwszego dnia życia.

Aby zapobiec objawom atopowego zapalenia skóry u dzieci, powinniśmy bardzo dokładnie dobierać preparaty do kąpieli. Musimy wiedzieć, że rozpuszczalnikiem lipidów zawartych w skórze są mydła i detergenty, a dla wody zawartej w organizmie dziecka jest sama woda z kąpieli. Na skutek tego działania dochodzi do osłabienia naturalnego płaszcza wodno-lipidowego pełniącego funkcję ochronno-zabezpieczającą. Skóra wówczas staje się sucha i szorstka. Dlatego też przy atopowym zapaleniu skóry u niemowląt podczas kąpieli sprawdzi się dobrze ATOPIANCE Mixa Baby Łagodzący olejek do ciała i włosów.

Po kąpieli ważne jest odpowiednie nawilżenie atopowej skóry u dziecka. Robimy to uzupełniająco za pomocą ATOPIANCE Mixa Baby Emulsja łagodząca do twarzy i ciała. Skóra jest długotrwale nawilżona, a uporczywe swędzenie złagodzone. Kremowa formuła zapobiega objawom atopowego zapalenia u dzieci i niemowląt przez długi czas – skóra jest odpowiednio nawilżona, a dziecko może cieszyć się komfortem.

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, atopowe zapalenie skóry u dziecka powstaje w wyniku suchej skóry – woda z organizmu „ulatnia się” przez skórę dziecka w trakcie kąpieli. Aby zachować odpowiednią ilość wody w organizmie dziecka, powinniśmy stosować Mixa Lekkie mleczko do ciała. Pozwala ono wzmocnić barierę ochronną skóry, dzięki czemu zatrzymuje potrzebną wodę w organizmie. Ponadto, nawilża i pozostawia skórę miękką i elastyczną. Pozwala to na długo zapomnieć o atopowym zapaleniu skóry u niemowląt.

W przypadku atopowego zapalenia skóry u dziecka, obok odpowiedniej pielęgnacji skóry, musimy zwrócić szczególną uwagę na tekstylia. Ubranka powinny być przewiewne i bawełniane bez sztucznych domieszek. Z kolei pościel lub kocyk w przypadku atopowego zapalenia skóry u niemowlęcia powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Powinniśmy pamiętać, że skóra ze skłonnością do atopii jest bardziej uwrażliwiona na wszelkie środki piorące – najlepiej stosować wówczas detergenty hipoalergiczne.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo delikatny szampon micelarny
Bardzo delikatny szampon micelarny
Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Choroby skóry u dzieci – jak im zapobiegać?
Sos: moje dziecko ma ciemieniuchę
Trądzik niemowlęcy - objawy i leczenie
Wyprysk dziecięcy - objawy i leczenie
powrót do wszystkich porad

Bądź na bieżąco i dowiedz się jako pierwsza
o naszych nowościach i wyjątkowych ofertach!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dziękujemy za zapisanie się

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora, a w szczególności przesyłania newslettera na podany adres e-mail. Więcej

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]. Przetwarzanie danych osobowych w wyżej wymienionych celach odbywać będzie się na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana, zgodnie z art. 6 ust. 1. lit. a) Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej RODO). W ramach realizacji tych celów dane mogą być wykorzystane w procesie profilowania, którego celem jest jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do innego organu nadzorczego właściwego na podstawie przepisów RODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów. Informujemy, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych do wskazanych powyżej celów może zostać wyrażona przez osobę, która ukończyła 16 lat. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystywane są dane osobowe należy zapoznać się z naszą Polityka prywatności.

Brak wyników wyszukiwania.