Przywracanie równowagi cery wrażliwej

Skóra jest największym narządem ciała człowieka. Jej stan ma ogromne znaczenie i wpływ na zdrowie całego organizmu. Skóra niczym zbroja chroni ciało przed czynnikami zewnętrznymi – zanieczyszczeniami, urazami mechanicznymi, odwodnieniem – utrzymuje temperaturę organizmu, odpowiada za zmysł dotyku... Skóra chroni nas i scala, sama jednak również potrzebuje pielęgnacji i ochrony.

Nasza skóra wciąż ulega procesom zachodzącym w komórkach ją budujących. Komórki te stale regenerują się, przeprowadzają procesy oczyszczania, wytwarzają łój i sebum, złuszczają się, tworząc na powierzchni naskórka hydrolipidową warstwę ochronną. Warstwa ochronna skóry ma za zadanie osłaniać naskórek przed niszczącym działaniem promieniowania UV, zanieczyszczonego powietrza i innych czynników zewnętrznych. Jeśli jednak równowaga hydrolipidowa skóry zostaje zaburzona, staje się ona nadwrażliwa, reaktywna i wyjątkowo skłonna do podrażnień. Jak przywrócić cerze wrażliwej równowagę i komfort? Jak zmywać makijaż ze skóry skłonnej do podrażnień?

Skóra wrażliwa i reaktywna wymaga ciągłej dbałości o jej odpowiednie nawilżenie, natłuszczenie i stały, naturalny odczyn pH. Jeśli równowaga skóry zostaje zaburzona, staje się ona podrażniona, niezdrowo napięta, może pękać, łuszczyć się, przesuszać i reagować alergicznie na kontakt z wodą, słońcem, roślinami, składnikami kosmetycznymi i pokarmowymi. Zaburzenie równowagi skóry może być wynikiem niedoborów witamin i minerałów w organizmie, niedostatecznego nawadniania, a także, jeśli suchość, pękanie skóry i inne objawy przesuszenia występują przewlekle, mogą być oznaką chorób takich jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry. Zanim jednak udamy się do dermatologa, warto sprawdzić, czy rezygnacja z nałogów, wprowadzenie zdrowej diety i picie minimum 1,5 litra wody dziennie pomogą poprawić stan naszej skóry.

Zmywanie makijażu i codzienne oczyszczanie skóry wrażliwej

Dobór odpowiednich dla skóry wrażliwej kosmetyków pielęgnacyjnych również ma znaczenie w kwestii utrzymania równowagi i dobrej kondycji cery. Kosmetyki, jakie powinno się stosować do codziennego oczyszczania i pielęgnacji skóry wrażliwej, nie mogą wysuszać cery, zawierać silnych detergentów i substancji mogących podrażniać wrażliwy naskórek. Preparaty te powinny za to odbudowywać hydrolipidową warstwę ochronną skóry i dbać o jej głębokie nawilżenie oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia przez cały dzień.

Codzienna pielęgnacja skóry powinna być oparta na podstawowych czynnościach: oczyszczaniu i nawilżaniu. Oczyszczanie i nawilżanie skóry powinno się wykonywać minimum dwa razy dziennie. Najpierw po przebudzeniu, w celu usunięcia ze skóry nadmiaru wydzielonego w ciągu nocy łoju i sebum oraz przygotowania skóry na codzienne wyzwania: narażenie na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczonym środowiskiem i suchym powietrzem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Po całym dniu oczyszczanie cery obejmuje zwykle zmywanie makijażu i nałożeniu kremu nawilżającego na noc, który wspomoże procesy regeneracji komórkowej zachodzące najintensywniej w ciągu nocy.

Jak zmywać makijaż w przypadku skóry wrażliwej? Demakijaż cery skłonnej do podrażnień należy przeprowadzać w sposób bardzo delikatny, z użyciem kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla cery wrażliwej i reaktywnej. Preparat do demakijażu nie powinien zaburzać równowagi hydrolipidowej ani pH skóry.

Idealnym kosmetykiem do demakijażu dla cery wrażliwej jest płyn micelarny. Skuteczny demakijaż PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM Mixa. Unikalna formuła płynu z micelami przyciągającymi cząsteczki pozwala usuwać ze skóry makijaż i zanieczyszczenia bez konieczności pocierania, które może podrażniać skórę. Demakijaż oczu nigdy nie był tak łatwy! Dzięki fizjologicznemu pH 5,5, identycznemu z naturalnym odczynem skóry, płyn micelarny Mixa nie zaburza jej równowagi i łagodzi podrażnienia. Skóra pozostaje oczyszczona i odświeżona, odczuwalnie miękka i zadbana.

Dzięki płynowi micelarnemu Skuteczny Demakijaż PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM Mixa nie musimy już martwić się, czym zmyć makijaż oczu, by uniknąć ich podrażnienia i zaczerwienienia. Zmywanie makijażu staje się proste, przyjemne i dodatkowo pielęgnuje skórę.

Produkty powiązane z artykułem

  • Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom Sprawdź
  • Oczyszczający tonik bez alkoholu Sprawdź

Artykuły powiązane