BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Micele – sojusznicy wrażliwej skóry

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Micele – sojusznicy wrażliwej skóry

Kobieta płyn micelarny Mixa

Płyny micelarne w ostatnich latach zawojowały rynek kosmetyczny, zdobywając serca miłośników makijażu i oczyszczania skóry. Zwłaszcza tych, których wrażliwa i reaktywna skóra źle znosiła próby zmywania makijażu przy pomocy innych preparatów. Co to jest płyn micelarny i na czym dokładnie polega jego działanie?

Wiele osób do codziennego mycia twarzy używa klasycznego zestawu wody z mydłem. Ten sposób oczyszczania skóry ma jednak wiele wad. Mydło zawiera zwykle silne detergenty, które osłabiają naturalną hydrolipidową warstwę ochronną skóry, mogą wysuszać naskórek, a dodatkowo trudno jest nim zmyć makijaż oczu, unikając podrażnień i łzawienia. Mydło ponadto zaburza naturalne pH skóry, która staje się ściągnięta i nieprzyjemnie napięta.

Skóra wrażliwa i reaktywna może ulegać podrażnieniu nawet pod wpływem samej wody, która w wodociągach miejskich jest zwykle chlorowana i twarda. Czym zatem zmywać makijaż?

Płyn micelarny – co to jest?

Płyny micelarne rewolucjonizują proces demakijażu, zastępując wodę i klasyczne środki myjące. Czym są micele? To mikroskopijne cząsteczki w kształcie granulek składających się z dwóch części: lipofilowej i hydrofilowej – warstw przyciągających i odpychających kolejno wodę i tłuszcze. Warstwa hydrofilowa przyciąga cząsteczki wody i odpycha cząsteczki tłuszczu, a lipofilowa na odwrót – przyciąga tłuszcz i odpycha wodę. Dzięki temu działaniu płyn micelarny pozwala bez konieczności pocierania skóry pozbywać się makijażu i dokładnie oczyszcza skórę, ponieważ micele wchłaniają sebum, łój i warstwę makijażu z powierzchni skóry. Warstwa hydrofilowa miceli rozpuszcza brud, kurz i wszelkie zanieczyszczenia osadzające się na twarzy.

Płyn micelarny może całkowicie zastąpić mycie twarzy wodą – dzięki delikatnej formule nie podrażnia on skóry i zapewnia jej komfort. Ze względu na intensywne, a przy tym łagodne działanie płyn micelarny jest idealnym preparatem do demakijażu i codziennego oczyszczania dla cery wrażliwej. Płyn micelarny dba również o kondycję skóry, pielęgnując ją i nawilżając. Wiele preparatów z micelami w składzie ma dodatkowe działanie pielęgnacyjne dzięki dodatkom składników o dobroczynnym działaniu na cerę.

Płyn micelarny Mixa Skuteczny demakijaż PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM jest idealnym preparatem do demakijażu dla cery wrażliwej i tłustej. Jego unikalna formuła, łącząca oczyszczający skórę cynk z micelami o działaniu przyciągającym i pochłaniającym tłuszcz, łój, sebum i zanieczyszczenia, pozwala usuwać makijaż i zanieczyszczenia z powierzchni skóry bez konieczności mocnego pocierania i stosowania tłustych, dwufazowych płynów do demakijażu, dodatkowo obciążających skórę tłustą i mieszaną. Płyn micelarny Mixa dzięki odczynowi pH 5.5, identycznemu z naturalnym pH skóry, pozwala uzyskać rezultaty odczuwalne natychmiastowo. Skóra po zastosowaniu płynu micelarnego Mixa pozostaje oczyszczona i odświeżona.

Płyn micelarny, a tonik

Należy pamiętać o różnicy na linii „tonik, a płyn micelarny”. Wbrew częstej opinii, tonik nie służy do zmywania makijażu. Ma za zadanie uzupełniać wykonany już zabieg oczyszczania skóry i tonizować cerę – przywracać jej naturalny odczyn pH. Tonik jest roztworem wody i substancji pielęgnujących skórę, służy do jej przemywania w celu zwężenia porów, zmatowienia i przywrócenia cerze równowagi. Jeśli zastanawiamy się, co lepiej sprawdzi się w pielęgnacji naszej skóry: tonik, czy płyn micelarny, miejmy na uwadze, że są to dwa zupełnie różne preparaty o osobnym zastosowaniu i różniących się formułach.

Oczyszczający tonik bez alkoholu PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM Mixa łagodnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Dzięki formule wzbogaconej o cynk tonik zwęża widoczne pory skóry, matuje ją i dzień po dniu redukuje niedoskonałości cery, ograniczając nadmierne wydzielanie sebum.

Stosowanie płynu micelarnego do zmywania makijażu, po czym przemywanie twarzy tonikiem stworzy idealny duet w walce o piękną i zdrową cerę bez niedoskonałości.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

VERY PURE Płyn micelarny bez alkoholu
Very Pure Płyn micelarny bez alkoholu
Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Ukojenie dla nadwrażliwej skóry
Przywracanie równowagi cery wrażliwej
Skóra wrażliwa
Jak rozpoznać skórę nadwrażliwą i jak sobie z nią radzić?
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.