Ukojenie dla nadwrażliwej skóry

Skóra nadwrażliwa często ulega podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Bywa przesuszona, zaczerwieniona i nieprzyjemnie napięta. Jak ukoić cerę wrażliwą odpowiednimi kosmetykami? Odpowiednia pielęgnacja cery wrażliwej pomoże nam utrzymać skórę w dobrej kondycji i odzyskać komfort na co dzień.

Skóra wrażliwa to coraz popularniejszy typ cery, występujący tak często głównie ze względu na alergie, uczulenia i nietolerancje spowodowane wysokim poziomem zanieczyszczenia środowiska. Równowaga hydrolipidowa skóry wrażliwej jest zwykle zaburzona – naturalna warstwa ochronna skóry bywa osłabiona, przez co skóra łatwiej ulega podrażnieniom. Zwykła woda z kranu lub promienie słońca mogą mocno podrażnić skórę tego typu. Nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki lub składniki pokarmowe są w stanie wywołać reakcje alergiczne widoczne na skórze w postaci zaczerwienienia, a nawet pokrzywki lub oparzeń. Skóra nadwrażliwa często jest nieprzyjemnie napięta, może być przesuszona i pękać. Jak odpowiednio ją pielęgnować?

Cera wrażliwa – kosmetyki i pielęgnacja

Skóra człowieka stale wydziela łój i sebum – substancje o działaniu natłuszczającym, które w połączeniu ze złuszczonym martwym naskórkiem tworzą na jej powierzchni hydrolipidową warstwę ochronną. Cera wrażliwa produkuje zwykle mniej substancji natłuszczających, przez co bywa zbyt sucha, a jej warstwa ochronna nie może funkcjonować efektywnie. Z tego powodu skóra wrażliwa jest tak podatna na podrażnienia. Odpowiednia pielęgnacja skóry wrażliwej może znacznie poprawić stan naszej cery i zapewnić jej lepszą odporność na działanie niszczących czynników zewnętrznych.

Nawilżanie skóry jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który ma niebagatelny wpływ na kondycję skóry, jej zdrowie, wygląd i utrzymanie jędrności. Procesy odnowy komórkowej zachodzące w skórze, by mogły zadziałać, potrzebują odpowiedniego nawodnienia i dotlenienia cery. Odpowiednie nawilżenie zapewnia skórze zdrowy blask oraz młody i świeży wygląd. Wrażliwa skóra potrzebuje wyjątkowo intensywnego nawilżania ze względu na jej osłabioną lub naturalnie cienką warstwę ochronną. Jak pomóc skórze wrażliwej?

Krem nawilżający 2w1 Przeciw niedoskonałościom Mixa opracowany został specjalnie dla cery wrażliwej i alergicznej. Krem intensywnie nawilża, odżywia i poprawia kondycję skóry. Dzięki formule wzbogaconej w cynk, krem dzień po dniu widocznie redukuje niedoskonałości. Wyjątkowy składnik SIlicate S. wyraźnie zmniejsza wydzielanie sebum, hamując łojotok wywołany podrażnieniem cery. Krem nawilżający 2w1 Mixa matuje skórę, zapewniając jej świeży i zdrowy wygląd przez cały dzień. Skład produktu został opracowany tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych.

Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam szybko pozbyć się nadwrażliwości skóry i odzyskać jej komfort i dobrą kondycję Wrażliwa skóra może wyglądać pięknie i zdrowo, jeśli zapewnimy jej odpowiedni poziom nawilżenia, ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych oraz będziemy w prawidłowy sposób przeprowadzać codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Artykuły powiązane