BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja ciała Przywróć komfort suchej skórze

Ciało

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Przywróć komfort suchej skórze

Przywróć komfort suchej skórze

Jeżeli twoja skóra jest pozbawiona blasku, traci elastyczność, widoczne są na niej drobne zmarszczki a na ubraniach białe ślady zrogowaciałego naskórka, oznacza to, że jest sucha. Zwykły krem nawilżający lub balsam to dla niej za mało. Skóra sucha wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia. Warto zapewnić jej pielęgnację, która przywraca blask i poprawia elastyczność.

NIE TYLKO SUCHE FAKTY O NAWILŻANIU 

Zanieczyszczenia, wiatr, zmiany klimatyczne i nieprawidłowe odżywianie przyspieszają wysychanie skóry, podrażniają ją i sprawiają, że stopniowo traci elastyczność.Aby zapewnić odpowiednią pielęgnację skóry wrażliwej i suchej przez cały rok, niezbędne są: regeneracja komórek naskórka, ujędrnienie i ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. A także odpowiednie nawilżenie, pozwalające zachować ochronną warstwę hydrolipidową. Skóra składa się z kilku warstw: zewnętrznej warstwy rogowej, naskórka i skóry właściwej. Nawilżenie skóry wiąże się z zawartością w niej wody. Skóra składa się z wody w ponad 80%, naskórek zawiera 20-30% wody, a jego zewnętrzna warstwa, warstwa rogowa, która ma przeciwdziałać parowaniu wody z organizmu ma jej 10-20%.

Bez wody, naskórek wysycha, a skóra właściwa traci nawilżenie. Skóra jest wówczas pozbawiona blasku i elastyczności. Ponad 74% kobiet o skórze wrażliwej cierpi również na problemy z wysychaniem, ściągnięciem, świądem, łuszczeniem… Należy zatem nawilżać skórę – zimą, aby zwalczać suchość spowodowaną różnicami temperatury na zewnątrz a tymi w pomieszczeniach, latem – aby przeciwdziałać działaniu słońca i morskiej wody.

Jak nawilżać suchą skórę?

olejki nawilżające skóra sucha

OLEJKI Niektóre olejki – z awokado, wiesiołka, ogórecznika lekarskiego, owsa czy arganowy są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), dzięki czemu wspomagają przywracanie nawilżenia.

woda utrzymuje nawilżenie skóry

 

WODA

Nawilżanie skóry trzeba zacząć od środka: od picia wody, naparów, zup i lemoniady… Co najmniej półtora litra płynów dziennie, pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry.

krem nawilżający skóra sucha

KREM NAWILŻAJĄCY

 

Pozwala utrzymać i przywrócić funkcję ochronną warstwy rogowej przed działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest, aby wybrać kosmetyk nawilżający odpowiedni dla swojego typu skóry.

zbilansowana dieta sucha skóraZBILANSOWANA DIETA Produkty bogate w podstawowe kwasy tłuszczowe (omega 3, omega 6): tłuste ryby (tuńczyk, śledź, sardynka i łosoś), świeże owoce, warzywa i zboża – pomagają w walce z suchością skóry. Jeśli nie możesz jeść ryb, warto dodać do zupy lub warzyw łyżkę oleju lnianego lub rzepakowego, które zawierają bogactwo kwasów omega.

 

PLAN DZIAŁANIA NA PRZEKÓR SUCHOŚCI SKÓRY:

  •  Wybieraj kremy do twarzy z odżywczymi składnikami aktywnymi: kosmetyki nawilżające tworzą warstwę zapobiegającą utracie cząsteczek wody i błyskawicznie przywracają nawilżenie.
  • Postaraj się dwa razy w tygodniu stosować maseczki regenerujące; głęboko naprawiają skórę i pomagają chronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • W pielęgnacji ciała, idealnie sprawdzi się mleczko, które ułatwia odbudowę bariery skórnej i zatrzymuje wodę w naskórku. Zaleca się jego codzienne stosowanie, niezależnie od stopnia suchości skóry. W przypadku bardzo suchego naskórka, warto wybrać mleczko odżywcze, wzbogacone kwasami tłuszczowymi, gliceryną lub allantoiną. Nawilżanie jest ważne dla utrzymania skóry w dobrej kondycji i zapobiega.

Przywróć komfort suchej skórze

Czy wiesz, że…Jednym z winowajców suchości skóry są żele pod prysznic? Dobieraj je rozważnie. Postaw na produkty lipidowe: zawierają substancje nawilżające (glicerynę, masło karité, słodkie migdały), które zatrzymują wodę i nie naruszają płaszcza ochronnego naskórka. Unikaj za to mydeł antybakteryjnych i perfumowanych – ze względu na wysoką zawartość alkoholu, wysuszają skórę.

Prawda czy fałsz?

Czy słońce niekorzystnie wpływa na nawilżenie skóry?

 

Prawda Słońce jest zdradliwe. Ekspozycja słoneczna przyspiesza wysychanie skóry i wywołuje produkcję melaniny (barwnika w komórkach naskórka), powodując spowolnienie naturalnego procesu złuszczania się skóry. W efekcie skóra jest bardziej szorstka, słabiej chroniona i tym samym, podatna na poparzenia słoneczne.

Nawilżanie bardzo suchej skóry

 

Aby zapewnić jej odpowiednią ochronę przed słońcem i ograniczyć ryzyko wysychania skóry, należy przestrzegać kilku zasad:

 

  • Unikać ekspozycji słonecznej w godzinach 10-16.
  • Używać mydła pod prysznicem tylko raz dziennie (nawet, jeśli kąpiesz się częściej, aby się odświeżyć) – mydło wysusza skórę…
  • Spłukiwać się czystą wodą po każdej kąpieli w morzu lub basenie – sól i chlor sprzyjają wysychaniu skóry.
  • Smarować się kremem z filtrem SPF 30 lub 50, na przykład mleczkiem przeciwsłonecznym do twarzy i ciała optymalna tolerancja SPF 50+, jeśli planujesz plażowanie.

 

DERMATOLOŻKA CATHERINE BRAEKEN POLECA

Skóra zarówno twarzy, jak i ciała potrzebuje nawilżenia, aby móc się regenerować:

  • Do mycia ciała pod prysznicem idealnie nadają się żele pod prysznic o neutralnym pH, nietłuste i bogate w składniki odżywcze
  • W walce z suchością skóry pomogą lipidowe mleczka do ciała, które łagodzą swędzenie i przynoszą ulgę skórze
  • Zanieczyszczenia, makijaż… i pod koniec dnia skóra przestaje oddychać i pojawia się uczucie ściągnięcia. Bardzo ważny jest zatem dokładny, codzienny demakijaż, który nie narusza warstwy hydro-lipidowej.

Produkty powiązane z artykułem

Bogaty krem odżywczy do twarzy
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
Skóra odwodniona Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Przesuszona skóra – pielęgnacja krok po kroku
Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej i przesuszonej latem. Pielęgnacja ciała z Mixa.
Ratunek dla bardzo suchej skóry
Wzmocnij skórę z pełną troską
powrót do wszystkich porad

Bądź na bieżąco i dowiedz się jako pierwsza
o naszych nowościach i wyjątkowych ofertach!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dziękujemy za zapisanie się

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora, a w szczególności przesyłania newslettera na podany adres e-mail. Więcej

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]. Przetwarzanie danych osobowych w wyżej wymienionych celach odbywać będzie się na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana, zgodnie z art. 6 ust. 1. lit. a) Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej RODO). W ramach realizacji tych celów dane mogą być wykorzystane w procesie profilowania, którego celem jest jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do innego organu nadzorczego właściwego na podstawie przepisów RODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów. Informujemy, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych do wskazanych powyżej celów może zostać wyrażona przez osobę, która ukończyła 16 lat. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystywane są dane osobowe należy zapoznać się z naszą Polityka prywatności.

Brak wyników wyszukiwania.