BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja ciała Przywróć komfort suchej skórze

Ciało

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Przywróć komfort suchej skórze

Przywróć komfort suchej skórze

Jeżeli twoja skóra jest pozbawiona blasku, traci elastyczność, widoczne są na niej drobne zmarszczki a na ubraniach białe ślady zrogowaciałego naskórka, oznacza to, że jest sucha. Zwykły krem nawilżający lub balsam to dla niej za mało. Skóra sucha wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia. Warto zapewnić jej pielęgnację, która przywraca blask i poprawia elastyczność.

NIE TYLKO SUCHE FAKTY O NAWILŻANIU 

Zanieczyszczenia, wiatr, zmiany klimatyczne i nieprawidłowe odżywianie przyspieszają wysychanie skóry, podrażniają ją i sprawiają, że stopniowo traci elastyczność.Aby zapewnić odpowiednią pielęgnację skóry wrażliwej i suchej przez cały rok, niezbędne są: regeneracja komórek naskórka, ujędrnienie i ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. A także odpowiednie nawilżenie, pozwalające zachować ochronną warstwę hydrolipidową. Skóra składa się z kilku warstw: zewnętrznej warstwy rogowej, naskórka i skóry właściwej. Nawilżenie skóry wiąże się z zawartością w niej wody. Skóra składa się z wody w ponad 80%, naskórek zawiera 20-30% wody, a jego zewnętrzna warstwa, warstwa rogowa, która ma przeciwdziałać parowaniu wody z organizmu ma jej 10-20%.

Bez wody, naskórek wysycha, a skóra właściwa traci nawilżenie. Skóra jest wówczas pozbawiona blasku i elastyczności. Ponad 74% kobiet o skórze wrażliwej cierpi również na problemy z wysychaniem, ściągnięciem, świądem, łuszczeniem… Należy zatem nawilżać skórę – zimą, aby zwalczać suchość spowodowaną różnicami temperatury na zewnątrz a tymi w pomieszczeniach, latem – aby przeciwdziałać działaniu słońca i morskiej wody.

Jak nawilżać suchą skórę?

olejki nawilżające skóra sucha

OLEJKI Niektóre olejki – z awokado, wiesiołka, ogórecznika lekarskiego, owsa czy arganowy są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), dzięki czemu wspomagają przywracanie nawilżenia.

woda utrzymuje nawilżenie skóry

 

WODA

Nawilżanie skóry trzeba zacząć od środka: od picia wody, naparów, zup i lemoniady… Co najmniej półtora litra płynów dziennie, pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry.

krem nawilżający skóra sucha

KREM NAWILŻAJĄCY

 

Pozwala utrzymać i przywrócić funkcję ochronną warstwy rogowej przed działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest, aby wybrać kosmetyk nawilżający odpowiedni dla swojego typu skóry.

zbilansowana dieta sucha skóraZBILANSOWANA DIETA Produkty bogate w podstawowe kwasy tłuszczowe (omega 3, omega 6): tłuste ryby (tuńczyk, śledź, sardynka i łosoś), świeże owoce, warzywa i zboża – pomagają w walce z suchością skóry. Jeśli nie możesz jeść ryb, warto dodać do zupy lub warzyw łyżkę oleju lnianego lub rzepakowego, które zawierają bogactwo kwasów omega.

 

PLAN DZIAŁANIA NA PRZEKÓR SUCHOŚCI SKÓRY:

  •  Wybieraj kremy do twarzy z odżywczymi składnikami aktywnymi: kosmetyki nawilżające tworzą warstwę zapobiegającą utracie cząsteczek wody i błyskawicznie przywracają nawilżenie.
  • Postaraj się dwa razy w tygodniu stosować maseczki regenerujące; głęboko naprawiają skórę i pomagają chronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • W pielęgnacji ciała, idealnie sprawdzi się mleczko, które ułatwia odbudowę bariery skórnej i zatrzymuje wodę w naskórku. Zaleca się jego codzienne stosowanie, niezależnie od stopnia suchości skóry. W przypadku bardzo suchego naskórka, warto wybrać mleczko odżywcze, wzbogacone kwasami tłuszczowymi, gliceryną lub allantoiną. Nawilżanie jest ważne dla utrzymania skóry w dobrej kondycji i zapobiega.

Przywróć komfort suchej skórze

Czy wiesz, że…Jednym z winowajców suchości skóry są żele pod prysznic? Dobieraj je rozważnie. Postaw na produkty lipidowe: zawierają substancje nawilżające (glicerynę, masło karité, słodkie migdały), które zatrzymują wodę i nie naruszają płaszcza ochronnego naskórka. Unikaj za to mydeł antybakteryjnych i perfumowanych – ze względu na wysoką zawartość alkoholu, wysuszają skórę.

Prawda czy fałsz?

Czy słońce niekorzystnie wpływa na nawilżenie skóry?

 

Prawda Słońce jest zdradliwe. Ekspozycja słoneczna przyspiesza wysychanie skóry i wywołuje produkcję melaniny (barwnika w komórkach naskórka), powodując spowolnienie naturalnego procesu złuszczania się skóry. W efekcie skóra jest bardziej szorstka, słabiej chroniona i tym samym, podatna na poparzenia słoneczne.

Nawilżanie bardzo suchej skóry

 

Aby zapewnić jej odpowiednią ochronę przed słońcem i ograniczyć ryzyko wysychania skóry, należy przestrzegać kilku zasad:

 

  • Unikać ekspozycji słonecznej w godzinach 10-16.
  • Używać mydła pod prysznicem tylko raz dziennie (nawet, jeśli kąpiesz się częściej, aby się odświeżyć) – mydło wysusza skórę…
  • Spłukiwać się czystą wodą po każdej kąpieli w morzu lub basenie – sól i chlor sprzyjają wysychaniu skóry.
  • Smarować się kremem z filtrem SPF 30 lub 50, na przykład mleczkiem przeciwsłonecznym do twarzy i ciała optymalna tolerancja SPF 50+, jeśli planujesz plażowanie.

 

DERMATOLOŻKA CATHERINE BRAEKEN POLECA

Skóra zarówno twarzy, jak i ciała potrzebuje nawilżenia, aby móc się regenerować:

  • Do mycia ciała pod prysznicem idealnie nadają się żele pod prysznic o neutralnym pH, nietłuste i bogate w składniki odżywcze
  • W walce z suchością skóry pomogą lipidowe mleczka do ciała, które łagodzą swędzenie i przynoszą ulgę skórze
  • Zanieczyszczenia, makijaż… i pod koniec dnia skóra przestaje oddychać i pojawia się uczucie ściągnięcia. Bardzo ważny jest zatem dokładny, codzienny demakijaż, który nie narusza warstwy hydro-lipidowej.

Produkty powiązane z artykułem

Bogaty krem odżywczy do twarzy
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
Skóra odwodniona Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Przesuszona skóra – pielęgnacja krok po kroku
Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej i przesuszonej latem. Pielęgnacja ciała z Mixa.
Ratunek dla bardzo suchej skóry
Wzmocnij skórę z pełną troską
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.