BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Przesuszona skóra – pielęgnacja krok po kroku

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Przesuszona skóra – pielęgnacja krok po kroku

Przesuszona skóra na twarzy | Mixa

Przesuszona skóra na twarzy powstaje na wskutek wielu różnych czynników zewnętrznych, m. in.: szkodliwe warunki atmosferyczne (mróz, zimno, nagrzane pomieszczenie), zła dieta, a przede wszystkim – nieodpowiednia pielęgnacja przesuszonej skóry. Jak to zmienić? Poniższy artykuł pozwoli uświadomić nam, jak ważna jest pielęgnacja przesuszonej skóry twarzy, aby nie doprowadzić do gorszych powikłań zdrowotnych.

Jak rozpoznać przesuszoną skórę twarzy? Czym ona charakteryzuje się?

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na kondycję naszej skóry. Z przesuszoną skórą mamy do czynienia, gdy odczuwamy szorstki naskórek oraz wtedy gdy mamy uczucie „ściągnięcia”. Gdy zbagatelizujemy te symptomy, wówczas przesuszona skóra na twarzy swędzi, łuszczy się, staje się matowa i nabiera bladoróżowy odcień. W rezultacie doprowadza to do nieestetycznych pęknięć na skórze. Dzieje się tak, ponieważ przesuszona skóra wytwarza mniej sebum niż jej potrzeba, dlatego jest ściągnięta i napięta. Znikoma ilość sebum sprawia, że w skórze brakuje lipidów, koniecznych do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia. Jednocześnie niszczy to barierę ochronną naskórka. Ponadto, przesuszona skóra staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrznie takie, jak zimno, promieniowanie UV czy też stres. Jeżeli przesuszoną skórę na twarzy pozostawimy samą sobie, to wówczas zwiększamy ryzyko wystąpień alergicznych

Co na przesuszoną skórę twarzy?

Upewniając się, że mamy przesuszoną skórę – musimy pamiętać, że wymaga ona nieco większej uwagi niż w przypadku cery normalnej. Chociaż, przesadna pielęgnacja przesuszonej skóry twarzy może również wywołać niepożądane efekty. Unikajmy peelingujących zawierających drobinki, bowiem przesuszona skóra twarzy jest cieńsza i w ten sposób łatwo ją uszkodzić. Omijajmy szerokim łukiem również preparaty perfumowane, które zwiększają ryzyko reakcji alergicznych.

Pielęgnacja przesuszonej skóry twarzy

Niskie temperatury oraz suche powietrze nie sprzyja regeneracji przesuszonej skórze. Zatem, co możemy zrobić? Przede wszystkim, musimy dwa razy dziennie nawilżać i natłuszczać preparatami, które odbudowują uszkodzony płaszcz hydro-lipidowy i powstrzymują utratę wody. Prawidłową pielęgnację przesuszonej skóry na twarzy możemy zrobić w dwóch prostych krokach:

1) Oczyszczanie skóry twarzy – ważny etap pielęgnacji dla każdego typu cery, jednak w przypadku przesuszonej skóry na twarzy musimy być bardzo ostrożni. Najłatwiej wtedy o wszelkie podrażnienia, a możemy je spotęgować źle dobierając kosmetyki. Dlatego powinniśmy wybierać preparaty dedykowane wyłącznie przesuszonej skórze. Pamiętajmy też, że użycie wody w oczyszczaniu naszej cery, może przyczynić się do zwiększenia efektu przesuszonej skóry. Dlatego jest zalecane, aby przesuszoną skórę na twarzy oczyszczać delikatnie wacikiem za pomocą:

  • Mleczka do demakijażu – tutaj doskonale sprawdzi się produkt Mixa Mleczko do demakijażu Przeciw przesuszaniu zawierające w sobie innowacyjną formułę gliceryny i masła Shea. Te składniki pozwalają odpowiednio nawilżyć i zmiękczyć skórę pozostawiając ją idealnie oczyszczoną. Ponadto, ten preparat chroni skórę przed wysuszeniem w wyniku działania czynników zewnętrznych oraz zapobiega przed uczuciem pieczenia i podrażnienia skóry w trakcie zmywania makijażu, chroniąc jednocześnie lipidową barierę naskórka.
  • Płynu micelarnego – wybór tego typu emolientu musi być ostrożny. Nie może być on przypadkowy. Dlatego w celu odpowiedniego nawilżenia warto sięgnąć po Mixa Płyn micelarny Przeciw przesuszaniu.

2) Nawilżanie skóry twarzy – po zabiegu oczyszczającym twarz jest dobry moment na odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie przesuszonej skóry. Na tym etapie również powinniśmy zadbać o barierę lipidową naszego naskórka. Przesuszona skóra na twarzy uaktywnia się najbardziej w okresie zimowym. Wtedy przesuszona skóra gwałtownie reaguje na zmianę temperatur, co w dużej mierze przyczynia się powstawania podrażnień. Dlatego, powinniśmy nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać – to jest najważniejszy etap pielęgnacji dla przesuszonej skóry. Robimy to za pomocą kremu, który na naszej twarzy delikatnie wklepujemy za pomocą opuszków palców. W celu odpowiedniego nawilżenia oraz ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dobrze sprawdzą się produkty:

  • Mixa Bogaty krem odżywczy zawierający w sobie składników olejku z wiesiołka, który nawilża i chroni naturalną barierę naskórka. Ponadto, przynosi natychmiastowe ukojenie, zmniejsza uczucie podrażnienia, ściągnięcia i pieczenia.
  • Mixa Krem nawilżający 24h. Nawilża, zapewnia długotrwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niweluje 5 oznak dyskomfortu: suchość, szorstkość zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia i swędzenia.
  • Mixa Cica-Creme jest niezbędny w przypadku naruszonej bariery ochronnej naskórka. Pozwala on na eliminację drobnych uszkodzeń. Przynosi natychmiastową ulgę wysuszonej skórze podatnej na urazy. Skutecznie nawilża dzięki zawartości gliceryny.

Co na przesuszoną skórę jeszcze powinniśmy stosować?

Obok odpowiedniej pielęgnacji, zadbajmy o prawidłową dietę. Musimy skupić się na nawilżeniu przesuszonej skóry od wewnątrz. Przede wszystkim, pijmy dużo wody. Urozmaicajmy nasze żywienie w witaminy A, B, C i E, które redukują podrażnienia przesuszonej skóry. Nie zapominajmy również o kwasach tłuszczowych omega-3, które regulują syntezę kolagenu i wzmacniają warstwę lipidową naskórka. Powyższe składniki znajdziemy m. in.: w rybach morskich, marchwi, brokułach, orzechach, oliwie z oliwek, jajkach, pestkach dyni, nasiona słonecznika, zielonej herbacie czy też w pomidorach.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem do twarzy do skóry wrażliwej dla całej rodziny
Krem do twarzy do skóry wrażliwej dla całej rodziny
Skóra sucha i bardzo sucha Skóra wrażliwa i delikatna Skóra odwodniona
Przejdź do produktu
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Wysuszona skóra zimą – jak ją pielęgnować?
Dlaczego skóra swędzi?
Przywróć komfort suchej skórze
Ratunek dla bardzo suchej skóry
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.