BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Wysuszona skóra zimą – jak ją pielęgnować?

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Wysuszona skóra zimą – jak ją pielęgnować?

Wysuszona skóra | Mixa

Problem wysuszonej skóry najbardziej uaktywnia się w porze zimowej. Możemy wtedy odczuwać mocne pieczenie czy też pierzchnięcie na mrozie. Na twarzy pojawiają się pęknięcia wokół ust, co przyczynia się powstawania „zajadów”. Gwałtowna zmiana temperatur prowadzi do podrażnienia i pękania naczyń krwionośnych. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała celem zapobieżenia wysuszenia skóry.

Co wysusza skórę?

Na wysuszenie skóry wpływają przede wszystkim takie warunki atmosferyczne jak mróz, wiatr czy niska wilgotność powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Te czynniki przyczyniają się do nadmiernego wysuszenia skóry.

Bardzo suchą skórę najczęściej możemy zaobserwować zimą. Musimy wtedy szybko i skutecznie zareagować stosując odpowiednie preparaty. Odczuwalny dyskomfort skóry wynika również z tego, że w okresie zimowym w powietrzu spada poziom wilgotności. W rezultacie obserwujemy większe wysuszenie skóry. Ponadto, zimą płaszcz lipidowy ulega znacznemu osłabieniu, a delikatna warstwa naskórka wysycha, łuszczy się, czerwieni i piecze.

Jak zimą pielęgnować wysuszoną skórę?

Aby do dopuścić do wysuszenia skóry, powinniśmy unikać m. in.: gorących kąpieli, zapachowych soli, pianek, żeli itd. Wysuszona skóra wymaga zabiegów nawilżających z użyciem preparatów stymulujących poziom lipidów w naskórku, by zapobiec utracie wody z organizmu.

Jak nawilżać wysuszoną skórę?

Do wysuszonej skóry najważniejszymi kosmetykami są kremy nawilżające. Zalecane jest, aby skórę nawilżać przynajmniej dwa razy dziennie. Kremy dedykowane wysuszonej skórze powinny zawierać w sobie substancje, które pomagają utrzymać wodę w skórze, w tym ceramidy kwasy tłuszczowe, glicerynę i kwas hialuronowy. Kremem możemy również nawilżać usta, które są najbardziej podatne na pęknięcia w okresie zimowym.

Do pielęgnacji wysuszonej skóry twarzy sprawdzą się takie kremy jak:

  • Mixa HYALUROGEL Bogaty krem intensywnie nawilżający lub Mixa HYALUROGEL Krem intensywnie nawilżający, dedykowane wysuszonej skórze i bardzo wysuszonej skórze. Zawarty w nich kwas hialuronowy natychmiast dostarcza nawilżenia skóry przez całą dobę. Krem chroni przed wysuszeniem skóry oraz przed czynnikami zewnętrznymi. Naprzemiennie z tymi kremami możemy stosować – w zależności od potrzeby – Mixa Lekki krem nawilżający 24 h lub Mixa Bogaty krem nawilżający 24 h. Preparaty zawierają w sobie glicerynę, która w połączeniu z kwasem hialuronowym doskonale nawilża wysuszoną skórę. Celem utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia wysuszonej skóry, możemy również stosować Mixa HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska, który dodatkowo pozwala na regenerację cery podczas snu.
  • Jeżeli chcemy ukoić powstałe podrażnienia skóry, warto stosować krem Mixa Cica-Creme, który chroni naskórek i jednocześnie eliminuje drobne uszkodzenia skóry. Naprzemiennie warto stosować Mixa Krem nawilżający 24h, który zapewnia całodzienną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników oraz niweluje 5 oznak dyskomfortu skóry: suchość, szorstkość, zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia i swędzenie. Ponadto, jeżeli bariera naszej skóry jest naruszona, możemy sięgnąć po Mixa Bogaty krem odżywczy, który zawiera w sobie olejek z wiesiołka pozwalający pozostawić skórę bardziej nawilżoną i gładką.

Co jeszcze jest ważne podczas nawilżania wysuszonej skóry? Nie zapominajmy również o skórze na ciele, w którą możemy zaaplikować Mixa Krem do ciała Multi-Komfort. Zwróćmy też szczególną uwagę na dłonie, gdzie skóra również ulega nadmiernemu wysuszeniu. Wówczas do pielęgnacji dobrze sprawdzi się Mixa Krem do rąk Multi-Komfort.

Nawilżanie wysuszonej skóry? Czy to wystarczy?

Okazuje się, że preparaty oczyszczające naszą skórę również odgrywają ważną rolę, abyśmy nie borykali się z problemem wysuszenia skóry. Po kąpieli, na skórę ciała powinniśmy natychmiast zastosować HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające, które koi dyskomfort i uczucie podrażnienia. Pozwala wysuszonej skórze zachować odpowiedni poziom wody.

Z kolei do pielęgnacji wysuszonej skóry na twarzy, do demakijażu używamy przede wszystkim mleczka, np. Mixa Mleczko do demakijażu, Mixa HYALUROGEL Mleczko micelarne do demakijażu lub Mixa Mleczko do demakijażu Przeciw przesuszaniu. Jeżeli odczuwamy duży dyskomfort wysuszonej skóry, przed nałożeniem kremu, powinniśmy zaaplikować Mixa HYALUROGEL Kojący żel-serum, który natychmiastowo przynosi ulgę wysuszonej skórze oraz zmniejsza uczucie ściągnięcia.

O czym jeszcze musimy pamiętać przy wysuszonej skórze?

Oprócz odpowiedniego nawilżenia wysuszonej skóry, powinniśmy zapewnić w domu odpowiednie wietrzenie, nieco zakręcić grzejniki na noc w sypialni. Nie dopuszczajmy również do intensywnego nagrzewania podczas jazdy w samochodzie. Ponadto wysuszona skóra potrzebuje dużo płynów, a więc pijmy dużo wody w ciągu dnia. Zadbajmy też o prawidłową dietę zawierającą w sobie oliwę, oleje roślinne, tłuste ryby czy też owoce morza.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające
Skóra odwodniona Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Bogaty krem odżywczy do twarzy
Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Przesuszona skóra – pielęgnacja krok po kroku
Przywróć komfort suchej skórze
Ratunek dla bardzo suchej skóry
Wzmocnij skórę z pełną troską
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.