Wysuszona skóra zimą – jak ją pielęgnować?

Problem wysuszonej skóry najbardziej uaktywnia się w porze zimowej. Możemy wtedy odczuwać mocne pieczenie czy też pierzchnięcie na mrozie. Na twarzy pojawiają się pęknięcia wokół ust, co przyczynia się powstawania „zajadów”. Gwałtowna zmiana temperatur prowadzi do podrażnienia i pękania naczyń krwionośnych. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała celem zapobieżenia wysuszenia skóry.

Co wysusza skórę?

Na wysuszenie skóry wpływają przede wszystkim takie warunki atmosferyczne jak mróz, wiatr czy niska wilgotność powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Te czynniki przyczyniają się do nadmiernego wysuszenia skóry.

Bardzo suchą skórę najczęściej możemy zaobserwować zimą. Musimy wtedy szybko i skutecznie zareagować stosując odpowiednie preparaty. Odczuwalny dyskomfort skóry wynika również z tego, że w okresie zimowym w powietrzu spada poziom wilgotności. W rezultacie obserwujemy większe wysuszenie skóry. Ponadto, zimą płaszcz lipidowy ulega znacznemu osłabieniu, a delikatna warstwa naskórka wysycha, łuszczy się, czerwieni i piecze.

Jak zimą pielęgnować wysuszoną skórę?

Aby do dopuścić do wysuszenia skóry, powinniśmy unikać m. in.: gorących kąpieli, zapachowych soli, pianek, żeli itd. Wysuszona skóra wymaga zabiegów nawilżających z użyciem preparatów stymulujących poziom lipidów w naskórku, by zapobiec utracie wody z organizmu.

Jak nawilżać wysuszoną skórę?

Do wysuszonej skóry najważniejszymi kosmetykami są kremy nawilżające. Zalecane jest, aby skórę nawilżać przynajmniej dwa razy dziennie. Kremy dedykowane wysuszonej skórze powinny zawierać w sobie substancje, które pomagają utrzymać wodę w skórze, w tym ceramidy kwasy tłuszczowe, glicerynę i kwas hialuronowy. Kremem możemy również nawilżać usta, które są najbardziej podatne na pęknięcia w okresie zimowym.

Do pielęgnacji wysuszonej skóry twarzy sprawdzą się takie kremy jak:

  • Mixa HYALUROGEL Bogaty krem intensywnie nawilżający lub Mixa HYALUROGEL Krem intensywnie nawilżający, dedykowane wysuszonej skórze i bardzo wysuszonej skórze. Zawarty w nich kwas hialuronowy natychmiast dostarcza nawilżenia skóry przez całą dobę. Krem chroni przed wysuszeniem skóry oraz przed czynnikami zewnętrznymi. Naprzemiennie z tymi kremami możemy stosować – w zależności od potrzeby – Mixa Lekki krem nawilżający 24 h lub Mixa Bogaty krem nawilżający 24 h. Preparaty zawierają w sobie glicerynę, która w połączeniu z kwasem hialuronowym doskonale nawilża wysuszoną skórę. Celem utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia wysuszonej skóry, możemy również stosować Mixa HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska, który dodatkowo pozwala na regenerację cery podczas snu.
  • Jeżeli chcemy ukoić powstałe podrażnienia skóry, warto stosować krem Mixa Cica-Creme, który chroni naskórek i jednocześnie eliminuje drobne uszkodzenia skóry. Naprzemiennie warto stosować Mixa Krem nawilżający 24h, który zapewnia całodzienną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników oraz niweluje 5 oznak dyskomfortu skóry: suchość, szorstkość, zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia i swędzenie. Ponadto, jeżeli bariera naszej skóry jest naruszona, możemy sięgnąć po Mixa Bogaty krem odżywczy, który zawiera w sobie olejek z wiesiołka pozwalający pozostawić skórę bardziej nawilżoną i gładką.

Co jeszcze jest ważne podczas nawilżania wysuszonej skóry? Nie zapominajmy również o skórze na ciele, w którą możemy zaaplikować Mixa Krem do ciała Multi-Komfort. Zwróćmy też szczególną uwagę na dłonie, gdzie skóra również ulega nadmiernemu wysuszeniu. Wówczas do pielęgnacji dobrze sprawdzi się Mixa Krem do rąk Multi-Komfort.

Nawilżanie wysuszonej skóry? Czy to wystarczy?

Okazuje się, że preparaty oczyszczające naszą skórę również odgrywają ważną rolę, abyśmy nie borykali się z problemem wysuszenia skóry. Po kąpieli, na skórę ciała powinniśmy natychmiast zastosować HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające, które koi dyskomfort i uczucie podrażnienia. Pozwala wysuszonej skórze zachować odpowiedni poziom wody.

Z kolei do pielęgnacji wysuszonej skóry na twarzy, do demakijażu używamy przede wszystkim mleczka, np. Mixa Mleczko do demakijażu, Mixa HYALUROGEL Mleczko micelarne do demakijażu lub Mixa Mleczko do demakijażu Przeciw przesuszaniu. Jeżeli odczuwamy duży dyskomfort wysuszonej skóry, przed nałożeniem kremu, powinniśmy zaaplikować Mixa HYALUROGEL Kojący żel-serum, który natychmiastowo przynosi ulgę wysuszonej skórze oraz zmniejsza uczucie ściągnięcia.

O czym jeszcze musimy pamiętać przy wysuszonej skórze?

Oprócz odpowiedniego nawilżenia wysuszonej skóry, powinniśmy zapewnić w domu odpowiednie wietrzenie, nieco zakręcić grzejniki na noc w sypialni. Nie dopuszczajmy również do intensywnego nagrzewania podczas jazdy w samochodzie. Ponadto wysuszona skóra potrzebuje dużo płynów, a więc pijmy dużo wody w ciągu dnia. Zadbajmy też o prawidłową dietę zawierającą w sobie oliwę, oleje roślinne, tłuste ryby czy też owoce morza.

Produkty powiązane z artykułem

  • HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające Sprawdź
  • Bogaty krem odżywczy do twarzy Sprawdź

Artykuły powiązane