Ratunek dla bardzo suchej skóry

Przesuszony naskórek ma tendencję do częstszego złuszczania się, jest podatny na pęknięcia i mniej odporny na czynniki zewnętrzne. Kiedy warstwa rogowa naskórka przestaje pełnić funkcję ochronną, skóra wysycha i pojawia się nieprzyjemne uczucie dyskomfortu i swędzenia. Radzimy, jak chronić ją podczas kąpieli pod prysznicem.

Czy cierpisz na zmiany w warstwie rogowej naskórka

Jeżeli:

  • Masz skórę suchą
  • Często odczuwasz dyskomfort
  • Skóra staje się szorstka i chropowata
  • Masz wrażenie jakby było jej za mało, szczypie, swędzi i piecze

Problem ten dotyczy CIEBIE!:

Niezbędnik kąpielowy dla niemowląt

Aby zapewnić sobie uczucie komfortu i przyjemności pod prysznicem, umyj ciało ochronnym kremem pod prysznic z Cold Cream. Zaletą tego kosmetyku jest fakt, że mogą go używać wszyscy członkowie rodziny, nawet niemowlęta!

Skóra sucha pod prysznicem

Kiedy skóra nabiera właściwości hydrofobowych (odpycha wodę), kąpiel pod prysznicem, może z rytuału stać się nieprzyjemnym obowiązkiem. Aby zregenerować i chronić skórę, zastosuj kosmetyk myjący o neutralnym pH, który nie narusza naturalnej równowagi skóry suchej i bardzo suchej. Zawiera również substancje tłuszczowe, które pomagają chronić skórę – na przykład masło karité. Jest ono bogate w witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe, dzięki którym posiada silne właściwości regenerujące. Stanowi również jeden ze składników Cold Cream – preparatu aptecznego idealnego dla skóry suchej. Uzupełnienie płaszcza lipidowego przynosi nieprawdopodobną ulgę.

Warstwa rogowa naskórka pokryta jest naturalnymi lipidami. Zaburzenie ich ilości skutkuje efektem bardzo suchej skóry.

Ciało po kąpieli

Dyskomfort związany ze ściągniętą, wysuszoną skórą, już po użyciu nawilżająco-natłuszczającego produktu do mycia zdaje się odchodzić w zapomnienie. Ale, aby uniknąć nawrotów tego nieprzyjemnego uczucia, należy zadbać o nawilżanie skóry po każdej kąpieli pod prysznicem. Również w tym przypadku warto zastosować kosmetyk ochronny, taki jak wielofunkcyjne mleczko Mixa z Cold Cream (najlepiej do trzech minut po kąpieli, aby uniknąć odparowywania wody z naskórka). Natychmiast po jego użyciu skóra jest odżywiona, ukojona i chroniona, a oznaki dyskomfortu – złagodzone na cały dzień.

Niezbędnik kąpielowy dla niemowląt

Produkty powiązane z artykułem

  • Bogaty krem odżywczy do twarzy Sprawdź
  • HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające Sprawdź

Artykuły powiązane