Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej i przesuszonej latem. Pielęgnacja ciała z Mixa.

W okresie wakacyjnym, kiedy my odpoczywamy, nasza skóra zmaga się z wieloma czynnikami, które mogą sprawić, że będzie przesuszona i podrażniona. Szczególnej pielęgnacji i ochrony w letnie, upalne dni wymaga skóra wrażliwa. Jak zadbać o nią latem? Jakie kosmetyki ukoją ją po słonecznych kąpielach?

Bardzo sucha skóra latem bez podrażnień. Jak dbać dbać o wrażliwą skórę?

Słońce, wysokie temperatury, wiatr, słona lub chlorowana woda - wszystko to wpływa na pogorszenie stanu naszej skóry latem. Ściągnięta, zaczerwieniona i przesuszona wymaga regeneracji i głębokiego odżywienia. Szczególną ochroną powinniśmy objąć skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszającą się. Przede wszystkim musimy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV. Kosmetyki z wysokim filtrem UV należy aplikować często, najlepiej co godzinę i unikać bezpośrednich promieni słonecznych, gdy promieniowanie jest najmocniejsze w godzinach południowych.

Wybierz balsam do bardzo suchej i wrażliwej skóry

Kremy i balsamy nawilżające do ciała pomagają uniknąć przesuszenia, które może prowadzić do podrażnień wrażliwej skóry. Bogate w składniki odżywcze kosmetyki Mixa przeznaczone do bardzo suchej skóry sprawdzą się zwłaszcza w słoneczne dni. Żeby uniknąć zmian i zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu skóry wrażliwej, powinniśmy sięgać po preparaty bogate w składniki odżywcze. Bogate mleczko do ciała Mixa z gliceryną i alantoiną pozwoli intensywnie nawilżyć wrażliwą skórę i pozbyć się uczucia szorstkości, przywracając jej komfort. Dodatkowo wzmacnia barierę ochronną, która szczególnie latem narażona jest na negatywne czynniki zewnętrzne.

Najlepsze nawilżenie przesuszonej skóry

Sięgnij po kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego

Osoby posiadające bardzo suchą skórę powinny zwrócić szczególną uwagę na nawilżającą pielęgnację ciała latem. Jak radzić sobie ze spadkiem sprężystości i elastyczności, a także szorstkością i nadmiernym złuszczaniem naskórka? Jeśli nie chcemy rezygnować z opalania się i długich kąpieli w morzu, sięgnijmy po HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające od Mixa . Zostało ono wzbogacone o kwas hialuronowy pochodzenia naturalnego, który potrafi wchłonąć 1000 razy więcej wody niż sam waży i wzmacnia barierę ochronną skóry ciała. Dzięki niemu skóra stanie się bardziej elastyczna, miękka, widocznie odświeżona i gładka, a podrażnienia zostaną złagodzone.

Unikaj podrażnień nadwrażliwej skóry

Czego jeszcze powinniśmy unikać, jeśli nasza skóra bardzo podatna jest na podrażnienia? Przede wszystkim kosmetyków do ciała o działaniu ściągającym, zbyt częstych peelingów, gwałtownych zmian temperatury i długich kąpieli, szczególnie w chlorowanej lub słonej wodzie - nie powinny trwać dłużej niż 15 minut, a po wyjściu z wody pamiętajmy, by nie pocierać skóry ręcznikiem, a jedynie delikatnie przykładać go do ciała. Po kąpieli sięgnijmy po preparaty nawilżające do skóry wrażliwej. Krem do ciała Multi - komfort od Mixa to aksamitny krem do ciała, o lekkiej i nietłustej konsystencji, który łatwo się rozprowadza i błyskawicznie wchłania się w skórę.

Balsam do bardzo suchej skóry

Najlepsze nawilżenie przesuszonej skóry?

Kosmetyki i balsamy nawilżające do ciała z gamy Multi-Komfort powstały dzięki połączeniu wyjątkowych składników aktywnych, inspirowanych recepturami aptecznymi. Kompleks Cold Cream i gliceryna odbudowują osłabioną warstwę hydrolipidową skóry, tworząc tym samym skuteczną barierę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr i woda.

To jak potraktujemy naszą wrażliwą, atopową lub naczynkową skórę teraz, będzie miało wpływ na jej wygląd w przyszłości. Jeśli chcemy zatrzymać czas, by nasza sucha skóra na długo pozostała gładka, sprężysta, pełna blasku i zdrowia, musimy zadbać o nią już dziś. Dostosowanie pielęgnacji do typu skóry i pory roku oraz zwracanie uwagi na jej potrzeby, pozwoli nam na długo zachować młody i piękny wygląd naszego ciała.

Produkty powiązane z artykułem

  • Bogaty krem odżywczy do twarzy Sprawdź
  • HYALUROGEL Mleczko intensywnie nawilżające Sprawdź

Artykuły powiązane