BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja ciała Co jest lepsze: wanna czy prysznic?

Ciało

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Co jest lepsze: wanna czy prysznic?

Późna jesień i zima to czas chłodnych dni i… rozgrzewających, relaksujących wieczornych kąpieli! Wanna latem jest mało atrakcyjna, natomiast zimą, zwłaszcza wieczorem, trudno jest się oprzeć pokusie gorącej kąpieli. Ale czy na pewno będzie ona korzystna dla skóry, zwłaszcza wrażliwej?

Wanna wrogiem delikatnej skóry?

Skóra wrażliwa często cierpi z powodu poważnego odwodnienia – może się zatem wydawać, że kąpiel to idealne rozwiązanie. I tak jest – o ile woda, w której się kąpiesz jest chłodna lub letnia. Gorąca kąpiel w wannie jeszcze bardziej podrażnia skórę i chwila relaksu kończy się dla ciała długą rekonwalescencją z powodu przesuszenia naskórka.

 Co jest lepsze: wannna czy prysznic?

WSKAZÓWKI:

  • Kąpiel w wannie nie jest zakazana. Należy starannie kontrolować temperaturę i nigdy nie dodawać do wody pieniącego się, pachnącego, kolorowego płynu do kąpieli lub innego produktu szkodliwego dla skóry wrażliwej. Oprócz temperatury wody, która nie powinna przekraczać 30-kilku stopni, warto wlać do niej odrobinę olejku, na przykład ze słodkich migdałów. Odradzamy używanie mydła, które przyczynia się do wysuszania skóry – zastąp je łagodnym mleczkiem myjącym.
  • Natomiast nie jest powiedziane jaki typ kąpieli bardziej wysusza lub podrażnia skórę. Zarówno ta w wannie jak i pod prysznicem stanowią wyzwanie dla skóry wrażliwej! Stosuj więc specjalne produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej nie tylko do mycia, ale także po wyjściu z wanny czy prysznica. Powinno się je nakładać na osuszoną ręcznikiem skórę całego ciała do trzech minut po kąpieli. Wówczas zapobiegamy odwodnieniu naskórka. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała, powinny zawierać składniki kojące lub regenerujące, aby zapewnić idealne nawilżenie oczyszczonej skóry.

Uwaga! Zima to sezon grzewczy, a skóra wrażliwa źle znosi duże wahania temperatury. Pod ich wpływem może stać się bardziej wrażliwa i reaktywna. Warto więc o nią dbać w tym sezonie ze szczególną troską, nie zapominając o codziennym nakładaniu po kąpieli mleczka lub balsamu. Sprawdź również jak kąpać noworodka!

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo delikatny szampon micelarny
Bardzo delikatny szampon micelarny
Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Pierwsze kroki w pielęgnacji
Piękne dłonie Twoją wizytówką
Kąpiel delikatna jak skóra dziecka
Twoje MUST HAVE w łazience!
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.