BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Jak pozbyć się zaskórników?

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Jak pozbyć się zaskórników?

Kobieta pielęgnacja twarzy Mixa

Zaskórniki to problem wielu osób, zwłaszcza tych o cerze tłustej i mieszanej. Nieestetyczne kropki pojawiające się zwykle na nosie lub brodzie, czasem na policzkach, to zapchane wydzielanym przez skórę sebum pory, które możemy oczyszczać, stosując odpowiednie kosmetyki.

Na powierzchni naszej skóry znajdują się niewielkie otworki, zwane porami, umożliwiające ujście produkowanego przez skórę łoju i sebum. Złuszczający się stale naskórek w połączeniu z tymi wydzielinami tworzy na powierzchni skóry hydrolipidową warstwę, która ma za zadanie chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, między innymi zanieczyszczeń i zmiennych warunków atmosferycznych. W przypadku gdy skóra nie jest odpowiednio oczyszczana, a dodatkowo produkuje ona zbyt dużo łoju i sebum, pory skóry zapychają się. W ten właśnie sposób powstają zaskórniki – nieestetyczne ciemne lub jasne grudki widoczne na powierzchni skóry. Zaskórniki tworzą się najczęściej na nosie i brodzie oraz na skórze wokół nosa – w miejscach szczególnie skłonnych do nadmiernego przetłuszczania się.

Zaskórniki na nosie i nie tylko

Zaskórniki, zwane również wągrami, nie dodają nam urody. Skóra pokryta nimi wygląda na zmęczoną i zaniedbaną. Zaskórniki widoczne są również pod makijażem – grudki pokryte podkładem i pudrem stają się jeszcze bardziej widoczne. Nieoczyszczane zaskórniki mogą powodować powstawanie większych, bolesnych krost wypełnionych ropną wydzieliną, pojawiającą się z powodu wystąpienia w tych miejscach stanów zapalnych.

Zaskórniki występują u osób w każdym wieku – nie są domeną jedynie cery trądzikowej(trądzik pospolity) lub tłustej, choć, istotnie, na takiej pojawiają się najczęściej. Nadmierne powstawanie zaskórników może być spowodowane łojotokiem skóry związanym z problemami hormonalnymi, bywają też wynikiem źle przeprowadzanej pielęgnacji skóry lub niezdrowym stylem życia. Palenie papierosów, niedokładne zmywanie makijażu przed snem, niezdrowa dieta i przebywanie w zanieczyszczonym środowisku wzmagają powstawanie wągrów. Nieodpowiednio dobrane do rodzaju cery kosmetyki również mogą obciążać skórę i zapychać pory, co zdarza się w przypadku stosowania zbyt tłustych kremów do twarzy lub mocno kryjących podkładów i pudrów uniemożliwiających skórze oddychanie.

Jak usunąć zaskórniki?

Zależnie od rodzaju cery każdy z nas może dobrać skuteczny sposób na zaskórniki. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie, regularne oczyszczanie skóry dwa razy dziennie. Rano, by pozbyć się sebum i łoju wyprodukowanego przez skórę w ciągu nocy, gdy przechodzi ona najintensywniej proces regeneracji, oczyszczania komórek i dotleniania ich, a wieczorem, by zmyć ze skóry makijaż, zanieczyszczenia z całego dnia i umożliwić skórze właśnie wspomniane oddychanie i oczyszczenie podczas nocnego wypoczynku.

Prawidłowe oczyszczanie skóry oparte jest na trzech podstawowych etapach: demakijażu, właściwym oczyszczeniu skóry twarzy i nawilżeniu jej. Dodatkowo warto tonizować twarz odpowiednim dla naszego typu skóry tonikiem.

Demakijaż najlepiej wykonywać przy pomocy płynu micelarnego, który dzięki właściwościom przyciągającym cząsteczki pozwoli nam z łatwością usunąć makijaż i zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Płyn micelarny Mixa przeciw niedoskonałościom jest idealnym preparatem do demakijażu skóry mieszanej i tłustej z tendencją do podrażnień. Dzięki formule z micelami płyn pozwala usunąć demakijaż bez intensywnego pocierania skóry, a jego formuła o fizjologicznym pH 5,5 przywraca równowagę podrażnionej przez czynniki zewnętrzne skórze.

Złuszczający peeling-maska Mixa Przeciw niedoskonałościom przeznaczony do cery normalnej, mieszanej i tłustej pozwoli nam dogłębnie oczyścić skórę, usunąć zaskórniki, a przy regularnym stosowaniu zmniejszyć niedoskonałości cery i zapobiegać powstawaniu nowych. Peeling-maska Mixa dzięki zawartości oczyszczającego cynku i naturalnych kwasów owocowych delikatnie złuszcza naskórek, odblokowując pory. Usuwanie zaskórników staje się proste i skuteczne. Testy kliniczne przeprowadzone na grupie 44 kobiet, które przez 4 tygodnie stosowały peeling-maskę Mixa, dowiodły, że ilość zaskórników zmniejszyła się dzięki stosowaniu preparatu aż o 50%, a niedoskonałości skóry zostały zredukowane o 34%.

Po oczyszczeniu skóry pielęgnację należy uzupełnić kremem nawilżającym ze składnikami odpowiednimi dla naszego typu cery. Odpowiednio nawilżona skóra wygląda młodo i zdrowo, utrzymuje też dobrą kondycję i świeżość na co dzień.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Nadmierne wydzielanie sebum – przyczyny i porady
Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej
Dobroczynne właściwości cynku dla cery trądzikowej
Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.