Dobroczynne właściwości cynku dla cery trądzikowej

Na pewno wielokrotnie słyszałaś o tym, że najlepszym pierwiastkiem dla skóry jest cynk. Właściwości tego minerału są niezwykłe dla całego organizmu, ale faktycznie to cera pragnie go najbardziej. Dowiedz się, czy faktycznie potrzebny ci jest cynk, na co pomaga i w jaki sposób go stosować na skórę.

Cynk – zastosowanie w medycynie

Jednym z najważniejszych mikroelementów dla naszego organizmu jest cynk. Właściwości lecznicze dla całego organizmu, z układem pokarmowym na czele, są nie do przecenienia. Dlatego warto suplementować ten składnik lub dostarczyć go sobie w odpowiednio zbilansowanej i bogatej w orzechy diecie. Można także zastosować go w kosmetykach różnego rodzaju.

Lecznicze właściwości cynku sprawiają, że możesz znaleźć go w kosmetykach na oparzenia słoneczne czy aptecznych specyfikach przyspieszających gojenie się ran. Faktycznie, pierwiastek wnika w strukturę skóry i błyskawicznie ją naprawia. Dlatego także bardzo często w kosmetykach do cery ze szczególnymi wymaganiami pojawia się cynk. Na co pomaga poza tym?

Cynk – działanie przeciwtrądzikowe

Cynk ma niebagatelny wpływ na proces leczenia problemów ze skórą twarzy. Przede wszystkim reguluje problemy hormonalne, które najczęściej leżą u podstaw pojawiania się zmian trądzikowych. W tym wypadku jednak należy go przyjmować doustnie. Wielu dermatologów wskazuje jednak na to, że zastosowanie go zewnętrznie także wpływa na proces leczenia trądziku.

Właśnie z tego względu w wielu kosmetykach do walki z niedoskonałościami cery cynk stanowi najważniejszy składnik. Jego zadaniem jest przyspieszanie procesu apoptozy – obumierania starych i pojawiania się nowych komórek. Jaki to ma wpływ na trądzik? Szybka zmiana pozwala na uniknięcie zatykania się porów i tworzenia się zaskórników. Na dodatek cynk zmniejsza stan zapalny, więc ułatwia gojenie się zmian ropnych i niedoskonałości.

Cynk – zastosowanie kosmetyków i suplementów

Cynk można suplementować lub dostarczać go w codziennej diecie. Z pewnością pomoże to osobom, które borykają się z problemem cery trądzikowej. Bardzo dużo tego minerału znajduje się w pestkach i orzechach, a także drożdżach, rybach, jajach czy otrębach pszennych. Należy jednak zachować ostrożność, zwłaszcza podczas łykania tabletek z cynkiem. Składnik łatwo przedawkować, a to może zakończyć się przykrymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

Właściwości cynku sprawiają, że warto cały czas stosować go także zewnętrznie. Skóra trądzikowa potrzebuje go, by poradzić sobie z powstawaniem zaskórników, więc należy sięgać po krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1 Mixa. Zawiera Silicate S o działaniu matującym i cynk, który wpływa na ogólną kondycję skóry i zmniejsza pojawianie się zaskórników. Kosmetyki zawierające ten składnik można stosować codziennie, dzięki czemu twarz zawsze będzie wyglądała promiennie i świeżo.

Cynk – zastosowanie na piękną cerę

Pielęgnacja cery kosmetykami z cynkiem i stosowanie suplementacji to nie tylko sposób na trądzik. Tak naprawdę jest to składnik, którego potrzebuje nawet cera normalna. Warto mieć na względzie, że cynk to wartościowy przeciwutleniacz, który skutecznie chroni skórę przed rozwijaniem się wolnych rodników, wobec czego proces starzenia przebiega wolniej.

Preparaty z cynkiem są skuteczne w leczeniu różnych innych dolegliwości skóry. Minerał dobrze radzi sobie z uszkodzeniami, przyspiesza gojenie się ran, usuwa przebarwienia różnego rodzaju. Cynk jest największym sprzymierzeńcem w walce z problemami cery wrażliwej – niweluje podrażnienia i usuwa zaczerwienienia. Po ten składnik powinny sięgać osoby po 40, ponieważ właśnie cynku dojrzała cera potrzebuje najbardziej. Pierwiastek poprawia ogólną kondycję skóry. Powoduje, że jej koloryt jest bardziej wyrównany, a ona promienna, gładka i pełna blasku. Cynk to klucz nie tylko do zwalczenia trądziku, lecz także do pięknej cery na co dzień.

Produkty powiązane z artykułem

  • Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1 Sprawdź
  • Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom Sprawdź
  • Oczyszczający tonik bez alkoholu Sprawdź

Artykuły powiązane