BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Pierwiastek życia. Jakie działanie ma cynk?

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Pierwiastek życia. Jakie działanie ma cynk?

Właściwości cynku Mixa

Cynk jest niezbędny w trakcie procesów zachodzących w naszym ciele. Jest to jeden z mikroelementów, bez których nasz organizm nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Właściwości cynku mają ogromne znaczenie dla kondycji naszej skóry. Działanie cynku pozwala nam zachować zdrowy i młody wygląd, ponieważ opóźnia proces starzenia się skóry. Ponadto jest to pierwiastek bardzo istotny w leczeniu trądziku. Dlatego właśnie jest on chętnie wykorzystywany w dermokosmetykach.

Jakie jest działanie i zastosowanie cynku?

Działanie cynku jest bardzo ważne dla naszej skóry, włosów i paznokci, a jego niedobór doprowadza do pogorszenia się ich kondycji. W rezultacie dochodzi m.in. do spowolnienia procesu gojenia się ran, które poniekąd mogą wynikać z nieleczonych zmian trądzikowych. Takie stany zapalne mogą być pierwszym objawem osłabienia naszego układu odpornościowego. Poprzez spadek poziomu przeciwciał często ulegamy infekcjom, dlatego powinniśmy pozwolić, aby działanie cynku wspomogło nasz organizm.

Cynk przyspiesza proces obumierania i tworzenia się nowych komórek skóry, dzięki czemu zapobiega zatkanym porom i tworzeniu się zaskórników. Działanie cynku dodatkowo stymuluje prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej – jej zaburzenie przyczynia się m.in. do powstawania na skórze nadmiaru sebum, co jest bezpośrednią przyczyną zmian trądzikowych. Możemy temu zapobiec, stosując odpowiednio dobrane preparaty dermokosmetyczne, które zawierają cynk.

Na co pomaga cynk?

Właściwości cynku sprawiają, że pozwala on na utrzymanie zdrowej skóry. Odpowiadają za to m.in. utleniacze, które neutralizują wolne rodniki, aby chronić nasze komórki. Umożliwia to szybką regenerację skóry uszkodzonej na skutek negatywnych działań promieni słonecznych. Pomóc może w tym Mixa Korygujący krem ochronny DD. Zawarte w nim filtr SPF 15 i cynk pozwalają chronić cerę przed promieniowaniem UVA/UVB i działaniem czynników zewnętrznych, odpowiedzialnych również za tworzenie się niedoskonałości.

Aby wspomóc kurację antytrądzikową, firma Mixa stworzyła innowacyjną linię produktów przeciw niedoskonałościom. Stosując codzienną pielęgnację skóry bogatą we właściwości cynku, pozbędziemy się nadmiaru sebum, a nasza skóra pozostanie gładka i odpowiednio oczyszczona. Wystarczy przestrzegać zasad codziennej pielęgnacji skóry twarzy w czterech krokach.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Przy doborze odpowiednich kosmetyków, musimy zwrócić szczególną uwagę na produkty bogate w cynk. Działanie cynku sprawi, że nie będziemy mieli problemów z powstawaniem zaskórników. Dobrze sprawdzą się Mixa Mleczko do demakijażu Przeciw niedoskonałościom lub do cery mieszanej i tłustej Mixa Płyn micelarny Skuteczny demakijaż.

Krok pierwszy – oczyszczanie

W codziennej pielęgnacji twarzy ważne jest, aby nie wysuszać skóry z tendencją do stanów zapalnych. Z myślą o tym Mixa wyszła z innowacyjnym produktem jakim jest Mixa Oczyszczający tonik bez alkoholu Przeciw niedoskonałościom. Zawarte w nim cynk i jego właściwości zwężają pory, matują skórę i redukują niedoskonałości. Dzięki temu, że produkt nie posiada alkoholu, pozwala bezpiecznie usunąć zanieczyszczenia, które gromadzą się na naszej skórze przez cały dzień.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Złuszczanie to nieodzowny element pielęgnacji skóry trądzikowej. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się Mixa Złuszczający peeling-maska bez granulek, który delikatnie oczyszcza skórę i usuwa z niej nadmiar sebum. Dzięki połączeniu właściwości cynku i kwasów owocowych ten peeling-maska delikatnie złuszcza skórę, aby odblokować pory, usunąć martwe komórki i zminimalizować niedoskonałości. Produkt należy stosować dwa razy w tygodniu, a dla utrzymania prawidłowego działania cynku, można stosować Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła Przeciw niedoskonałościom.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Codzienna pielęgnacja twarzy wymaga także odpowiedniego nawilżania cery. Do tego świetnie sprawdzi się np. Mixa krem nawilżający 2w1 Przeciw niedoskonałościom. Oprócz cynku zawiera on w sobie Silicate S, który wspomaga zmniejszenie wydzielania sebum i matuje skórę. W efekcie możemy cieszyć się zdrową i promienną cerą.

Stosując produkty od firmy Mixa zapewniające dobroczynne działanie cynku, wspomożemy leczenie trądziku. Nie zapominajmy również o prawidłowej diecie wzbogaconej o ten cenny pierwiastek, który jest zawarty w wielu produktach spożywczych.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Jak pozbyć się zaskórników?
Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej
Dobroczynne właściwości cynku dla cery trądzikowej
Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.