BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?

Niedoskonałości na twarzy Mixa

Nasza skóra wymaga codziennej pielęgnacji, czyli czynności, które pomagają utrzymać ją w dobrej kondycji, czystości i świeżości. Pomimo regularnej pielęgnacji na skórze mogą jednak pojawiać się niedoskonałości skóry – wypryski, podrażnienia i przesuszone miejsca. Jakie są sposoby na trądzik?

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne skóry to jej codzienne mycie, oczyszczanie i nawilżanie. Wielu osobom wydaje się, że to wystarcza, by cera na co dzień miała się dobrze. Niestety – źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczenia środowiska, zła dieta, niezdrowy styl życia, a także zaburzenia hormonalne mogą negatywnie wpływać na stan skóry, powodować zwiększenie łojotoku lub odwrotnie – nadmierne przesuszenie skóry. Niedoskonałości na twarzy pogarszają nasz wygląd, a często w związku z tym także samopoczucie. Skóra z niedoskonałościami wymaga szczególnej troski, dbałości o dobór odpowiednich dla danego rodzaju cery kosmetyków i prawidłowego przeprowadzania codziennej pielęgnacji.

Rodzaje niedoskonałości skóry

Najczęściej występującymi niedoskonałościami skóry są wypryski, zwane także pryszczami, oraz zaskórniki powstające z powodu zanieczyszczenia skóry, jej nieodpowiedniego oczyszczania, a także łojotoku spowodowanego problemami hormonalnymi lub nieprawidłową dietą i niezdrowym stylem życia.

Jeśli powodem powstawania zmian trądzikowych na skórze są problemy związane z rozregulowaną pracą organów i nieprawidłowym poziomem hormonów, należy oczywiście leczyć to pod kontrolą lekarza dermatologa lub endokrynologa. Nie wszystkie wypryski oznaczają jednak trądzik, który jest zaawansowaną, przewlekłą chorobą skóry. Niektóre niedoskonałości skóry powstają z powodu zaburzenia równowagi skóry wywołanego przez nieprawidłową pielęgnację, nieodpowiedni dobór kosmetyków lub narażenie skóry na nadmierne zanieczyszczenie. Przyczynia się do tego palenie papierosów, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, smog, a nawet nieodpowiednie i niedokładne zmywanie makijażu przed snem. Codzienne oczyszczanie skóry ma za zadanie odświeżyć skórę i umożliwić jej prawidłowe przeprowadzanie procesów regeneracyjnych – przede wszystkim oddychanie bez porów zapychanych kosmetykami o ciężkich formułach, a także niezaburzanie naturalnego odczynu pH skóry przez jej nieprawidłowe mycie. Skóra wrażliwa, jak i tłusta oraz mieszana potrzebują kosmetyków specjalnie dobranych do danego rodzaju cery, które zapewnią jej utrzymanie odpowiedniego poziomu pH (5,5), wystarczającego nawodnienia oraz łagodzenia podrażnień. Przy wyborze dobrego żelu do mycia twarzy lub kremu nawilżającego należy zwracać uwagę, dla jakiego typu cery jest on przeznaczony. Zbyt tłuste kremy dodatkowo zwiększą łojotok i obciążą skórę tłustą, natomiast kremy przeznaczone dla skóry tłustej mogą obciążać lub powodować przesuszenie skóry suchej i reaktywnej.

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy?

Dobór kosmetyków do skóry z niedoskonałościami nie jest łatwym zadaniem. Mixa wychodzi jednak naprzeciw potrzebom cery skłonnej do niedoskonałości. Seria kosmetyków pielęgnacyjnych przeciw niedoskonałościom obejmuje preparaty odpowiednie do stosowania przez osoby o wszystkich rodzajach skóry. W serii przeciw niedoskonałościom Mixa znajdziemy kosmetyki zarówno do cery suchej, jak i tłustej oraz mieszanej. Wszystkie produkty zostały przebadane dermatologicznie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii przy ich stosowaniu.

W skład serii kosmetyków przeciw niedoskonałościom Mixa wchodzi zarówno płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu odpowiedni dla cery tłustej i mieszanej, jak i mleczko do demakijażu przeznaczone specjalnie dla cery wrażliwej z tendencją do niedoskonałości. Oba produkty mają za zadanie oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń, na jakie narażona jest cera w ciągu dnia.

Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Mixa dzięki micelom – cząsteczkom przyciągającym zanieczyszczenia – pozwala sprawnym ruchem i bez pocierania skóry zmyć makijaż oczu, skóry i ust bez podrażniania cery. Fizjologiczne pH płynu (5.5), jest identyczne z pH skóry i przywraca jej równowagę i komfort.

Mleczko do demakijażu przeciw niedoskonałościom Mixa przeznaczone jest do oczyszczania skóry z niedoskonałościami. Dzięki zawartości cynku mleczko skutecznie oczyszcza i odświeża skórę, a przy regularnym stosowaniu stopniowo zmniejsza niedoskonałości i zapobiega powstawaniu nowych. Delikatna formuła mleczka o lekkiej konsystencji, niezawierająca alkoholu etylowego, sprawia, że jest ono odpowiednie do stosowania przez osoby o skórze wrażliwej.

Prawidłowo dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pomogą nam walczyć z niedoskonałościami cery, ukoić ją i znormalizować, by minimalizować niedoskonałości i zapobiegać ich nawrotowi.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

HYALUROGEL Krem intensywnie nawilżający
HYALUROGEL Krem intensywnie nawilżający
Skóra odwodniona
Przejdź do produktu
Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom
Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej
Dobroczynne właściwości cynku dla cery trądzikowej
6 domowych sposobów na trądzik
4 fakty o wyciskaniu pryszczy podskórnych
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.