Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?

Nasza skóra wymaga codziennej pielęgnacji, czyli czynności, które pomagają utrzymać ją w dobrej kondycji, czystości i świeżości. Pomimo regularnej pielęgnacji na skórze mogą jednak pojawiać się niedoskonałości skóry – wypryski, podrażnienia i przesuszone miejsca. Jakie są sposoby na trądzik?

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne skóry to jej codzienne mycie, oczyszczanie i nawilżanie. Wielu osobom wydaje się, że to wystarcza, by cera na co dzień miała się dobrze. Niestety – źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczenia środowiska, zła dieta, niezdrowy styl życia, a także zaburzenia hormonalne mogą negatywnie wpływać na stan skóry, powodować zwiększenie łojotoku lub odwrotnie – nadmierne przesuszenie skóry. Niedoskonałości na twarzy pogarszają nasz wygląd, a często w związku z tym także samopoczucie. Skóra z niedoskonałościami wymaga szczególnej troski, dbałości o dobór odpowiednich dla danego rodzaju cery kosmetyków i prawidłowego przeprowadzania codziennej pielęgnacji.

Rodzaje niedoskonałości skóry

Najczęściej występującymi niedoskonałościami skóry są wypryski, zwane także pryszczami, oraz zaskórniki powstające z powodu zanieczyszczenia skóry, jej nieodpowiedniego oczyszczania, a także łojotoku spowodowanego problemami hormonalnymi lub nieprawidłową dietą i niezdrowym stylem życia.

Jeśli powodem powstawania zmian trądzikowych na skórze są problemy związane z rozregulowaną pracą organów i nieprawidłowym poziomem hormonów, należy oczywiście leczyć to pod kontrolą lekarza dermatologa lub endokrynologa. Nie wszystkie wypryski oznaczają jednak trądzik, który jest zaawansowaną, przewlekłą chorobą skóry. Niektóre niedoskonałości skóry powstają z powodu zaburzenia równowagi skóry wywołanego przez nieprawidłową pielęgnację, nieodpowiedni dobór kosmetyków lub narażenie skóry na nadmierne zanieczyszczenie. Przyczynia się do tego palenie papierosów, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, smog, a nawet nieodpowiednie i niedokładne zmywanie makijażu przed snem. Codzienne oczyszczanie skóry ma za zadanie odświeżyć skórę i umożliwić jej prawidłowe przeprowadzanie procesów regeneracyjnych – przede wszystkim oddychanie bez porów zapychanych kosmetykami o ciężkich formułach, a także niezaburzanie naturalnego odczynu pH skóry przez jej nieprawidłowe mycie. Skóra wrażliwa, jak i tłusta oraz mieszana potrzebują kosmetyków specjalnie dobranych do danego rodzaju cery, które zapewnią jej utrzymanie odpowiedniego poziomu pH (5,5), wystarczającego nawodnienia oraz łagodzenia podrażnień. Przy wyborze dobrego żelu do mycia twarzy lub kremu nawilżającego należy zwracać uwagę, dla jakiego typu cery jest on przeznaczony. Zbyt tłuste kremy dodatkowo zwiększą łojotok i obciążą skórę tłustą, natomiast kremy przeznaczone dla skóry tłustej mogą obciążać lub powodować przesuszenie skóry suchej i reaktywnej.

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy?

Dobór kosmetyków do skóry z niedoskonałościami nie jest łatwym zadaniem. Mixa wychodzi jednak naprzeciw potrzebom cery skłonnej do niedoskonałości. Seria kosmetyków pielęgnacyjnych przeciw niedoskonałościom obejmuje preparaty odpowiednie do stosowania przez osoby o wszystkich rodzajach skóry. W serii przeciw niedoskonałościom Mixa znajdziemy kosmetyki zarówno do cery suchej, jak i tłustej oraz mieszanej. Wszystkie produkty zostały przebadane dermatologicznie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii przy ich stosowaniu.

W skład serii kosmetyków przeciw niedoskonałościom Mixa wchodzi zarówno płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu odpowiedni dla cery tłustej i mieszanej, jak i mleczko do demakijażu przeznaczone specjalnie dla cery wrażliwej z tendencją do niedoskonałości. Oba produkty mają za zadanie oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń, na jakie narażona jest cera w ciągu dnia.

Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Mixa dzięki micelom – cząsteczkom przyciągającym zanieczyszczenia – pozwala sprawnym ruchem i bez pocierania skóry zmyć makijaż oczu, skóry i ust bez podrażniania cery. Fizjologiczne pH płynu (5.5), jest identyczne z pH skóry i przywraca jej równowagę i komfort.

Mleczko do demakijażu przeciw niedoskonałościom Mixa przeznaczone jest do oczyszczania skóry z niedoskonałościami. Dzięki zawartości cynku mleczko skutecznie oczyszcza i odświeża skórę, a przy regularnym stosowaniu stopniowo zmniejsza niedoskonałości i zapobiega powstawaniu nowych. Delikatna formuła mleczka o lekkiej konsystencji, niezawierająca alkoholu etylowego, sprawia, że jest ono odpowiednie do stosowania przez osoby o skórze wrażliwej.

Prawidłowo dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pomogą nam walczyć z niedoskonałościami cery, ukoić ją i znormalizować, by minimalizować niedoskonałości i zapobiegać ich nawrotowi.

Produkty powiązane z artykułem

  • HYALUROGEL Krem intensywnie nawilżający Sprawdź
  • Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom Sprawdź

Artykuły powiązane