Strona główna Pielęgnacja twarzy Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Kobieta trądzik pospolity twarz Mixa

Cera trądzikowa wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji. Odpowiedni dobór kosmetyków to nie wszystko, ważny jest też sposób, w jaki obchodzimy się ze skórą, styl życia oraz dieta. Trądzik pospolity – bo tak nazywa się ta choroba skóry, to złożony problem – musimy więc kompleksowo do niego podejść.

Trądzik pospolity – przyczyny

Nasza skóra pokryta jest hydrolipidową warstwą ochronną, którą tworzą obumarłe komórki naskórka wraz z wydzielanym przez skórę sebum produkowanym przez gruczoły łojowe. Ochronny płaszcz skóry jest niezbędny do zachowania jej dobrej kondycji, właściwego odczynu pH i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli jednak skóra nie jest odpowiednio oczyszczana, a warstwa martwego naskórka i sebum staje się zbyt gruba, pory skóry zapychają się, a wciąż produkowane sebum nie ma ujścia. Wówczas powstają niedoskonałości skóry – wypryski charakterystyczne dla cery trądzikowej. Brak ujścia sebum skutkuje nagromadzeniem bakterii, które intensywnie rozwijają się na skórze i prowadzą do powstawania kolejnych wyprysków, a w rezultacie do trądziku, który jest chorobą skóry.

Trądzik pospolity – objawy

Trądzik występuje nie tylko u nastolatków, choć rzeczywiście w okresie dojrzewania nadprodukcja sebum i ogólne rozregulowanie organizmu sprzyjają jego powstawaniu. Cera trądzikowa może występować zarówno u osób młodych jak i dorosłych. Cerę dotkniętą trądzikiem pokrywają trudne do wyleczenia wypryski, często duże krosty z białym czubkiem, wypełnione wydzieliną. Wypryski pojawiają się nie tylko na twarzy, mogą występować również na dekolcie i plecach. Cera trądzikowa często jest napięta, podrażniona, a czynniki zewnętrzne często zaogniają objawy i przyczyniają się do powstawania nowych wyprysków i krost. Jak odpowiednio dbać o skórę trądzikową i ograniczać powstawanie niedoskonałości skóry?

Trądzik pospolity – leczenie

Bardzo ważnym, podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym każdego rodzaju skóry jest jej odpowiednie i regularne oczyszczanie. Opiera się ono na kilku etapach. Mycie twarzy przy pomocy odpowiedniego preparatu bez mydła w składzie zapewnia skórze podstawowe oczyszczenie z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum nagromadzonego przez noc i w ciągu dnia oraz makijażu. Mixa oczyszczający żel myjący bez mydła PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM łagodnie myje skórę i oczyszcza pory.

Poza codziennym myciem twarzy warto stosować minimum raz w tygodniu złuszczający peeling, który usunie nadmiar martwego naskórka, głęboko oczyści skórę i przyspieszy jej procesy regeneracyjne. Złuszczający peeling - maska Mixa przeciw niedoskonałościom przeznaczony jest specjalnie do pielęgnacji skóry normalnej, mieszanej i tłustej oraz z tendencjami do zmian trądzikowych. Złuszczający peeling Mixa bez granulek oparty jest na formule zawierającej cynk i naturalne kwasy owocowe, które łagodnie złuszczają, oczyszczają i detoksykują skórę. Hipoalergiczny skład peelingu pozwala na stosowanie go nawet w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Do zmywania makijażu warto używać płynu micelarnego do demakijażu twarzy i oczu. Micele – cząsteczki o właściwościach przyciągających zanieczyszczenia, idealnie usuwają kosmetyki z powierzchni skóry. Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu przeciw niedoskonałościom Mixa to świetny wybór do demakijażu wrażliwej skóry mieszanej i tłustej. Płyn micelarny Mixa ma fizjologiczne pH 5.5, identyczne z pH skóry, dzięki czemu nie podrażnia jej. Cera po użyciu płynu micelarnego jest odświeżona i czysta. Płyn micelarny można stosować również do przemywania twarzy w ciągu dnia, zwłaszcza podczas upałów i przebywania w zanieczyszczonym środowisku.

Po myciu twarzy skórę należy regularnie tonizować. Przywracanie odpowiedniego poziomu pH zapewnia jej komfort, zmniejsza podrażnienia i reaktywność oraz zapobiega rozwojowi bakterii, co pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się trądziku. Oczyszczający tonik bez alkoholu Mixa działający przeciw niedoskonałościom łagodnie tonizuje skórę, zwęża pory, matuje cerę i zmniejsza niedoskonałości. Tonik bez alkoholu dzięki zawartości cynku reguluje wydzielanie sebum, ograniczając powstawanie niedoskonałości i zapobiegając przetłuszczaniu się skóry.

Nawilżanie skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa, jak każda inna, potrzebuje intensywnego nawilżania. Zapewnia ono poprawny przebieg procesów naprawczych i odżywczych, pomaga utrzymać zdrowy blask, jędrność i niweluje nieprzyjemne napięcie oraz uczucie ściągnięcia towarzyszące podrażnieniu i przesuszeniu naskórka. Nawet tłusta cera może ulegać przesuszeniu! Warto zatem codziennie stosować dedykowany krem nawilżający. Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2 w 1 Mixa intensywnie nawilża, a dzięki formule wzbogaconej w cynk widocznie redukuje niedoskonałości skóry dzień po dniu. Krem 2w1 Mixa zawierający Silicate S. zmniejsza wydzielanie sebum i matuje skórę. Pozostaje ona nawilżona, a przy tym zmatowiona przez cały dzień. Krem został przebadany dermatologicznie, a dzięki łagodnemu składowi może być stosowany przez osoby o skórze wrażliwej.

Trądzik pospolity – dieta

Odpowiednia dieta bogata w owoce, warzywa i zdrowe tłuszcze oraz minerały, takie jak cynk i miedź, pozwoli utrzymać zdrowie skóry i zmniejszyć łojotok powodujący trądzik. Picie odpowiednich ilości wody i napojów bez cukru, ograniczenie prostych węglowodanów, białej soli oraz produktów wysokoprzetworzonych również poprawi stan cery.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Krem do cery problematycznej
Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?
4 fakty o wyciskaniu pryszczy podskórnych
3 kroki do zdrowej skóry – pielęgnacja cery trądzikowej
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.