Krem do cery problematycznej

W codziennym stresie, biegu, zanieczyszczonym środowisku i pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach nasza skóra ciągle narażana jest na kontakt z czynnikami zaburzającymi ciągłość jej naturalnej warstwy ochronnej. W wyniku tego na cerze pojawiać się mogą niedoskonałości skóry twarzy i inne problemy natury estetycznej i zdrowotnej, wymagające odpowiedniej pielęgnacji. Czy wystarczy nam krem do cery z niedoskonałościami? Jaki kosmetyk wybrać?

Problemy skórne mogą mieć bardzo różne podłoże. Wiele zależy od rodzaju skóry. Cera naczynkowa często ulega podrażnieniom, skóra wrażliwa i reaktywna również będzie wymagać szczególnej ochrony, natomiast skóra tłusta i mieszana powoduje częste problemy z powodu nadmiernego łojotoku. Jak znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla naszego typu skóry, by prawidłowo zadbać o jej potrzeby? Jak dobrać odpowiedni krem do cery z niedoskonałościami?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad swoim trybem życia i dietą. Jeśli nie pijemy wystarczającej ilości wody i innych płynów, jemy wysokoprzetworzone produkty, fast foody, ulegamy nałogom, nie uzupełniamy witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu lub mamy nieleczone problemy hormonalne, z którymi należy zgłosić się do lekarza endokrynologa lub dermatologa, nie możemy liczyć na to, że nasza skóra będzie w dobrej kondycji. Na niektóre czynniki oddziałujące negatywnie na stan skóry nie mamy jednak wpływu. Życie w dużym mieście i zanieczyszczonym środowisku, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, narażenie skóry na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne nie są stuprocentowo zależne od nas. Jak chronić skórę na co dzień, by zachowała zdrowie, młody wygląd i dobrą kondycję?

Kremy na niedoskonałości skóry

Poza oczyszczaniem skóry minimum dwa razy dziennie do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy również jej odpowiednie nawilżanie i ochrona za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Cera ze skłonnościami do niedoskonałości wymaga szczególnej troski przy wyborze kosmetyków, które mają jej towarzyszyć na co dzień, pielęgnując ją, wspierając jej odporność i chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W przypadku skóry skłonnej do niedoskonałości nie chodzi jedynie o ukrywanie zmian skórnych i ich leczenie, ale również zapobieganie powstawaniu kolejnych. Cera każdego typu potrzebuje dodatkowo ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum. Promieniowanie UVA i UVB emitowane przez słońce, pomimo poprawy naszego samopoczucia poprzez wspieranie wydzielania witaminy D w organizmie i przyjemnego uczucia ciepła, nie jest zdrowe dla naszej skóry. Promieniowanie słoneczne niszczy włókna kolagenowe, osłabiając strukturę skóry. Powoduje to przyspieszenie procesów starzenia, spadek jędrności skóry, a długotrwała ekspozycja na słońce bez ochrony filtrem SPF może prowadzić nawet do powstawania zmian nowotworowych. Opalanie skóry ze zmianami trądzikowymi i innymi niedoskonałościami również jest niewskazane z powodu zwiększania łojotoku i podrażniania cery.

Odpowiedni krem do skóry z niedoskonałościami powinien zawierać składniki o leczniczym działaniu, które dzień po dniu pomogą zmniejszać niedoskonałości i zapobiegać ich powstawaniu.

Krem do cery problematycznej Mixa 2w1 jest dedykowany osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do powstawania niedoskonałości. Krem na niedoskonałości, nawilżający 2w1 zawiera cynk, który jest pierwiastkiem niezbędnym dla ochrony antybakteryjnej skóry i utrzymania jej w stanie najwyższej świeżości. Skutecznie nawilża skórę, a dzięki zawartości Silicate S dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum i matuje ją. Jego podwójne działanie polega na głębokim nawilżeniu skóry, a następnie zredukowaniu ewentualnych niedoskonałości skóry twarzy. Dodatkowo produkt ten zwęża pory w skórze, dzięki czemu nie powoduje powstawania zaskórników. Jest to krem hipoalergiczny, dedykowany osobom z bardzo wrażliwą, podatną na alergie skórą. Dzięki regularnemu stosowaniu Mixa 2w1 możliwe jest redukowanie podrażnień, krostek i niedoskonałości cery oraz dogłębne jej nawilżenie, co daje efekt odżywczy i ochronny.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji cery problematycznej pozwolą odzyskać jej komfort, piękny wygląd i zdrowie. Warto wiedzieć, jaki jest nasz typ cery, by móc kompleksowo zadbać o jej potrzeby i ochronić ją przed przedwczesnym starzeniem i podrażnieniami.

Produkty powiązane z artykułem

  • Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1 Sprawdź
  • Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom Sprawdź

Artykuły powiązane