Kosmetyczne złuszczanie naskórka. Jak wyjść z tego z twarzą?

Złuszczanie skóry powstaje poprzez złuszczanie naskórka (górna warstwa skóry), który pełni funkcję ochronną. W tym miejscu dochodzi do cyklicznego powstawania nowych komórek, które przesuwając się ku górze tworzą nową warstwę, która ulega powoli odwodnieniu, obumarciu i złuszczeniu. Jest to naturalny proces keratynizacji (rogowacenia) zachodzący w naszej skórze. Ten proces trwa około 28 dni. Niestety, z wiekiem skóra ulega spowolnieniu metabolizmu. W głębszych warstwach spada poziom kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Z kolei naskórek staje się coraz cieńszy, a produkcja nowych komórek w nim spada. W rezultacie skóra staje się poszarzała i traci naturalny blask. Możemy temu zapobiec odpowiednio złuszczając naskórek.

Dlaczego złuszczanie naskórka jest takie ważne?

Złuszczanie naskórka jest bardzo ważnie nie tylko w przypadku cery dojrzałej, ale także w przypadku cery trądzikowej oraz tłustej, która wskazuje na zaburzenie procesu rogowacenia. Złuszczanie naskórka można wykonywać samodzielnie w domu przy doborze odpowiednich środków do pielęgnacji.

Jak i czym złuszczyć naskórek na twarzy?

Używając zwykłych środków myjących jesteśmy w stanie tylko częściowo usunąć martwy naskórek. Zatem, czym najlepiej złuszczyć naskórek na twarzy? Aby jednak prawidłowo wykonać zabieg złuszczenia naskórka, powinniśmy zrobić to w trzech etapach:

  • DEMAKIJAŻ – doskonale sprawdzi się Mleczko do demakijażu przeciw niedoskonałościom od firmy Mixa. Produkt powstrzymuje powstawanie zaskórników. Skóra jest świeża i gładka w dotyku. Dla skóry mieszanej i tłustej stworzono Mixa Płyn micelarny Skuteczny demakijaż. Łagodnie usuwa makijaż i przywraca równowagę skórze. Po wykonaniu demakijażu, warto sięgnąć po Mixa Oczyszczający tonik bez alkoholu. Zawarty w nim cynk zwęża pory, matuje skórę i stopniowo zmniejsza niedoskonałości.
  • OCZYSZCZANIE SKÓRY TWARZY – do złuszczenia naskórka warto zaopatrzyć się w Złuszczający peeling-maska bez granulek od Mixa. Jest on przeznaczony do każdego rodzaju skóry, czyli do mieszanej, tłustej, a nawet i do wrażliwej (produkt hipoalergiczny). Złuszczający peeling-maseczka bez granulek została wzbogacona o naturalny cynk i kwasy owocowe. Połączenie tych składników pozwala odblokować pory, usunąć martwą warstwę naskórka i zredukować niedoskonałości. W formie maseczki należy ten produkt stosować dwa razy w tygodniu. W pozostałych dniach możemy używać Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła, który utrzymuje efekt zabiegu złuszczania naskórka.
  • NAWILŻENIE SKÓRY TWARZY – uzupełniająco dobrze sprawdzi się Krem nawilżający 2w1 przeciw niedoskonałościom od firmy Mixa. Wzbogacony o cynk nawilża skórę oraz niweluje niedoskonałości. Składnik Silicate S zmniejsza wydzielanie sebum i matuje skórę przez cały dzień. Nie powoduje powstawania zaskórników. Ponadto, skład produktu Mixa Krem nawilżający 2w1 przeciw niedoskonałościom został odpowiednio dobrany, by zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Stosując wyżej opisane produkty od firmy Mixa, sprawimy że złuszczenie naskórka będzie przebiegało prawidłowo, a nasza skóra będzie mogła cieszyć się gładkością, jędrnością oraz promiennym wyglądem.

Produkty powiązane z artykułem

  • Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1 Sprawdź
  • Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom Sprawdź

Artykuły powiązane