Demakijaż i oczyszczanie cery tłustej i mieszanej

Prawidłowy demakijaż twarzy nie jest najprostszą czynnością pielęgnacyjną. Możemy wybierać spośród wielu produktów do oczyszczania skóry, a także dobierać je do rodzaju cery tak, by poza zmywaniem makijażu dodatkowo dbały o kondycję naszej skóry. Jak dobrać odpowiedni preparat do demakijażu cery tłustej i mieszanej? Jak wykonać demakijaż oczu bez podrażnień i łzawienia?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, cera tłusta i mieszana nie lubi intensywnych zabiegów i mocnego pocierania przy zmywaniu makijażu. Niedelikatne traktowanie cery tłustej i mieszanej wzmaga łojotok, podrażnia skórę i powoduje, że broni się ona przed nadmierną utratą wody, magazynując ją, przez co twarz może stać się niezdrowo opuchnięta i nadwrażliwa. Do oczyszczania cery tłustej i mieszanej nie powinno się stosować silnych preparatów z alkoholem, peelingów i szorstkich gąbek. Jak oczyszczać cerę mieszaną i tłustą, by nie pogłębiać jej dolegliwości, a niwelować je?

Demakijaż twarzy w przypadku cery tłustej i mieszanej

Do demakijażu cery tłustej i mieszanej zalecane jest stosowanie delikatnych płynów micelarnych, mleczek i żeli myjących o łagodnych formułach bez alkoholu i silnych detergentów, znajdujących się na przykład w klasycznych mydłach. Substancje te niszczą ciągłość hydrolipidowej bariery ochronnej skóry, powodując podrażnienia i pogarszając kondycję cery. Klasyczne mydło, mimo tego, że intensywnie oczyszcza skórę, pozbawia ją naturalnej bariery ochronnej i osłabia kondycję skóry. Zaburzenie odczynu pH skóry powoduje rozregulowanie jej funkcjonowania i powstawanie łojotoku, podrażnień oraz wyprysków. Kosmetyki do demakijażu i oczyszczania skóry tłustej i mieszanej powinny zawierać składniki mające właściwości pielęgnacyjne i łagodzące, by zapobiegać właśnie takiej reakcji skóry. Ręcznik do twarzy powinien być codziennie zmieniany na świeży i przeznaczony wyłącznie do wycierania tej partii ciała. Możemy również osuszać twarz ręcznikiem papierowym. Ten zabieg pozwoli nam ochronić skórę przed dodatkowym pomnażaniem bakterii i mikroorganizmów, rozwijających się w mokrych ręcznikach i przenoszonych na dłoniach.

Kosmetyki do demakijażu cery tłustej i mieszanej

Do mycia i demakijażu cery – nie tylko tłustej i mieszanej – nie należy stosować toniku. Tonik służy jedynie do tonizacji i normalizacji pH skóry, czyli przywracania cerze odpowiedniego odczynu pH, co pozwala na niwelowanie niedoskonałości. Tonik nie powinien być stosowany do demakijażu, ponieważ silnie wcierany wacikiem w skórę preparat może zbyt mocno ją złuszczać i podrażniać. Do demakijażu twarzy odpowiednie będą więc delikatne żele bez mydła, płyny micelarne i mleczka do demakijażu, przeznaczone do danego rodzaju cery.

Twarda, chlorowana woda dostępna w miejskich wodociągach może przesuszać skórę. W przypadku gdy nasza cera reaguje alergicznie na mycie wodą, najlepiej jest stosować do demakijażu płyn micelarny. Płyn micelarny dzięki cząsteczkom przyciągającym zanieczyszczenia – micelom – oczyszcza skórę bez użycia wody i dodatkowo utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia naskórka.

Płyn micelarny Mixa Skuteczny demakijaż PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM jest idealnym preparatem do demakijażu skóry wrażliwej, także mieszanej i tłustej. Dzięki delikatnej formule płyn łagodnie, ale skutecznie usuwa makijaż. Fizjologiczny odczyn pH płynu micelarnego Mixa zapewnia komfort i równowagę skóry odczuwalne po zastosowaniu preparatu. Skóra po użyciu płynu micelarnego Mixa pozostaje oczyszczona i odświeżona.

Odpowiednie podejście do demakijażu i oczyszczania skóry tłustej, dzięki zrozumieniu jej właściwości i potrzeb pozwoli nam na zachowanie zdrowego i promiennego wyglądu każdego dnia.

Produkty powiązane z artykułem

  • Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom Sprawdź
  • Dwufazowy płyn do demakijażu Sprawdź

Artykuły powiązane