BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Prawidłowy demakijaż podstawą pielęgnacji

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Prawidłowy demakijaż podstawą pielęgnacji

Skóra wrażliwa jest delikatna, podatna na działanie czynników zewnętrznych, a często także reaktywna: bywa ściągnięta, pojawia się na niej uczucie gorąca, pieczenia i swędzenia. Dlatego jej oczyszczanie powinno być wyjątkowo łagodne, należy zatem stosować właściwe produkty, aby zapewnić skórze wrażliwej długotrwałe ukojenie.

OCZYSZCZANIE SKÓRY KLUCZEM
DO PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI

Skóra wrażliwa jest podatna na uszkodzenia warstwy rogowej – jednej z jej wierzchnich warstw, która pełni funkcję ochronną. Pielęgnacja skóry wrażliwej ma zatem na celu usunięcie zanieczyszczeń bez naruszania tej bariery. A codzienna pielęgnacja skóry wymaga wyrobienia sobie kilku właściwych nawyków.

Pielęgnacja twarzy RANODemakijaż

  • gest 1: oczyszczanie

Walcząc z suchością skóry, należy unikać podrażniania jej podczas mycia stosowaniem kosmetyków typu „mydła marsylskiego”. Lepiej zastosować mydła lipidowe, które oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i toksyn, jednocześnie głęboko ją nawilżając. Jeżeli skóra nie toleruje wody z kranu, do oczyszczania można zastosować płyn micelarny jako alternatywę.

 

  • gest 2: tonizowanie

W przypadku skóry wrażliwej pewne partie twarzy, w szczególności okolice oczu i ust, są szczególnie delikatne. Skóra w tych miejscach jest dziesięć razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Stąd wymagają one szczególnego traktowania. Dlatego też należy uzupełnić rytuał oczyszczania, stosując bezalkoholowy tonik, który zneutralizuje szkodliwe działanie wapnia zawartego w wodzie, a także odświeży skórę, chroniąc ją przed wysychaniem i przygotuje do przyjęcia kosmetyku nawilżającego nadając jej odpowiednie pH.

 

  • gest 3: nawilżanie

Krem nawilżający pielęgnuje skórę, przywraca funkcję ochronną warstwy rogowej i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Ważne jest, aby wybrać produkt nawilżający odpowiedni do Twojego typu skóry, pory roku lub otoczenia.

Pielęgnacja twarzy WIECZOREMPrawidłowy demakijaż

Zanieczyszczenia, makijaż, resztki kosmetyków pielęgnacyjnych, kurz, brud i sebum. Nic dziwnego, że pod koniec dnia skóra przestaje oddychać i pojawia się na niej uczucie ściągnięcia. Konieczny jest prawidłowy demakijaż, najlepiej z użyciem produktu hipoalergicznego.

 

  • gest 1: demakijaż oczu

Okolice oczu to jedna z najbardziej delikatnych stref skóry wrażliwej. Aby łagodnie usunąć makijaż, zastosuj produkt przeznaczony do demakijażu oczu, który natychmiast ukoi ich wrażliwe okolice, chroniąc je przed podrażnieniami i uczuciem ściągnięcia.

 

  • gest 2: demakijaż skóry

Należy wykonywać go codziennie, aby usunąć ze skóry zanieczyszczenia i pozostałości po makijażu. Co wieczór używaj kilku miękkich wacików (pozwalają one uniknąć podrażnienia skóry), nasączonych płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu, przesuwając nimi po skórze po 2-3 razy.
Czynność tę powtarzaj zmieniając wacik, aż do chwili, kiedy przestaną być na nim widoczne zanieczyszczenia. Następnie zastosuj mgiełkę łagodzącą lub tonik, aby nawilżyć naskórek.

 

  • gest 3: głęboka regeneracja naskórka

Wieczorem zastosuj krem nawilżający bogaty w kwasy tłuszczowe, na przykład z owsa lub w glicerynę, aby przyspieszyć proces regeneracji skóry. Nocą, kiedy śpisz wszystkie warstwy skóry regenerują się najlepiej, dlatego warto wspomagać je odpowiednimi składnikami aktywnymi.

CZY WIESZ, ŻE…

Rozpoznanie skóry wrażliwej wymaga przeprowadzenia badania klinicznego? Na pierwszy rzut oka niczym się ona nie wyróżnia. Skóra może stać się wrażliwa niezależnie od typu cery, a wrażliwość odczuwana jest przede wszystkim subiektywnie: brakuje jej komfortu, występuje uczucie ciągnięcia, gorąca i pieczenia, a w najcieńszych partiach pojawiają się zaczerwienienia.

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Wysokie i niskie temperatury mogą wysuszać skórę.

FAŁSZSkóra wrażliwa reaguje na zmiany temperatury: pod wpływem zimna obkurczają się naczynia krwionośne, co może prowadzić do wysuszania skóry. Jednak wbrew obiegowym opiniom, ciepło może z kolei pobudzać przepływ krwi ku powierzchni skóry, zwiększając pocenie, które działa wręcz odwrotnie: nawilża skórę. Aby utrzymać na co dzień prawidłowy poziom nawilżenia skóry, należy stosować zewnętrznie odpowiednie dla niej produkty, ale
także pamiętać o nawilżaniu wewnętrznym. Zapewnisz skórze odpowiednie nawilżenie, wypijając 1,5 litra płynów dziennie.

DERMATOLOŻKA CATHERINE BRAEKEN POLECA

Aby nie podrażniać skóry wrażliwej, warto unikać używania wody podczas jej pielęgnacji.
Zastąp ją płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu, wspomagającymi nawilżanie naskórka i oczyszczającymi skórę bez podrażniania. Nie zapominaj także o zastosowaniu toniku przed nawilżaniem skóry oraz kremów nawilżających na dzień i na noc: wspomagają one regenerację komórek skóry.

Sprawdź też jak pielęgnować cerę trądzikową!

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść w codziennej pielęgnacji twarzy
Mycie bez mydła – rozwiązania dla delikatnej skóry
3 kroki do zdrowej skóry – pielęgnacja cery trądzikowej
Twoje MUST HAVE w łazience!
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.