BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Mycie bez mydła – rozwiązania dla delikatnej skóry

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Mycie bez mydła – rozwiązania dla delikatnej skóry

Kobieta oczyszczanie twarzy Mydło jest od lat najpopularniejszym kosmetykiem używanym do oczyszczania skóry. Nie służy ono jednak każdemu rodzajowi cery, a może jej wręcz szkodzić. Cera nadwrażliwa, reaktywna i skłonna do podrażnień może źle reagować na tak intensywne oczyszczanie. Pozostaje zatem pytanie: czym oczyszczać twarz? Czy możliwe jest zatem skuteczne mycie skóry twarzy bez mydła?

Klasyczne mydła zawierają zwykle dużą ilość detergentów, soli metali oraz kwasów tłuszczowych o zasadowym pH. Te cechy sprawiają, że mydła nie są łagodne dla skóry i pomimo skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń oraz bakterii z powierzchni ciała mogą zaostrzać objawy przesuszenia, podrażnienia, a także chorób skóry, takich jak łojotok lub AZS (atopowe zapalenie skóry). Dzieje się tak, ponieważ silna formuła mydła poza usuwaniem zanieczyszczeń osłabia skórę i strukturę jej naturalnej hydrolipidowej warstwy ochronnej. Dużo lepiej od mydła działają na skórę specjalne preparaty myjące, które możemy dobrać odpowiednio do rodzaju naszej skóry i zapewnić jej ochronę przed podrażnieniami podczas codziennej higieny.

Codzienna pielęgnacja skóry powinna opierać się o trzy podstawowe czynności: oczyszczanie, normalizację i nawilżanie cery. Cera wrażliwa i delikatna wymaga szczególnej troski oraz doboru kosmetyków, które nie będą jej podrażniać i wywoływać nieprzyjemnego uczucia napięcia, ściągnięcia i przesuszenia, jakie mogą powstać w kontakcie delikatnej skóry z mydłem lub preparatami je zawierającymi. Objawy charakteryzujące skórę wrażliwą to właśnie uczucie napięcia i ściągnięcia cery po umyciu jej mydłem, skłonność do wysuszania i łuszczenia się skóry, podrażnienia, które powstają w kontakcie z silniejszymi detergentami, proszkami do prania i płukania tkanin, a także często pojawiające się wysypki, krostki i zaczerwienienie skóry. Nadwrażliwość może dotyczyć zarówno cery suchej, naczynkowej, jak i tłustej oraz mieszanej. Z tego powodu tak ważny jest dobór kosmetyków pielęgnacyjnych kompleksowo odpowiadających na potrzeby naszej wymagającej skóry.

Oczyszczanie twarzy bez mydła

Oczyszczanie skóry twarzy powinno być przemyślanym zabiegiem, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych do rodzaju skóry kosmetyków. Oczyszczanie skóry twarzy to zabieg, który zapewnia cerze świeżość i czystość każdego dnia. Twarz należy myć przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Poranne mycie twarzy pozwoli usunąć z jej powierzchni nagromadzone w ciągu nocy łój, sebum i martwe, złuszczone komórki skóry, natomiast wieczorem dzięki oczyszczeniu cery odpowiednim preparatem przygotujemy skórę na nocną regenerację. Bowiem, podczas gdy śpimy, skóra pracuje najintensywniej, przeprowadzając procesy regeneracji komórek, oczyszczania ich z toksyn oraz odbudowy struktur skóry. Z tego powodu tak ważne jest codzienne, dokładne usuwanie makijażu i zanieczyszczeń, które mogłyby ograniczyć skórze dostęp do tlenu niezbędnego do procesów regeneracji tkanek lub zapchać pory, powodując powstawanie nieestetycznych zaskórników.

Oczyszczający żel myjący bez mydła PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM Mixa posiada delikatny skład, dzięki czemu pozwala na łagodne usuwanie zanieczyszczeń i nadmiaru łoju oraz sebum wydzielanych przez skórę. Formuła żelu myjącego Mixa zawiera oczyszczający cerę cynk, intensywnie działający przeciw niedoskonałościom. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom żel wyraźnie oczyszcza pory i odczuwalnie odświeża skórę. Dzień po dniu przy regularnym stosowaniu preparatu niedoskonałości zostają zmniejszone, a skóra staje się bardziej odporna, silna i uspokojona.

Oczyszczona o poranku i przed snem skóra zawsze wygląda na świeżą i wypoczętą. Oczyszczanie twarzy w domu nigdy nie było prostsze. Oczyszczający żel myjący bez mydła może być stosowany również jako element domowych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie twarzy w domu - chociażby w formie znanego dobrze zabiegu otwierania porów przy pomocy pary wodnej z miski z wrzątkiem, nad którą trzymamy twarz kilka minut, warto zakończyć przemyciem twarzy właśnie oczyszczającym żelem myjącym, bez mydła, który pomoże usunąć zanieczyszczenia i ukoi skórę.

Aby wzmocnić efekt, cera powinna po oczyszczeniu zostać dodatkowo znormalizowana poprzez przemycie jej tonikiem odpowiednim dla jej rodzaju. Oczyszczający tonik bez alkoholu Przeciw niedoskonałościom Mixa przywraca skórze naturalne pH, dzięki czemu koi, łagodzi zmiany skórne i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości. Zawartość cynku w formule toniku zwęża pory i delikatnie matuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.

Ostatnim niezbędnym etapem pielęgnacji ciała i twarzy jest nawilżanie. Skóra często traci zbyt duże ilości wody ze względu na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zmienne warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia powietrza, stres, dym papierosowy i promieniowanie słoneczne, które dodatkowo uszkadza włókna kolagenowe, osłabiając strukturę skóry i przyspieszając procesy starzenia.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
VERY PURE Płyn micelarny bez alkoholu
Very Pure Płyn micelarny bez alkoholu
Skóra wrażliwa i delikatna
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Przywracanie równowagi cery wrażliwej
Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej i przesuszonej latem. Pielęgnacja ciała z Mixa.
Skóra wrażliwa
Poznaj wyniki badania Mixa
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.