BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść w codziennej pielęgnacji twarzy

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść w codziennej pielęgnacji twarzy

Kobieta pielęgnacja twarzy Mixa

Stworzenie rytuału pielęgnacyjnego na co dzień jest bardzo ważne. Każdego dnia nasza twarz powinna zostać potraktowana idealnie dopasowanymi do rodzaju skóry kosmetykami. Pielęgnacja twarzy powinna być skrupulatnie przeprowadzona. Dowiedz się, jak pielęgnować twarz i które kosmetyki są jej niezbędne.

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Ile kroków należy wykonać, by dogłębnie i dobrze zadbać o twarz? Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest różna dla różnych rodzajów cery, ale można uznać, że w każdym przypadku konieczne jest pięć podstawowych kroków:
1. Oczyszczanie
2. Tonizowanie
3. Złuszczanie
4. Odżywianie
5. Nawilżanie

Do każdego z nich potrzebujesz innego kosmetyku. W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć żadnego z nich. Pielęgnacja skóry twarzy będzie udana, jeśli zastosujesz specyfiki z jednej linii, a przynajmniej jednej marki. Możesz jednakże wprowadzać drobne zmiany. Kosmetyki powinny być idealnie dopasowane do potrzeb twojej skóry i dobrze się uzupełniać.

Pielęgnacja skóry twarzy – po pierwsze oczyszczanie

Zarówno poranna, jak i wieczorna pielęgnacja powinna rozpocząć się od oczyszczania skóry twarzy w domu. Ten punkt dotyczy zarówno demakijażu oczu, jak i mycia twarzy. Demakijaż można przeprowadzić za pomocą delikatnego mleczka lub płynu micelarnego. Wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna zawierać także punkt dogłębniejszego oczyszczania. Żele lub pianki to strzał w dziesiątkę. Jest to ważne zarówno w przypadku osób o cerze normalnej, jak i problematycznej. W tym drugim przypadku kosmetyki powinny zawierać składniki normalizujące i usuwające zanieczyszczenia z porów.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy a tonizowanie

Kolejny ważny element codziennej pielęgnacji to tonizowanie. Wiele osób, zwłaszcza posiadaczki cery wrażliwej i skłonnej do przesuszania się, rezygnuje z tego punktu, to jednak błąd. Prawidłowa pielęgnacja twarzy nie może obejść się bez zastosowania toniku. Dzięki niemu zwężają się pory, rzadziej pojawiają się niedoskonałości, a cera ma odpowiedni poziom pH.

Dlatego nawet właścicielki delikatnej cery muszą codziennie stosować tonik. Dobrą alternatywą będzie oczyszczający tonik bez alkoholu przeciw niedoskonałościom Mixa. Jest delikatny, więc pielęgnacja skóry twarzy odbywa się bez podrażnień, zaczerwienień i swędzenia.

Jak pielęgnować twarz: złuszczanie na co dzień

Prawie na końcu codziennego rytuału pielęgnacyjnego pojawia się złuszczanie. Peeling można stosować codziennie lub raz na jakiś czas – wszystko zależy od rodzaju skóry. Jest jednak niezbędny. Usuwanie starego naskórka pozwala cerze oddychać. Dba o jej wygląd, zapewnia maksimum blasku, gładkość i jędrność.

Posiadaczki cery normalnej, mieszanej lub tłustej mogą stosować peeling codziennie lub co drugi dzień. Może być to kosmetyk z granulkami lub elementami ścierającymi. Właścicielki cery delikatnej, wrażliwej, przesuszonej i skłonnej do podrażnień powinny wybrać peeling chemiczny i nie używać go częściej niż raz w tygodniu.

Nawilżanie w codziennej pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy, zarówno rano, jak i wieczorem nie może obyć się bez nawilżania. Skóra traci bardzo wiele wody, przez co może potrzebować naprawdę intensywnego nawadniania. Najlepiej zrobić to stosując odpowiednie kremy. Dotyczy to oczywiście zarówno osób o cerze suchej, jak i posiadaczek skóry tłustej. Krem nawilżający powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb skóry.

Krem nawilżający na rano służy zachowaniu skóry w idealnym stanie. Dzięki niemu będzie bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Będzie także lepiej wyglądać pod makijażem. Krem nawilżający na noc uzupełnia natomiast niedobory wody w tkance po całym dniu i przyspiesza proces regeneracji.

Pielęgnacja twarzy: konieczność odżywiania

Odżywianie, czyli dostarczenie skórze substancji mineralnych, olejków i witamin, to najlepszy sposób na zahamowanie nieubłagalnie tykającego zegara. Dzięki temu kondycja cery jest lepsza, więc twarz jest przyjemniejsza w dotyku, ładnie się prezentuje i wspaniale wygląda.

O odżywianie warto zadbać w codziennej pielęgnacji skóry. Dobrze jest zastosować nawilżający krem na noc z dodatkowymi składnikami odżywczymi – dzięki temu proces regeneracji podczas snu będzie szybszy. Dwa lub trzy razy w tygodniu na twarz warto zaaplikować maseczkę o skoncentrowanej ilości składników odżywczych. To najbardziej intensywny sposób dostarczania tkance potrzebnych mikroelementów. Tylko w ten sposób pielęgnacja twarzy na co dzień spełni wszystkie potrzeby cery.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska na noc
HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska na noc
Skóra odwodniona
Przejdź do produktu
HYALUROGEL Kojący żel-serum
HYALUROGEL Kojący żel-serum
Skóra odwodniona
Przejdź do produktu
HYALUROGEL Bogaty krem intensywnie nawilżający
HYALUROGEL Bogaty krem intensywnie nawilżający
Skóra odwodniona
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Kosmetyczne złuszczanie naskórka. Jak wyjść z tego z twarzą?
Demakijaż i oczyszczanie cery tłustej i mieszanej
Pierwsze kroki w pielęgnacji
Prawidłowy demakijaż podstawą pielęgnacji
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.