BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Złuszczanie naskórka – wszystko co musisz wiedzieć o peelingu

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Złuszczanie naskórka – wszystko co musisz wiedzieć o peelingu

Kobieta złuszczanie skóry twarzy Mixa

Złuszczanie skóry twarzy to jeden z najważniejszych elementów domowej pielęgnacji. Warto wykonywać go regularnie, by cera była w dobrej kondycji, świetlista i idealnie oczyszczona. Wokół peelingu narosło bardzo wiele mitów. Robić go codziennie czy raz w tygodniu? Czym złuszczać naskórek na twarzy? I w końcu, czy złuszczanie skóry jest aby na pewno dobrym pomysłem? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu.

Po co wykonywać złuszczanie naskórka?

Teoretycznie zadaniem peelingu jest tylko złuszczanie naskórka, a raczej jego martwych komórek. Są one niewidoczne, ale tworzą na twarzy zrogowaciałą warstwę. Jej usunięcie sprawia, że skórka od razu jest delikatniejsza, przyjemniejsza w dotyku i o wiele bardziej promienna. Dzięki temu, że stary naskórek zostaje usunięty, kosmetyki szybciej się wchłaniają, a komórki skóry są przygotowane na wchłanianie składników odżywczych z innych specyfików do pielęgnacji.

To jednak nie wszystko. Złuszczanie skóry twarzy jest połączone z masażem opuszkami palców. To najlepszy sposób na pobudzenie mikrokrążenia w tkance. Dzięki temu cera staje się lepiej odżywiona i bardziej dotleniona. A to znów przekłada się na jej kondycję – ma ładniejszy kolor, lepiej się prezentuje. Masaż i peeling poprawiają także jędrność skóry, sprawiają, że wolniej się starzeje. Jest bardzo wiele powodów, dla których złuszczanie nie może zostać wykreślone z rutyny pielęgnacyjnej.

Czym złuszczyć naskórek twarzy w domu?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czym złuszczać naskórek na twarzy w domu. Jest bardzo wiele kosmetyków peelingujących, możesz znaleźć także liczne przepisy na domowe specyfiki złuszczające. Co do tych ostatnich należy zachować ostrożność. Drobinki peelingujące mogą być zbyt ostre dla twojego typu skóry.

Odpowiednie kosmetyki do peelingu zawierają także dodatkowe składniki odżywcze, które dobrze wpływają na kondycję skóry. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty, idealnie dobrane do twojego rodzaju cery. Dla przykładu – w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do pojawiania się niedoskonałości na twarzy będziesz potrzebować specyfiku, który jest delikatniejszy. W tym wypadku dobrze sprawdzi się Złuszczający peeling-maska bez granulek Mixa. To hipoalergiczny ekspert peelingu do cery wrażliwej i trądzikowej, który odpowiada na jej specyficzne potrzeby.

Jak złuszczyć naskórek na twarzy w przypadku problemów z cerą

O ile w przypadku cery normalnej problem pod tytułem „jak złuszczyć naskórek na twarzy” nie istnieje, o tyle w przypadku skóry trądzikowej czy nadwrażliwej jest on bardzo aktualny. Peeling mechaniczny, czyli zawierający drobinki i granulki może nie być zbyt bezpieczny. Ścierające elementy mogą naruszyć wypryski, a co za tym idzie – rozsiać znajdujące się w nich bakterie Acne po całej twarzy. Z drugiej strony jednak złuszczanie naskórka pomaga zwalczyć potrądzikowe blizny i zmniejsza występowanie zaskórników.

Dlatego w przypadku cery problematycznej lub wrażliwej najlepiej sprawdzają się preparaty peelingujące chemicznie, nie mechanicznie. Wyróżniają się tym, że zawierają hipoalergiczne składniki, ale nie zawierają elementów peelingujących. Stary naskórek nie jest zdzierany, a rozpuszczany i usuwany wraz z usuwaniem preparatu. Tego rodzaju peeling to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji przeciwtrądzikowej.

Jak często robić złuszczanie skóry twarzy?

To, jak często wykonywać złuszczanie naskórka, zależy przede wszystkim od rodzaju cery. W przypadku bezproblemowej cery normalnej można robić to nawet codziennie, chociaż nie jest to konieczne. W tym wypadku warto sięgnąć po peeling co kilka dni. Częstotliwość zabiegu możesz zwiększyć, jeśli zauważysz, że cera jest sucha, poszarzała i traci blask lub jeśli chcesz usunąć blizny czy zmiany barwnikowe.

Jeśli jednak zmagasz się z cerą problematyczną, nadmiernie przesuszoną, nadwrażliwą lub trądzikową, warto wykonywać zabieg nieco rzadziej. Złuszczanie skóry twarzy nawet w domowym zaciszu jest nieco inwazyjne, więc wykonywane zbyt często może powodować zaostrzenie się problemów. Nie oznacza to, że można z niego zrezygnować. Wręcz przeciwnie – należy go wykonywać regularnie co tydzień, dopiero wtedy możesz pozbyć się problemów. Należy jednakże zachować ostrożność i nie można zapomnieć o zastosowaniu środków o delikatniejszym lub hipoalergicznym składzie.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść w codziennej pielęgnacji twarzy
Codzienna pielęgnacja twarzy - krok po kroku
Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?
Demakijaż i oczyszczanie cery tłustej i mieszanej
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.