BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Pozbądź się wągrów raz na zawsze – sposób na wągry

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Pozbądź się wągrów raz na zawsze – sposób na wągry

Sposób na wągry Mixa

Uciążliwość związana z wągrami nie musi kojarzyć się nam tylko z okresem dojrzewania, albowiem może nas to spotkać w późniejszych latach życia. Wągry (inaczej zaskórniki), to łój połączony ze zrogowaciałym naskórkiem, który blokuje pory. Jednocześnie uniemożliwia to swobodne oddychanie naszej skórze. Jak właściwie wyglądają wągry? Skąd one się biorą? Jakie są sposoby na wągry? Czy istnieją domowe sposoby na wągry?

W jaki sposób powstają wągry?

Wągry świadczą o zatkanych porach na naszej skórze. Gruczoły łojowe produkują sebum (łój, łojotok). Tworzy on na twarzy pewną warstwę, która jest niezbędna pod względem ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. wiatr, niska temperatura. Jednak nadmiar sebum wcale nie świadczy o tym, że skóra funkcjonuje prawidłowo – wręcz przeciwnie! Jeżeli regularnie nie usuwamy nadmiaru łoju za pomocą odpowiedniej pielęgnacji, wówczas prowadzi to do zatkania ujść porów skóry, które dodatkowo są blokowane przez komórki martwego naskórka. Wewnątrz zablokowanych porów tkwi sebum, przez co powstają niepożądane grudki, które powszechnie nazywamy zaskórnikami, czyli wągrami. Docierające powietrze do sebum na naszej skórze sprawia, że łój zaczyna ciemnieć, a więc w konsekwencji na twarzy pojawiają się czarne kropki. W dalszym ciągu, prowadzi to do zmian trądzikowych tworząc stany zapalne. Zatem, musimy znaleźć odpowiednie sposoby na wągry, a zwłaszcza sposoby na wągry na nosie, gdyż w tym miejscu wągry są najbardziej widoczne na naszej twarzy.

Jakie podłoże ma powstawanie wągrów?

Zanim będziemy szukać sposobów na wągry, w tym domowych sposobów na wągry, powinniśmy poznać podstawowe przyczyny ich powstawania. A, oto i one:

lista

Czy są sposoby na wągry, aby pozbyć się ich na zawsze?

To pytanie stanowi zagadkę dla wielu osób. Odpowiedzi należy szukać w przyczynach powstawania zaskórników. Najczęściej ma to podłoże genetyczne, a więc posiadając tłustą lub mieszaną cerę, nie pomogą nam porady typu: „jakie są sposoby na wągry, aby pozbyć się ich w 3 dni?”. Zatem bez odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry, wągry będą miały charakter nawracający. Ponadto, poszukując sposobów na wągry, zastanówmy się czy nasza dieta jest właściwa – starajmy się ograniczać napoje gazowane, produkty z dużą ilością soli, ostre przyprawy, czekoladę, alkohol itd.

Jakie są domowe sposoby na wągry?

Szukając w wielu poradnikach domowych sposobów na wągry, zastanówmy się, czy naszej cerze zapewniamy prawidłową pielęgnację. Jest to dla naszej skóry kluczowa czynność, której powinniśmy przestrzegać codziennie rano i wieczorem. Musi to nam wejść w nawyk jak zgaszenie światła przed snem. Wpisując w internecie „sposób na wągry” możemy natknąć się na wiele porad. Niemniej jednak, najważniejszy jest dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które działają złuszczająco i przeciwzapalnie. Umożliwi to prawidłową stymulację pracy gruczołów łojowych, dzięki czemu znikną niedoskonałości. Na co zwrócić uwagę podczas codziennej pielęgnacji? Oto wskazówki:

  • Oczyszczanie – przede wszystkim, dokładny demakijaż. Użyjmy np. Mixa Płyn micelarny Skuteczny demakijaż, który usunie zanieczyszczenia nabyte w ciągu całego dnia. Dla bardziej wrażliwej skóry zaleca się mleczko do demakijażu Mixa Mleczko przeciw niedoskonałościom;
  • Mycie twarzy – wybierzmy preparat, który usuwa nadmiar sebum i oczyszcza pory, np. Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła;
  • Złuszczanie naskórka – podstawowym sposobem na wągry powinno być regularne złuszczanie skóry twarzy. Pozwoli to nam jeszcze bardziej otworzyć pory, by umożliwić ich dogłębniejsze oczyszczenie. Sięgnijmy zatem po Mixa Złuszczający peeling-maska bez granulek, który pozwoli usunąć martwe komórki skóry i zredukować niedoskonałości. W trakcie regularnego stosowania tego produktu, pory na naszej skórze będą widocznie zwężone. W rezultacie powinno to zapobiec nawrotom powstawania zaskórników;
  • Przywracanie pH skóry – w tym celu posłuży nam odpowiedni tonik. Pamiętajmy, aby nie narażać skóry na nadmierne przesuszenie. Wówczas nasza cera może buntować się i wytwarzać jeszcze więcej sebum. Unikajmy więc kosmetyków z zawartością mentolu lub alkoholu. W zamian za to, sięgnijmy po Mixa Oczyszczający tonik bez alkoholu, który matuje skórę i redukuje niedoskonałości;
  • Nawilżanie – wybierajmy lekkie preparaty pielęgnacyjne, które mają właściwości nawilżające, ale jednocześnie matujące, np. Mixa Krem nawilżający 2w1 Przeciw niedoskonałościom.

Reasumując, najlepszym sposobem na wągry jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Stosując się do powyższych wskazówek, nie będziemy już w desperacji poszukiwać w internecie domowych sposobów na wągry, które nie zawsze się sprawdzają. Wspomniane preparaty od firmy Mixa zapewnią nam spokój z zaskórnikami na długi czas, pod warunkiem że będziemy je sukcesywnie stosować.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Krem do cery problematycznej
Złuszczanie naskórka – wszystko co musisz wiedzieć o peelingu
Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?
Jak pozbyć się wyprysków na twarzy i ciele
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.