BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Wyprysk opryszczkowy - objawy i leczenie

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Wyprysk opryszczkowy - objawy i leczenie

Wyprysk opryszczkowy – leczenie Mixa Opryszczka to choroba infekcyjna, która może dotknąć każdego. Jeśli dojdzie do zakażenia, może ono objawiać się pojawieniem wyprysku opryszczkowego, na który w szczególności narażone są osoby zmagające się z Atopowym Zapaleniem Skóry. Sprawdź, jakie są objawy wyprysku opryszczkowego i w jaki sposób go leczyć.

Opryszczka

Zanim jednak przejdziemy do samego wyprysku opryszczkowego, warto zapoznać się z jego przyczyną, jaką jest wirus opryszczki. Opryszczka to nazwa ogólna dla zakażeń opryszczkowych. To wykwit skórny, który najczęściej pojawia się w okolicy czerwieni wargowej. Zakażenie to jest dość powszechne i zazwyczaj dochodzi do niego w dzieciństwie. Jedynym naturalnym gospodarzem wirusa opryszczki jest człowiek. Źródłem zakażenia są osoby chore lub zakażone w sposób bezobjawowy. Do zakażenia opryszczką pospolitą zazwyczaj dochodzi poprzez kontakt ze śliną osoby zakażonej.

Wyprysk opryszczkowy ‒ co to takiego?

Wyprysk opryszczkowy (eczema herpeticum) to szczególna postać zakażenia opryszczkowego. Zazwyczaj występuje u niemowląt między 6 a 12 miesiącem życia, zdecydowanie rzadziej u starszych dzieci czy dorosłych osób. Głównym kryterium występowania są choroby powodujące uszkodzenie bariery naskórkowej jak choroba Dariera, choroba Haileya-Haileya czy właśnie wspomniane już AZS. To jedna z atopowych chorób skóry, która jest uwarunkowana genetycznie poprzez nieprawidłową reakcję immunologiczną. Wyprysk opryszczkowy może wystąpić także u osób ze znacznie obniżoną odpornością.

Wyprysk opryszczkowy ‒ objawy

Infekcja zazwyczaj rozpoczyna się bezobjawowym wysiewem wirusa na śluzówce jamy ustnej lub co jeszcze częstsze ‒ opryszczką wargową. Następnie zmiany skórne uwidaczniają się na twarzy i ulegają rozprzestrzenieniu się na całe ciało.
Jednym z objawów choroby jest wysoka gorączka, która może utrzymywać się od 7 do nawet 14 dni. Na chorobowo zmienionej skórze w bardzo dużych ilościach zaczynają pojawiać się zlewające się pęcherzyki. Są one bardzo bolesne i swędzące. Bardzo łatwo pękają, dlatego szybko przechodzą w sączące się pęcherzyki oraz owrzodzenia. Skutkiem tego jest utrata białka oraz elektrolitów, a w efekcie skóra pokrywa się sączącymi i twardymi strupami. Z tego względu bardzo łatwo dochodzi do wtórnych nadkażeń bakteryjnych.
Jeśli wyprysk opryszczkowy występuje u dzieci, stają się one bardzo niespokojne oraz płaczliwe ze względu na nasilony świąd skóry. W przypadku osób dorosłych objawy ogólne mogą nie występować ‒ nie stwierdza się typowych pęcherzyków, ale w obrazie klinicznym dominują powierzchowne owrzodzenia i szczeliny. Równie często występuje powiększenie węzłów chłonnych.

Wyprysk opryszczkowy ‒ leczenie

Jak pozbyć się wyprysków? Niestety nie ma na to jednej metody. W niektórych przypadkach leczenia wyprysku opryszczkowego konieczna może okazać się hospitalizacja. Oprócz tego bardzo często stosowana jest miejscowa lub ogólna antybiotykoterapia, aby zapobiec ryzyku powstania nadkażeń bakteryjnych ‒ gronkowcowych oraz paciorkowcowych.
Nie zapominajmy, że wyprysk opryszczkowy w szczególności dotyka osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Atopowe zapalenie skóry to wyprysk atopowy lub endogenny oraz przewlekła zapalna choroba skóry dotycząca naskórka i skóry właściwej. Objawia się nieznośnym świądem, łuszczeniem i suchością skóry oraz charakterystycznym sposobem rozmieszczenia ran, które związane są z wiekiem pacjenta. U niemowląt oraz dzieci do 2 roku życia najczęściej umiejscowione są na policzkach. U większości dzieci choroba ta ustępuje wraz z wiekiem, jednak zdarzają się przypadki, gdzie w wieku dorosłym następują jej nawroty. Istnieją jednak metody, które pomogą złagodzić dyskomfort wynikający z powstawania swędzących wyprysków opryszczkowych. W przypadku Atopowego Zapalenia Skóry prawidłowa pielęgnacja oraz odpowiednie oczyszczanie są niezbędne. Zalecane są 5-minutowe kąpiele dla dzieci oraz krótki prysznic dla dorosłych.
Do tego celu idealnie sprawdzą się produkty marki Mixa. Ich niezwykle łagodne i delikatne formuły sprawią, że wrażliwa skóra będzie wolna od wszelkich podrażnień czy zaczerwienień. W przypadku małych dzieci warto stosować delikatne płyny do kąpieli jak Mixa Baby Delikatny Płyn do Kąpieli i Mycia z Olejkiem oraz szampony o działaniu łagodzącym. Tu świetnie sprawdzi się Mixa Baby Bardzo Delikatny Szampon Micelarny. Stosowanie ich odżywia i łagodzi skórę oraz przeciwdziała uciążliwemu świądowi.
Po zakończonej kąpieli dzieci z atopowym zapaleniem skóry warto zastosować delikatny preparat nawilżający, przeznaczony do pielęgnacji skóry atopowej. Słabo wykształcone mechanizmy obronne skóry dziecka nie chronią jej w odpowiedni sposób. W takiej sytuacji do odpowiedniego nawilżenia skóry świetnie sprawdzi się ATOPIANCE Mixa Baby Emulsja łagodząca do twarzy i ciała. Natychmiastowo i długotrwale łagodzi skórę atopową nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych.
Odpowiedni emolient, nałożony bezpośrednio po kąpieli na skórę atopową i towarzyszące jej wypryski na twarzy i ciele, tworzy specyficzny rodzaj bariery ochronnej, eliminuje suchość skóry, a co za tym idzie, zmniejsza jej łuszczenie. Jednak przede wszystkim redukuje uporczywy świąd, który należy do najbardziej uciążliwych objawów wyprysków opryszczkowych i Atopowego Zapalenia Skóry. Warto pamiętać, że prawidłowa terapia emolientowa może w znaczący sposób przyczynić się do poprawy stanu naszej skóry oraz przyspieszyć gojenie się wyprysków.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Bardzo łagodny żel do kąpieli i pod prysznic
Delikatny płyn do kąpieli dla dzieci
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów Skóra sucha i bardzo sucha
Przejdź do produktu
Bardzo delikatny szampon micelarny
Bardzo delikatny szampon micelarny
Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Wyprysk krwiopochodny - objawy i leczenie
Wyprysk łojotokowy
Wyprysk pieniążkowaty – leczenie i objawy
Jak pozbyć się wyprysków na twarzy i ciele
powrót do wszystkich porad

Bądź na bieżąco i dowiedz się jako pierwsza
o naszych nowościach i wyjątkowych ofertach!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dziękujemy za zapisanie się

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora, a w szczególności przesyłania newslettera na podany adres e-mail. Więcej

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]. Przetwarzanie danych osobowych w wyżej wymienionych celach odbywać będzie się na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana, zgodnie z art. 6 ust. 1. lit. a) Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej RODO). W ramach realizacji tych celów dane mogą być wykorzystane w procesie profilowania, którego celem jest jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do innego organu nadzorczego właściwego na podstawie przepisów RODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów. Informujemy, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych do wskazanych powyżej celów może zostać wyrażona przez osobę, która ukończyła 16 lat. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystywane są dane osobowe należy zapoznać się z naszą Polityka prywatności.

Brak wyników wyszukiwania.