BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Niezbędnik kosmetyków dla niemowląt - które wybrać?

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Niezbędnik kosmetyków dla niemowląt – które wybrać?

kosmetyki dla noworodka

Czy przez mnogość produktów dostępnych produktów na rynku nie wiesz już, które kupić, aby zadbać o swoje dziecko? Rzeczywiście niełatwo rozpoznać, które warianty są niezbędne, a które nie muszą zagracać łazienki. Poniżej podajemy jednak przydatne wskazówki, które pozwolą Ci określić, jakie kosmetyki dla noworodka są koniecznym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Kosmetyki dla niemowląt przeznaczone do kąpieli

Wraz z przyjściem na świat dziecka odkrywamy zupełnie nowe życie. Uczymy się, jak obchodzić się z tak małą istotką i jak sprawić, żeby miała wszystko to, co najlepsze. Przede wszystkim warto wiedzieć, że maluch bardzo się poci i dlatego tak ważne jest, aby myć go regularnie – początkowo co 2-3 dni (w pierwszych miesiącach życia), a później codziennie.

Do kąpieli będziesz potrzebować następujących kosmetyków:

Wzbogacony dobroczynną gliceryną oraz mieszanką olejków ATOPIANCE Emulsja łagodząca do twarzy i ciała łagodzi podrażnienia, nawilża wrażliwą skórę i pozostawia ją elastyczną. Sprawdzi się zatem znakomicie tuż po kąpieli.

W pierwszych dniach życia dziecka należy szczególnie uważać na pępowinę – jej kikut odpada zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni. Miejsce to może ulegać znacznym zabrudzeniom, dlatego należy dbać o jego oczyszczanie. Do tego najlepiej wykorzystać jednorazowe kompresy (wykonane np. z jałowych gazików), a także dobrej jakości środek antyseptyczny.

Kosmetyki dla noworodka – o czym jeszcze pamiętać po kąpieli?

Pamiętajmy o tym, by jeszcze przed rozpoczęciem kąpania noworodka przygotować sobie suche, ciepłe ubranka oraz miękki ręcznik, najlepiej wykonany z bawełny. Dobrze mieć także pod ręką krem na zaczerwienienia i podrażnienia, które często powstają od noszenia pieluszki.

Dodatkowo niezwykle przydatna będzie oliwka, którą natłuścimy skórę dziecka. Możemy ją oczywiście zastąpić kosmetykiem, który przygotujemy samodzielnie. Takie rozwiązanie jest niezwykle proste i niedrogie, a na dodatek skuteczne.

Wystarczy zmieszać ze sobą ekologiczną oliwę z oliwek pierwszego tłoczenia z wodą wapienną – proporcje powinny wynosić po 50%. Całość wlewamy do pustej butelki z pompką, którą należy potrząsnąć przed każdym użyciem.

Codzienna pielęgnacja – jakie kosmetyki dla noworodka przygotować?

Jeszcze przed narodzinami malucha warto zadbać o skompletowanie pierwszej wyprawki. Jeśli chodzi o kosmetyki i inne środki do pielęgnacji, zdecydowanie będziemy potrzebować takich produktów jak:

 • mleczko oczyszczające;
 • kompresy: niezwykle przydatne do czyszczenia oczu dziecka, ale także wszystkich jego fałdek;
 • aspirator do nosa;
 • pędzel z bardzo miękkim włosiem;
 • para małych nożyczek do paznokci, z zaokrąglonymi końcówkami;
 • roztwór fizjologiczny (do oczyszczania nosa oraz uszu);
 • jednorazowe waciki;
 • termometr;
 • rolki bawełniane.

Ochrona malucha przed słońcem

Nie powinniśmy w żadnym wypadku zapominać o kosmetykach chroniących dziecko przed promieniowaniem UV. Nakładać należy je przez cały rok, nie tylko w czasie lata czy podczas wyjazdów na wakacje. W miarę możliwości nie wystawiajmy malucha na bezpośredni kontakt ze słońcem, szczególnie w najgorętszych miesiącach między 12:00 a 16:00.

Z jakich produktów możemy zrezygnować?

Wiadomym jest, że każdy rodzic chce być przygotowany na wszystkie sytuacje. Niemniej nie warto kupować niepotrzebnych akcesoriów, które nie zdadzą egzaminu przy pielęgnacji skóry pociechy ani przy ogólnej trosce o jego zdrowie.

Dlatego też możemy zrezygnować z takich produktów jak:

 • termometr czołowy;
 • termometr do kąpieli – możesz sprawdzić temperaturę wody łokciem;
 • kosmetyki do kąpieli nieodpowiednie dla niemowląt, które będą atakować ich skórę z powodu występowania w składzie kompozycji zapachowych czy konserwantów;
 • gąbka do kąpieli – to prawdziwe gniazdo pleśni. Jeśli używasz myjki, oczyszczaj ją regularnie. Najlepiej posiadać jednorazowe sztuki;
 • klasyczne waciki bawełniane – czyszcząc nimi uszy dziecka, ryzykujesz tym, że materiał zostanie zbyt mocno dociśnięty, co może spowodować uszkodzenie przewodu słuchowego;
 • zwykłe chusteczki.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Łagodny szampon i płyn do kąpieli dla niemowląt 2w1
Skóra wrażliwa i delikatna Delikatna skóra głowy i włosów
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Emolienty dla niemowląt - kiedy warto stosować?
Jak pielęgnować włosy u niemowlaka?
Kosmetyki dla dzieci – które wybrać
Pierwsze kroki w pielęgnacji
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.