BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Skuteczna walka z przebarwieniami po trądziku

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Skuteczna walka z przebarwieniami po trądziku

Przebarwienia po trądziku – sposoby Mixa

Nawet jeżeli uda nam się wygrać z trądzikiem – na naszej skórze mogą pojawić się nieestetyczne plamy zwane także przebarwieniami. To zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przebarwienia pojawiają się niezależnie od wieku i typu urody. Walka z nimi nie zawsze jest łatwa, ale dostępne aktualnie kosmetyki oraz zabiegi potrafią zagwarantować, że skóra znowu stanie się gładka, promienna i co najważniejsze – będzie miała jednolity koloryt.

Walka z trądzikiem?

Trądzik występuje nie tylko u młodych osób, które są na etapie dojrzewania, aczkolwiek jego wystąpienie w tym okresie jest bardzo prawdopodobne. Przyczyn może być jednak naprawdę wiele, dlatego jest to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Pojawia się najczęściej na twarzy, ale także na plecach, dekolcie czy innych obszarach naszego ciała. Jeżeli nawet uporamy się z trądzikiem – często na skórze zostają ślady w postaci blizn oraz nieestetycznych przebarwień.
Ciemniejsze plamki wcale nie znikają tak łatwo – a przynajmniej nie dzieje się to bez niewielkiej pomocy. Aktualnie istnieje cała gama zabiegów oraz produktów, które pomagają pozbyć się przebarwień. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się, dlaczego na skórze pojawiają się te widoczne różnice w kolorze i jak zapobiec ich powstawaniu?

Czym są przebarwienia po trądziku?

Owe większe lub mniejsze plamy pojawiające się na skórze to właśnie przebarwienia. Często są skutkiem niewłaściwej pielęgnacji cery trądzikowej, ale nie tylko – mogą także powstawać przy stosowaniu niektórych leków oraz ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych. Niekiedy jest to efekt połączenia obu tych czynników.
W przypadku niepoprawnego postępowania przy trądziku jest to problem związany z uszkodzeniem skóry, która próbuje w jak najkrótszym czasie zagoić się po ustąpieniu stanów zapalnych. Zrastająca się tkanka jest wrażliwsza i cieńsza – właśnie dlatego posiada kolor inny od zdrowej.

Co na przebarwienia po trądziku?

Aby skutecznie leczyć przebarwienia na twarzy po trądziku, należy w pierwszej kolejności pozbyć się ich przyczyny. Jeżeli trądzik nie zostanie skutecznie wyleczony, będzie nawracał, a na skórze pojawią się nowe zmiany. Należy więc w pierwszej kolejności wyeliminować powstawanie stanów zapalnych, dlatego warto skonsultować się z dermatologiem. Kiedy problem będzie już zażegnany, można przystąpić do kolejnego kroku. Jak pozbyć się przebarwień po trądziku?
Przede wszystkim warto pamiętać, że jest to proces długotrwały. Im więcej wykorzystamy sposobów na walkę z przebarwieniami, tym szybciej możemy zobaczyć pożądany efekt, który będzie utrzymywał się przez długi czas. Większość porad w tej kwestii nie wymaga zbyt dużego wysiłku! Oto one:

#1 Zabiegi u kosmetyczki

Jednym ze skuteczniejszych sposobów usuwania przebarwień są zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym. Nie należą one do najprostszych, dlatego lepiej powierzyć to zadanie w ręce specjalisty. Najczęściej stosuje się laseroterapię, za pomocą której usuwa się podskórne zmiany oraz martwy naskórek. W efekcie skóra jest rozjaśniona i wygładzona. Laser sprawia, że występuje szybsza regeneracja uszkodzonej skóry.
Dobrym rozwiązaniem jest także wybór mikrodermabrazji. To nic innego, jak złuszczanie, które ma na celu pobudzić skórę do regeneracji. Inna znana nazwa tego zabiegu to mikropeeling – polega on na ścieraniu martwego naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków. Można go wykonywać także w domu, ale trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie naruszyć struktury skóry i jej nie podrażnić.

#2 Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Przebarwienia po trądziku można w znacznym stopniu zredukować poprzez wybór kosmetyków dostosowanych do potrzeb skóry. W walce z przebarwieniami pomoże krem do twarzy na zaczerwienienia, który sprawdzi się nawet przy cerze wrażliwej (a ta bardzo negatywnie reaguje na czynniki zewnętrze i potrzebuje odpowiedniej ochrony). Krem pomaga złagodzić występujące zmiany, a nawet zredukować zaczerwienienia. Dodatkowo – skóra staje się promienna i ma równomierny koloryt, dlatego zbędny staje się mocny makijaż.
Przy rutynie pielęgnacyjnej nie można zapominać o regularnym złuszczaniu. Peeling pomaga pozbyć się martwego naskórka i wyrównać koloryt skóry. Oczywiście peelingowanie nie jest zabiegiem, który powinniśmy wykonywać codziennie, natomiast jego regularne stosowanie – w odstępach od kilka do kilkunastu dni – gwarantuje pożądany efekt. Peeling powinien być odpowiednio dobrany do skóry – im jest ona wrażliwsza, tym lepiej sprawdzi się produkt enzymatyczny bądź drobnoziarnisty. Skóra na nowo staje się gładka i napięta. Przebarwienia natomiast stają się z czasem bledsze i mniej widoczne.

#3 Proste, domowe sposoby

Nie zastąpią one zabiegów u kosmetyczki czy dobrze dobranej pielęgnacji, ale także są w stanie pomóc nawet w przypadku sporych przebarwień. Niektóre produkty, które znajdują się w naszej spiżarce bądź lodówce mogą sprawdzić się w przypadku złagodzenia zmian powstałych po niewłaściwym leczeniu trądziku. Co więc warto stosować?
Najlepsze właściwości rozjaśniające posiada cytryna: pomaga usuwać widoczne przebarwienia, ale musi być stosowana w odpowiednich proporcjach, ponieważ może także podrażnić skórę i w dalszym rezultacie wywołać odmienny efekt od zamierzonego. Dostępnych jest także wiele przepisów na domowe maseczki z użyciem cytryny, które są bezpieczne i nie wywołają efektów ubocznych. Wrażliwa cera powinna mieć się jednak na baczności i raczej zrezygnować z tego składnika.
Cytryna jest źródłem witaminy C, którą można spotkać w kosmetykach stosowanych do cery z przebarwieniami. To właśnie z pomocą tej witaminy możliwa jest walka z nieestetycznymi plamami na skórze, które są pozostałością po zmianach trądzikowych - skutecznie rozjaśnia i zwalcza szkodliwe, wolne rodniki. Dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne i chroni struktury lipidowe.

O czym warto pamiętać?

W przypadku usuwania przebarwień potrądzikowych, warto pamiętać, że na stan naszej cery wpływ mają nie tylko kosmetyki, ale także dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu. Działać trzeba więc nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, unikanie szkodliwych czynników i drażniących substancji – wszystko to ma szczególne znaczenie.
Jeżeli nasz organizm będzie zdrowy, na naszym ciele nie będą pojawiać się nowe wypryski i stany zapalne. W rezultacie przestaną też występować przebarwienia czy blizny po trądziku, których każdy chciałby się pozbyć.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Kremowy żel do mycia twarzy
Kremowy żel do mycia twarzy
Skóra zaczerwieniona
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej
Dobroczynne właściwości cynku dla cery trądzikowej
5 sposobów na blizny po trądziku
Nikt nie jest doskonały
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.