Nikt nie jest doskonały

Jeżeli twoją skórę pokrywają zaskórniki, rozszerzone pory, grudki zapalne i często się świeci, to skóra z niedoskonałościami. Stres, cywilizacja, dieta i nieodpowiednia pielęgnacja nie pomagają w walce z nimi. Problem trądziku dotyczy niemal wszystkich grup wiekowych. Podstawą jego zwalczenia jest dobór kosmetyków, które zapobiegają powstawaniu niedoskonałości, ale nie przesuszają cery.

Pokonaj niedoskonałości

Na skórze z tendencją do trądziku tworzą się niedoskonałości. Zaskórniki, rozszerzone pory i błyszczenie to częste problemy kobiet o skórze mieszanej lub tłustej. Rzadziej wspomina się o tym, że skóra taka jest również bardzo wrażliwa. Do jej oczyszczania często stosuje się kosmetyki na trądzik takie jak agresywne mydła przeciwtrądzikowe (o zbyt wysokim pH) – a tymczasem potrzebna jest jej łagodna pielęgnacja.

Delikatność powinna być motywem przewodnim wszystkich rytuałów piękna. Dlatego unikaj płynów do oczyszczania lub tonizowania skóry, które zawierają alkohol. Ma on tendencję do wysuszania skóry, co wywołuje jej reakcję obronnąi nadprodukcję sebum przez gruczoły łojowe.

Co prowadzi do zwiększenia zmian trądzikowych. Optymalnym rozwiązaniem jest więc używanie płynu bez alkoholu, o neutralnym pH, który nie narusza bariery ochronnej skóry.

Płyn micelarny bez alkoholu, jest dobry dla każdego rodzaju cery. Umożliwia oczyszczenie i demakijaż nawet najbardziej wrażliwej skóry. Istnieją również formuły przeznaczone dla skóry problematycznej, w tym mieszanej i tłustej. Zawierają one składniki aktywne, takie jak cynk, który oczyszcza, zwęża pory, wygładza skórę, matuje i dzień po dniu redukuje niedoskonałości.

Zapewnia więc podwójne działanie: oczyszczenie z resztek makijażu, kosmetyków i sebum oraz zapobieganie powstawaniu zaskórników i grudek zapalnych.

Jeśli płyn micelarny to dla twojej cery z tendencją do przetłuszczania się za mało, sięgnij po oczyszczający żel do mycia twarzy na trądzik przeciw niedoskonałościom. Nie zawiera mydła, dokładnie myje skórę nie podrażniając jej. Usuwa zarówno zanieczyszczenia, jak i sebum, ale bez przesuszania naskórka. Po takim zabiegu możesz sięgnąć po płyn micelarny z cynkiem i punktowo przetrzeć nasączonym nim wacikiem miejsca, gdzie widoczne są niedoskonałości. Nigdy nie próbuj ich wyciskać, ani rozdrapywać, gdyż może to wywołać trudne do usunięcia blizny i przebarwienia.

Pamiętaj, że nawet cera z niedoskonałościami, z tendencją do świecenia się i przetłuszczania, wymaga odpowiedniego nawilżenia. Dopiero kiedy zachowana jest równowaga wodno-tłuszczowa w naskórku, może się lepiej bronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Produkty powiązane z artykułem

  • Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1 Sprawdź
  • Żel delikatnie oczyszczający przeciw niedoskonałościom Sprawdź
  • Oczyszczający tonik bez alkoholu Sprawdź

Artykuły powiązane