BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja twarzy Zatrzymaj czas

Twarz

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Zatrzymaj czas

Jeżeli zauważyłaś, że na twojej twarzy w okolicach oczu pojawiły się pierwsze zmarszczki to znak, że wkracza ona w naturalny proces starzenia się. Innymi objawami związanymi z upływającym czasem mogą być: przebarwienia lub wiotkość i utrata jędrności. Jeśli pojawiły się jeszcze przed 30-stymi urodzinami, warto zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia i dostarczenia skórze składników, które chronią ją przed zbyt wczesnym starzeniem się.

Kosmetyki na przekór zmarszczkom!

 Zmarszczki są częścią życia – ale żadna kobieta nie chce, aby pojawiły się one u niej zbyt wcześnie, ani aby stały się zbyt głębokie. Jakich kosmetyków warto używać, aby temu zapobiec? Przed 30. urodzinami nie ma sensu sprawiać sobie kremu przeciwzmarszczkowego.

Skoncentruj się na pielęgnowaniu okolic oczu (kremem nawilżającym z lipidami), gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na pozostałe partie twarzy wystarczy zastosować krem nawilżający i od czasu do czasu – maseczkę. Do 30. roku życia skóra odnawia się samoczynnie i ma wystarczający poziom kolagenu, aby zachować jędrność. Unikaj więc stosowania kremów przeciwzmarszczkowych najdłużej, jak to możliwe, aby nie przyzwyczajać skóry do kosmetyków o zbyt mocnym działaniu. Zbyt wczesne używanie kremów przeciwzmarszczkowych, powoduje „rozleniwienie” komórek, które zaczynają wymagać coraz mocniejszych bodźców.

Plan działania:

  • Codziennie stosuj krem nawilżający odpowiedni dla Twojej skóry. Po 25. urodzinach, jeśli zauważysz u siebie zmarszczki w kącikach oczu, wprowadź do użytku krem pod oczy. Na dzień może mieć lżejszą konsystencję (nawilżający), natomiast na noc warto używać takiego z zawartością odżywczych lipidów. Często wiotka skóra wokół oczu nie wynika ze zbyt wczesnych procesów starzenia się, tylko z odwodnienia naskórka.
Trzydzieste urodziny to dla skóry data przełomowa. Często pojawiają się w tym czasie pierwsze zmarszczki, ale nie ma powodów do paniki – zwykle są to zmarszczki mimiczne lub wynikające z odwodnienia: cienkie i płytkie. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie kremów nawilżających i nie przesuszanie naskórka. Przyczyną pojawienia się zmarszczek jest spowolnienie metabolizmu i odnowy komórkowej, a także związany z nim spadek produkcji kolagenu. Do zwalczania pierwszych zmarszczek nie warto stosować zbyt mocnego kremu – do 40. urodzin wybieraj kosmetyki na dzień odpowiednie dla Twojego typu skóry.
  • Latem i zimą używaj, tak jak przedtem – kremu nawilżającego. Wiosną i jesienią nakładaj na twarz krem przeciw oznakom starzenia „na pierwsze zmarszczki” – miejscowo i na zmianę z kremem nawilżającym. I nie zapominaj o stosowaniu kremów z filtrem, które zapobiegają fotostarzeniu się skóry.
 

Produkty powiązane z artykułem

Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom
Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Oczyszczający tonik bez alkoholu
Skóra z niedoskonałościami
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej i przesuszonej latem. Pielęgnacja ciała z Mixa.
Skóra wrażliwa
Piękne dłonie Twoją wizytówką
Wzmocnij skórę z pełną troską
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.