Zatrzymaj czas

Jeżeli zauważyłaś, że na twojej twarzy w okolicach oczu pojawiły się pierwsze zmarszczki to znak, że wkracza ona w naturalny proces starzenia się. Innymi objawami związanymi z upływającym czasem mogą być: przebarwienia lub wiotkość i utrata jędrności. Jeśli pojawiły się jeszcze przed 30-stymi urodzinami, warto zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia i dostarczenia skórze składników, które chronią ją przed zbyt wczesnym starzeniem się.

Kosmetyki na przekór zmarszczkom

Zmarszczki są częścią życia – ale żadna kobieta nie chce, aby pojawiły się one u niej zbyt wcześnie, ani aby stały się zbyt głębokie. Jakich kosmetyków warto używać, aby temu zapobiec? Przed 30. urodzinami nie ma sensu sprawiać sobie kremu przeciwzmarszczkowego.

Skoncentruj się na pielęgnowaniu okolic oczu (kremem nawilżającym z lipidami), gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na pozostałe partie twarzy wystarczy zastosować krem nawilżający i od czasu do czasu – maseczkę. Do 30. roku życia skóra odnawia się samoczynnie i ma wystarczający poziom kolagenu, aby zachować jędrność. Unikaj więc stosowania kremów przeciwzmarszczkowych najdłużej, jak to możliwe, aby nie przyzwyczajać skóry do kosmetyków o zbyt mocnym działaniu. Zbyt wczesne używanie kremów przeciwzmarszczkowych, powoduje „rozleniwienie” komórek, które zaczynają wymagać coraz mocniejszych bodźców.

Plan działania:

  • Codziennie stosuj krem nawilżający odpowiedni dla Twojej skóry. Po 25. urodzinach, jeśli zauważysz u siebie zmarszczki w kącikach oczu, wprowadź do użytku krem pod oczy. Na dzień może mieć lżejszą konsystencję (nawilżający), natomiast na noc warto używać takiego z zawartością odżywczych lipidów. Często wiotka skóra wokół oczu nie wynika ze zbyt wczesnych procesów starzenia się, tylko z odwodnienia naskórka.

Trzydzieste urodziny to dla skóry data przełomowa. Często pojawiają się w tym czasie pierwsze zmarszczki, ale nie ma powodów do paniki – zwykle są to zmarszczki mimiczne lub wynikające z odwodnienia: cienkie i płytkie. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie kremów nawilżających i nie przesuszanie naskórka. Przyczyną pojawienia się zmarszczek jest spowolnienie metabolizmu i odnowy komórkowej, a także związany z nim spadek produkcji kolagenu. Do zwalczania pierwszych zmarszczek nie warto stosować zbyt mocnego kremu – do 40. urodzin wybieraj kosmetyki na dzień odpowiednie dla Twojego typu skóry.

  • Latem i zimą używaj, tak jak przedtem – kremu nawilżającego. Wiosną i jesienią nakładaj na twarz krem przeciw oznakom starzenia „na pierwsze zmarszczki” – miejscowo i na zmianę z kremem nawilżającym. I nie zapominaj o stosowaniu kremów z filtrem, które zapobiegają fotostarzeniu się skóry.

Produkty powiązane z artykułem

  • Płyn micelarny przeciw niedoskonałościom Sprawdź
  • Oczyszczający tonik bez alkoholu Sprawdź

Artykuły powiązane