BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja dziecka Masaż niemowlaka - 3 techniki rozluźnienia

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

Masaż niemowlaka – 3 techniki rozluźnienia

masaż niemowlaka

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo relaksacyjne działanie ma masaż. Dlatego warto pamiętać o tym, że ta czynność jest zbawienna nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Regularne masowanie malucha sprawi, że pociecha szybciej się uspokoi, a do tego zyskamy doskonałą okazję do nawiązania głębszej więzi. Poniżej przedstawiamy 3 techniki, które powinien wypróbować każdy rodzic. Sprawdź, jak masować brzuszek noworodka i nie tylko.

Masaż niemowlaka – zapewnij odpowiednie warunki

Przed przystąpieniem do masażu upewnij się, że pomieszczenie, w którym będziesz go wykonywać, jest nagrzane do ok. 26°C, aby dziecko się nie wychłodziło.

Dodatkowo pozycja malucha powinna być wygodna dla niego i dla Ciebie. Jak w takim razie najlepiej go ułożyć? Na przewijaku, regulując wysokość w taki sposób, by mieć nieograniczone ruchy. Na początek umyj dokładnie ręce i zdejmij biżuterię, która może zranić dziecko. Następnie potrzyj dłonie o siebie, aby je rozgrzać i tym samym uniknąć wychłodzenia pociechy.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy unikaj dotykania czaszki dziecka, która jest bardzo delikatna. Skoncentruj się na ramionach, nogach i tułowiu. W razie wątpliwości zasięgnij porady pediatry – specjalista będzie w stanie udzielić profesjonalnych wskazówek, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zadbać o syna lub córkę, szczególnie w pierwszych tygodniach życia.

Jak masować brzuszek niemowlaka w przypadku dolegliwości trawiennych?

Masaż brzuszka noworodka może pomóc mu poczuć się lepiej w razie odczuwania bólu czy innych dolegliwości, które mogłyby wskazywać na kłopoty z trawieniem. To znakomita metoda na zmniejszenie dyskomfortu.

Masaż brzuszka niemowlaka wykonuj przed drzemką lub snem, aby zapewnić trwałą ulgę i pomóc maluchowi zasnąć. Po ogrzaniu dłoni połóż jedną z nich płasko na brzuchu dziecka. Już samo ciepło Twojego ciała będzie dla niego niezwykle kojące i uspokajające. Aby rozluźnić brzuch, wykonuj okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pamiętaj, by postarać się o osiągnięcie idealnej równowagi między delikatnością a stanowczością – ciała niemowlaka nie można uciskać zbyt mocno, a jednocześnie dotyk faktycznie musi przynosić efekt. Na zakończenie masażu możesz pokołysać dziecko, co dodatkowo je wyciszy.

Masaż niemowlęcia na ząbkowanie

Rodzice boją się ząbkowania i nic w tym dziwnego – to stresujący czas zarówno dla dziecka, jak i dla nich. Wobec tego warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak masaż dziąseł, co pozwoli na uśmierzenie dyskomfortu związanego z tym procesem.

Umyj dokładnie dłonie i umieść palce wskazujące pod nosem dziecka, nad górną wargą, i delikatnie wsuń je w kierunku środka policzków. Następnie wykonaj małe kółka koniuszkami kciuków przy stawie szczękowym. Ten sam gest powtórz również na dole.

Sucha skóra u niemowlęcia a masaż

Jeśli dziecko ma ciemieniuchę, weź trochę oliwy z oliwek – wcześniej jednak przeprowadź test alergiczny, żeby się upewnić, że maluch nie ma uczulenia na ten produkt. Możesz to zrobić poprzez nałożenie niewielkiej ilości np. na stopie i obserwowanie, czy pojawi się jakaś niepożądana reakcja.

Z rozgrzaną między dłońmi oliwą z oliwek delikatnie masuj najbardziej przesuszone miejsca na skórze niemowlaka. Jeśli pod wpływem wysuszenia pojawiły się małe strupki, to taki masaż pozwoli się ich pozbyć.

Wskazówka od marki Mixa: jeśli chcesz po prostu uspokoić czy wyciszyć dziecko i jednocześnie spędzić z nim czas, możesz wykorzystać odrobinę mleczka oczyszczającego lub nawilżającego i za jego pomocą wykonać relaksujący masaż.

 

 

Czytaj także:

5 powodów, dla których pierwszy kontakt z dzieckiem „skóra do skóry” jest tak ważny
Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami
Sen dziecka – 3 wskazówki, które pomogą mu dobrze spać
powrót do wszystkich porad

Brak wyników wyszukiwania.