BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 10-14
Strona główna Porady Ratunek dla bardzo suchej skóry

Ratunek dla bardzo suchej skóry

PRZEJDŹ DO:

CIAŁO
TWARZ
DZIECKO

Przesuszony naskórek ma tendencję do częstszego złuszczania się, jest podatny na pęknięcia
i mniej odporny na czynniki zewnętrzne. Kiedy warstwa rogowa naskórka przestaje pełnić funkcję ochronną, skóra wysycha i pojawia się nieprzyjemne uczucie dyskomfortu i swędzenia.
Radzimy, jak chronić ją podczas kąpieli pod prysznicem.

Jeśli masz skórę bardzo suchą, często odczuwasz dyskomfort. Skóra na całym ciele staje się szorstka i chropowata, jest ściągnięta – masz wrażenie, jakby było jej za mało, szczypie, swędzi i piecze.
Może nawet się łuszczyć, co najlepiej widać na czarnych ubraniach. Przyczyną tego stanu są zmiany
w warstwie rogowej naskórka. Jest ona pokryta naturalnymi lipidami, które mają chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Natomiast jeśli zaburzy się ich ilość, przestają spełniać swoją funkcję. 

W przypadku dużej suchości, skóra nabiera właściwości hydrofobowych (odpycha wodę), konieczne jest zatem dostarczenie jej substancji tłuszczowych, które umożliwią jej regenerację.

Skóra bardzo sucha pod prysznicem

Kiedy skóra nabiera właściwości hydrofobowych, kąpiel pod prysznicem, może z rytuału stać się nieprzyjemnym obowiązkiem. Aby zregenerować i chronić skórę, zastosuj kosmetyk myjący
o neutralnym pH, który nie narusza naturalnej równowagi skóry suchej i bardzo suchej.
Zawiera również substancje tłuszczowe, które pomagają chronić skórę – na przykład masło karité. Jest ono bogate w witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe, dzięki którym posiada silne właściwości regenerujące. Stanowi również jeden ze składników Cold Cream – preparatu aptecznego idealnego dla skóry suchej. Uzupełnienie płaszcza lipidowego przynosi nieprawdopodobną ulgę. 

Ciało po kąpieli

Dyskomfort związany ze ściągniętą, wysuszoną skórą, już po użyciu nawilżająco-natłuszczającego produktu do mycia zdaje się odchodzić w zapomnienie. Ale, aby uniknąć nawrotów tego nieprzyjemnego uczucia, należy nawilżać ciało po każdej kąpieli pod prysznicem. Również w tym przypadku warto zastosować kosmetyk ochronny, taki jak wielofunkcyjne mleczko Mixa z Cold Cream (najlepiej do trzech minut po kąpieli, aby uniknąć odparowywania wody z naskórka). Natychmiast po jego użyciu skóra jest odżywiona, ukojona i chroniona, a oznaki dyskomfortu – złagodzone na cały dzień.

Rada od Mixa: aby zapewnić sobie uczucie komfortu i przyjemności pod prysznicem, umyj ciało ochronnym kremem pod prysznic z Cold Cream. Zaletą tego kosmetyku jest fakt, że mogą go używać wszyscy członkowie rodziny, nawet niemowlęta!

 #nawilżanie #higiena #pielęgnacja skóry

 

POPRZEDNIA PORADANASTĘPNA PORADA powrót do wszystkich porad