BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 10-14
Strona główna Porady Nikt nie jest doskonały

Nikt nie jest doskonały

PRZEJDŹ DO:

CIAŁO
TWARZ
DZIECKO

Jeżeli twoją skórę pokrywają zaskórniki, rozszerzone pory, grudki zapalne i często się świeci, to skóra z niedoskonałościami. Stres, cywilizacja, dieta i nieodpowiednia pielęgnacja nie pomagają w walce z nimi. Problem trądziku dotyczy niemal wszystkich grup wiekowych. Podstawą jego zwalczenia jest dobór kosmetyków, które zapobiegają powstawaniu niedoskonałości, ale nie przesuszają cery. 

Pokonaj niedoskonałości

Na skórze z tendencją do trądziku tworzą się niedoskonałości. Zaskórniki, rozszerzone pory i błyszczenie to częste problemy kobiet o skórze mieszanej lub tłustej. Rzadziej wspomina się o tym, że skóra taka jest również bardzo wrażliwa. Do jej oczyszczania często stosuje się agresywne mydła przeciwtrądzikowe (o zbyt wysokim pH) – a tymczasem potrzebna jest jej łagodna pielęgnacja.

Delikatność powinna być motywem przewodnim wszystkich rytuałów piękna. Dlatego unikaj płynów do oczyszczania lub tonizowania skóry, które zawierają alkohol. Ma on tendencję do wysuszania skóry, co wywołuje jej reakcję obronną i nadprodukcję sebum przez gruczoły łojowe.

Co prowadzi do zwiększenia zmian trądzikowych. Optymalnym rozwiązaniem jest więc używanie płynu bez alkoholu, o neutralnym pH, który nie narusza bariery ochronnej skóry.

Płyn micelarny bez alkoholu, jest dobry dla każdego rodzaju cery. Umożliwia oczyszczenie i demakijaż nawet najbardziej wrażliwej skóry. Istnieją również formuły przeznaczone dla skóry problematycznej, w tym mieszanej i tłustej. Zawierają one składniki aktywne, takie jak cynk, który oczyszcza, zwęża pory, wygładza skórę, matuje i dzień po dniu redukuje niedoskonałości. Zapewnia więc podwójne działanie: oczyszczenie z resztek makijażu, kosmetyków i sebum oraz zapobieganie powstawaniu zaskórników i grudek zapalnych.

Rada od Mixa: jeśli płyn micelarny to dla twojej cery z tendencją do przetłuszczania się za mało, sięgnij po oczyszczający żel przeciw niedoskonałościom. Nie zawiera mydła, dokładnie myje skórę nie podrażniając jej. Usuwa zarówno zanieczyszczenia, jak i sebum, ale bez przesuszania naskórka.
Po takim zabiegu możesz sięgnąć po płyn micelarny z cynkiem i punktowo przetrzeć nasączonym nim wacikiem miejsca, gdzie widoczne są niedoskonałości. Nigdy nie próbuj ich wyciskać, ani rozdrapywać, gdyż może to wywołać trudne do usunięcia blizny i przebarwienia. 

Pamiętaj, że nawet cera z tendencją do świecenia się i przetłuszczania, na której występują niedoskonałości wymaga odpowiedniego nawilżenia. Dopiero kiedy zachowana jest równowaga wodno-tłuszczowa w naskórku, może się lepiej bronić przed szkodliwymi czynnikami zewnątrznymi. 

 

POPRZEDNIA PORADANASTĘPNA PORADA powrót do wszystkich porad

Polecane produkty