BEZPŁATNA DERMOKONSULTACJA +48 22 33 58 660
W czwartki w godzinach 9-13
Klauzula obowiązku informacyjnego w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected] Przetwarzanie danych osobowych będzie się odbywać na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, którym jest odpowiedzi na kontakt zainicjowany przez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktu. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi, nie dłużej niż 3 miesiące od momentu wysłania przez Administratora odpowiedzi na zapytanie. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów.
Strona główna Pielęgnacja ciała 5 zasad pielęgnacji skóry w ciąży

Dziecko

PRZEJDŹ DO:

TWARZ
RAPORT
DZIECKO
CIAŁO
PORADY DERMATOLOGA

5 zasad pielęgnacji skóry w ciąży

pielęgnacja skóry w ciąży

Podczas ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, które mają swoje długofalowe skutki. Warto również pamiętać, że znaczącą różnicę widać zazwyczaj właśnie po wyglądzie skóry – szybki przyrost wagi może prowadzić nawet do powstania głębokich rozstępów. Dlatego tak ważna jest codzienna rutyna pielęgnacyjna, które dobierana jest do konkretnych potrzeb. Przyszłe mamy powinny już zawczasu zadbać o dobór właściwych kosmetyków, które pomogą uniknąć wielu przykrych skutków. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czym smarować brzuch w ciąży oraz jak sprawić, by utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia cery.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja w ciąży?

Pielęgnacja skóry w ciąży powinna być nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna. Zanim wybierzemy się na zabieg do kosmetologa czy kupimy nowy kosmetyk – sprawdźmy, czy jest to coś, co jest dozwolone do stosowania w okresie oczekiwania na dziecko. Z niektórych produktów musimy zrezygnować także na czas karmienia. Pewne jest natomiast, że jest to szczególny moment, w którym musimy zadbać nie tylko o swoje potrzeby, ale również potrzeby naszej cery. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja ciała w ciąży? Oto pięć podstawowych zasad.

Dbanie o skórę od wewnątrz

Niewiele kobiet pamięta, że pielęgnacja skóry w ciąży powinna odbywać się także od wewnątrz. Nasza cera nie będzie wyglądała ładnie, jeżeli nie będziemy zwracać uwagę na to, co jemy oraz co pijemy. Szczególnie ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia. Każdego dnia należy pić wodę – najlepiej w regularnych odstępach czasowych. Czasami zwyczajnie nie odczuwamy pragnienia, natomiast nasza skóra przestaje być jędrna i mniej napięta.

Zapobieganie rozstępom

Czym smarować brzuch w ciąży, aby uniknąć rozstępów? Najlepiej sięgać po specjalistyczne produkty, które mają za zadanie właśnie niwelowanie tych nieprzyjemnych skutków rozciągania skóry. Przyrost wagi w czasie oczekiwania na dziecko jest naturalny. To okolice brzucha są w szczególności narażone na wystąpienie rozstępów, jednak może tyczyć się to także biustu czy innych partii ciała.
Należy jednak wspomnieć, że nie istnieje taki sposób, który zagwarantuje nam, że skóra na pewno będzie wyglądała idealnie po ciąży. Często jest to związane z naszą genetyką oraz hormonami. Możemy jednak wpływać na to, aby skóra wyglądała możliwie jak najlepiej. Jak to osiągnąć? Oprócz produktów nawilżających i ujędrniających kluczowy jest tutaj regularnie wykonywany peeling ciała.

Walka z obrzękami nóg

Niestety wiele kobiet będących w ciąży narzeka szczególnie na problemy z obrzękami nóg. To bardzo częsta przypadłość, z którą spotykają się specjaliści i lekarze. Młode mamy proszą o pomoc w tej kwestii, ponieważ uczucie ciężkości występujące w nogach utrudnia codzienne funkcjonowanie. Warto jednak zaznaczyć, że jest to naturalne zjawisko będące wynikiem gromadzenia się w organizmie wody. Można mu na szczęście zapobiegać i skutecznie z nim walczyć.

Przede wszystkim specjaliści zalecają częste zmiany pozycji – dobrze, aby wypoczywać z nogami uniesionymi do góry. Nie warto także rezygnować z aktywności fizycznej (chyba że lekarz znajdzie przeciwwskazania). Wystarczą regularne spacery, które będą miały pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, ale jednocześnie sprawią, że opuchlizna będzie mniej widoczna. Nie można natomiast zbytnio przeciążać organizmu – najlepiej dostosować czas aktywności do własnych możliwości. Pomóc mogą również żele chłodzące z dodatkiem mentolu.

Ujędrnianie biustu

W rzeczywistości pielęgnacja w ciąży to nie tylko dbanie o brak rozstępów, które mogą pojawić się na brzuchu czy udach. To czas, kiedy większy staje się także biust. Przez najbliższe miesiące matka będzie karmić piersią, co niestety może wpłynąć niekorzystnie na wygląd skóry w tych obszarach. Dlatego już przed porodem zaleca się stosować kosmetyki ujędrniające. Najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla kobiet w ciąży. Ich działanie można wspierać odpowiednią dietą oraz codziennymi masażami.
Jeżeli biust jest większy, to warto pomyśleć o doborze wysokiej jakości biustonosza. W tym przypadku pomóc może brafitterka, czyli osoba, która dobiera biustonosz do sylwetki oraz noszonego rozmiaru. Dzięki właściwemu zakupowi możemy odciążyć kręgosłup, przywrócić dawny komfort i zadbać o to, aby piersi nie straciły jędrności.

Pielęgnacja twarzy w ciąży – nawilżaj i odżywiaj

Wiele kobiet zauważa, że podczas ciąży ich cera wygląda nieco lepiej niż dotychczas. Rzeczywiście czasami zdarza się, że lepiej dotleniona skóra prezentuje się bardzo ładnie nawet bez makijażu. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z codziennej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ nie staje się ona zbędna czy mniej ważna. Wciąż trzeba zwracać uwagę na odpowiedni poziom nawilżenia. W tym celu stosuje się kremy na dzień oraz na noc. Za dnia dodatkowo zaleca się aplikowanie produktu z SPF.

A jak odżywić skórę? Pielęgnacja twarzy w ciąży to także sera, maseczki czy peelingi. Obowiązuje natomiast jedna zasada – wybierane produkty muszą być dozwolone do stosowania przez osoby oczekujące dziecka. Niektóre składniki są dla nas nie tyle neutralne, ile wręcz potrzebne – ale w momencie, gdy stosujemy je przed ciążą. W tym okresie mogą być natomiast niebezpieczne dla zdrowia naszej pociechy. Warto więc zwracać uwagę, czy skład danego kosmetyku jest dla nas odpowiedni.

Regularne wykonywanie zabiegów

Pielęgnacja ciała w ciąży nie musi ograniczać się jedynie do zabiegów wykonywanych w domowym zaciszu. Chociaż może się wydawać, że na ten czas lepiej jest zrezygnować z wizyt w gabinecie kosmetologicznym, to jednak regularne odwiedzanie kosmetologa ostatecznie może być bardzo korzystne. To specjalista poinformuje nas, z których zabiegów musimy zrezygnować – będzie to m.in. zamykanie naczyń czy depilacja z użyciem wosku lub lasera. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do wykonywania peelingów mechanicznych czy enzymatycznych. Kosmetolog może też zaoferować kosmetyczne zabiegi zmniejszające opuchliznę nóg czy relaksujący masaż twarzy.

 

 

Produkty powiązane z artykułem

HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska na noc
HYALUROGEL NOC Nawilżający krem-maska na noc
Skóra odwodniona
Przejdź do produktu

Czytaj także:

Jak walczyć z zapaleniem piersi?
5 wskazówek, jak odzyskać figurę po ciąży bez użycia skalpela
Jak dbać o siebie w ciąży? Porady dla przyszłych mam
powrót do wszystkich porad

Bądź na bieżąco i dowiedz się jako pierwsza
o naszych nowościach i wyjątkowych ofertach!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dziękujemy za zapisanie się

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora, a w szczególności przesyłania newslettera na podany adres e-mail. Więcej

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w L’Oréal Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 62 możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]. Przetwarzanie danych osobowych w wyżej wymienionych celach odbywać będzie się na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana, zgodnie z art. 6 ust. 1. lit. a) Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej RODO). W ramach realizacji tych celów dane mogą być wykorzystane w procesie profilowania, którego celem jest jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Panią/Pana. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Administrator może w drodze pisemnej umowy powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla realizacji usługi. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usługi. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Skorzystanie przez Panią/Pana z tego prawa pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które miało miejsce przed wycofaniem zgody. Przysługuje Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do innego organu nadzorczego właściwego na podstawie przepisów RODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych celów. Informujemy, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych do wskazanych powyżej celów może zostać wyrażona przez osobę, która ukończyła 16 lat. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystywane są dane osobowe należy zapoznać się z naszą Polityka prywatności.

Brak wyników wyszukiwania.